Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kotelezhetnek olyan munkára a...

Kotelezhetnek olyan munkára a munkahelyemen ami nem szerepel a munkaköri leírásomban? És ha a munkát nem végzem el, azért kirughatnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy irodában dolgozom mint irodai adminisztrátor Pest környéken. A cég napelemekkel foglalkozik, ami iránt jelenleg érthetően kezd lankadni az érdeklődés. Nekem teljesen más a szakmám, amiben nagyon szerettem volna elhelyezkedni, csak sajnos több hónap próbálkozás alatt sem sikerült, mert nagy minden pozíciónal a túljelentkezés. Persze nem adtam fel továbbra sem, próbálkozom csak kevesebb sikerrel, mint ahogyan én azt vártam..Távol áll tolem a jelenlegi munkahelyem, de sajnos muszáj volt elvallalnom, mert kell a pénz. Az irodában eddig ténylegesen azokat a feladatokat kellett végeznem mint egy adminisztratornak.

A főnököm pályázatíró is, és arra gondolt hogy mivel nem megy a napelem legyünk pályázatírók. Semmi tapasztalattal, semmi hozzáértéssel kell pályázatokat írnom és ertekesitenem. Úgy tudom hogy a palyazatirok tanultak a pályázat írást. Engem alapjáraton nem is érdekel az egész, nem szeretnem azt csinálni és tudom hogy nem is menne, mert egyszerűen nem nekem való. Úgy hirdet minket mint több éves múlttal rendelkező palyazatirok, miközben semmi közöm hozza, azt sem tudom hogyan működik a dolog. Magamat járatnam le az emberek előtt hogy ott ülök és nem tudok semmit. Ilyen esetben, ha én azt mondom hogy nem csinálom meg kirughat? Persze ha kötelez rá, ha utána bunkó lesz velem hogy nem csinálom akkor magam állok fel, mert olyan munkahelyen ahol így bánnak velem nem is dolgoznék tovább.. de igazából inkább arra is kiváncsi vagyok hogy mi erről másnak a véleménye.



2023. jan. 21. 06:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azt csinálod amit a főnök mond akkor biztosan találnak olyan okot amiért legálisan kirúghatnak.


Javaslom keress magadnak másik munkát még akkor is ha a végzettségedtől távol áll.

2023. jan. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam én is. Hogy az lenne a valódi ok amiért kirúgna hogy nem azt csinálom amit ő diktál. Viszont igazából nem azért rúgna ki, hanem amibe csak tudna belekötne, és a vége ugyanaz.
2023. jan. 21. 07:05
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan soha nem fogják azt kijelenteni, tudatni veled, hogy azért válnak meg tőled, - keresnek vagy gyártanak egy okot, amellyel nem tud semmit kezdeni még egy bíróság sem, aztán "ég veled"!
2023. jan. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Az alkalmazottaknak nagyon sokszor nyelni kell. Akkor is jóval magasabb a végzettséged mint a főnöké...


Vagy nyel az ember vagy felmond.


Mert ha nem nyel akkor találnak okot a kirúgásra , ahogy írták már.

2023. jan. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%

Olvasd el a munkaszerződésed, és értelmezd !

Általában az szokott lenni az utolsó mondatban :

“És minden olyan egyéb tevékenység , amire a főnök utasítást ad ! “

Ezt azért szokták beleírni a végére , mert ez egy olyan gyüjtő fogalom, ami mindent takar.

Ezért is van minden cégnek jogtanácsosa, hogy védje a cég érdekeit, egy esetlegesen felmerülő munkaügyi perben a dolgozóval szemben

2023. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem benne van ez hogy a munkakörön kivul mindent el kell vállalnom ha fentről utasítanak rá.

Munkaszerzodesben van. A főnök még kapálni is kikuldhetne ha akarna

2023. jan. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Na mintha én írtam volna ki. Szintén napelemes cég, szintén irodai munka. :D

Èn is csinàltam pályázatíró feladatokat, mondjuk én szerettem és bele lehet lendülni szerintem. Mondjuk mi nem hirdettük, hogy profik vagyunk.

Ha nem végzed el, amit rád bìznak, nyilván elküldhet. Én is azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg a szerződésed.

N

2023. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
teljesen mindegy mi van a szerződésben ha el akar küldeni el fog küldeni. találnak majd indokot erre van a céges jogász. ezért tartják.
2023. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

“És minden olyan egyéb tevékenység , amire a főnök utasítást ad ! “

Csaxólok, hogy ha ilyet írnak a szerződésbe, az törvénytelen, és nem érvényes.

Ezzel együtt megoldja, ha akarja, hogy kirúghasson.

2023. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%

"saxólok, hogy ha ilyet írnak a szerződésbe, az törvénytelen, és nem érvényes."


Az én szerződésemben is benne van, pedig állami alkalmazott vagyok és egy kormányhivatal a munkáltató, és a szerződéseket egy jogászcsapat állítja össze és egy Dr. akárki főosztályvezető atyaúristen is átnézi.


Akkor ők mind rosszul tudják de te, TE aztán jól? eltaláltam?

2023. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!