Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kotelezhetnek olyan munkára a...

Kotelezhetnek olyan munkára a munkahelyemen ami nem szerepel a munkaköri leírásomban? És ha a munkát nem végzem el, azért kirughatnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy irodában dolgozom mint irodai adminisztrátor Pest környéken. A cég napelemekkel foglalkozik, ami iránt jelenleg érthetően kezd lankadni az érdeklődés. Nekem teljesen más a szakmám, amiben nagyon szerettem volna elhelyezkedni, csak sajnos több hónap próbálkozás alatt sem sikerült, mert nagy minden pozíciónal a túljelentkezés. Persze nem adtam fel továbbra sem, próbálkozom csak kevesebb sikerrel, mint ahogyan én azt vártam..Távol áll tolem a jelenlegi munkahelyem, de sajnos muszáj volt elvallalnom, mert kell a pénz. Az irodában eddig ténylegesen azokat a feladatokat kellett végeznem mint egy adminisztratornak.

A főnököm pályázatíró is, és arra gondolt hogy mivel nem megy a napelem legyünk pályázatírók. Semmi tapasztalattal, semmi hozzáértéssel kell pályázatokat írnom és ertekesitenem. Úgy tudom hogy a palyazatirok tanultak a pályázat írást. Engem alapjáraton nem is érdekel az egész, nem szeretnem azt csinálni és tudom hogy nem is menne, mert egyszerűen nem nekem való. Úgy hirdet minket mint több éves múlttal rendelkező palyazatirok, miközben semmi közöm hozza, azt sem tudom hogyan működik a dolog. Magamat járatnam le az emberek előtt hogy ott ülök és nem tudok semmit. Ilyen esetben, ha én azt mondom hogy nem csinálom meg kirughat? Persze ha kötelez rá, ha utána bunkó lesz velem hogy nem csinálom akkor magam állok fel, mert olyan munkahelyen ahol így bánnak velem nem is dolgoznék tovább.. de igazából inkább arra is kiváncsi vagyok hogy mi erről másnak a véleménye.



2023. jan. 21. 06:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy állami szervezetnél dolgozol, nem jelent mindig garanciát a törvényszerű működésre.
2023. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
69%

Mondom én hogy te tudod jól, és a KH 10 fős jogász csapata meg rosszul. Hát világos.

Perre viszed nekem az ügyet? Ha nyerünk osztozunk, ha vesztesz, az meg a te bajod lesz, hiszen aki ennyire jól tudja, az tartsa is a hátát.


Na? mehet a per?

2023. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

Itt a szabály:


"A MUNKAKÖR MEGHATÁROZÁSA


A munkaszerződés „tárgya”, a munkavállaló által végzendő tevékenységtípusok, melynek megnevezéséből ki kell tűnjön a tartalma is, konkrét feladatokat azonban nem szükséges a munkaszerződésben megjelölni (elegendő a tájékoztatóban). A munkavállaló csak azon feladatok elvégzésére kötelezhető, amelyek az általa ellátandó munkakörbe tartoznak, ezek elvégzésére külön utasítás nélkül is köteles."


Ebből elég világosan látszik, hogy az "akármi, amit a főnök mond" - törvénytelen.

2023. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
51%

13

Ne lovagolj a szavakon, a lényeg, hogy az adott munkakörrel kapcsolatos egyéb tevékenységek !

Ez már alapot ad a szopatásra !

2023. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Arra igen, de arra viszont nem, hogy "akármit" írjon a szerződésbe.

Az ügyvédek igenis a szavakon lovagolnak!

2023. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

13 az csak a munkakör meghatarozása volt ami irtál. Ott áll nagybetukkel.


De a szerzodesekben belefoglalják azt is hogy munkakörön KÍVÜL is köteles vagy egyébre utasitások szerint!

A kérdés is a munkakörön KÍVÜLI tevekenysegekről szólnak.

"Az Mt. 2001. július 1-jén hatályba lépett módosítása (2001. évi XVI. tv.9. §) kétfajta esetet különböztet meg, nevezetesen amikor a munkavállalót:


– eredeti munkakör helyett, illetőleg amikor

– eredeti munkaköre mellett


kötelezik más munkakörbe tartozó feladat ellátására. A jogszabály egyúttal ezeket az eseteket átirányításnak nevezi [Mt. 83/A. § (1) bek.]."

2023. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Az átirányításra viszont korlátok vannak, azt nem végezheted folyamatosan az egész munkaviszonyod alatt, illetve bizonyos átirányítások eleve tiltva vannak. Tehát ez sem korlátlan.
2023. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Szoval ha havi egyszet kikuldenek kapálni azt is megtehetik. És vegigkapálod mégis az évet.
2023. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ez jókora előre lépés az adminisztrációs poziból. Egyébként ez egy elég egyszerű dolog, nem kell túlgondolni. A tanfolyam, ami erre van konkrétan 32 óra és 8 általánossal lehet rá jelentkezni.
2023. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"vegigkapálod mégis az évet."

Nem, évente csak 44 munkanapra küldhetnek ki.

2023. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!