Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valahol le van írva egy...

Valahol le van írva egy helyen az összes indok, ami tényleg nyomós indoknak számít azonnali felmondásra?

Figyelt kérdés
Dolgozó részéről és nem próbaidő alatt.
2023. jan. 25. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Te vagy az az idős otthonban dolgozó személy?

Még mindig itt vergődsz?

Világosan megmondtunk az előző kérdésednél mindent.

Ha akkor rendes felmondást adtál volna be, a felmondási időd is letelt volna már.

Olyan értetlen vagy, hogy kár is magyarázni neked bármit.

2023. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem az vagyok. Elolvashatom azt a kérdést?
2023. jan. 25. 16:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződésedben. Plusz, ha olyasmire kényszerít, ami illegális, vagy mást vagy magadat veszélyeztetni kell vagy etikátlan, jó erkölcsöt sért, nem fizet ki. Jó, ha bizonyítani is tudod.
2023. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A #3 jól összefoglalta. Munkaszerződést nézd át és fontos, hogy bizonyítani is tudd a dolgot. Azonnali hatálynál nem elég annyi, hogy "nem jó a légkör" meg "nem vagyok megelégedve a fizetéssel".
2023. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3-4 Nna, akkor én egy köztes helyzetben vagyok. Tudni ugyanis tudom, amit tudok. Vannak szabálytalanságaik. Nemcsak én tudom, az összes kollégám tudja, hogy simlis a főnök. De hivatalosan még lehet az, hogy azért nem mondhatok fel azonnal, mert azt kéri erre a főnök, hogy úgy bizonyítsam, hogy ne csak az ő esze számára, hanem kívülről is látszódjék bizonyítottnak a dolog az én részemről. "Valószínűleg" úgyis azt kéri, hpgy bizonyítsam is. Csak annyi a bizonyítékom, hogy mások is tudják, amit tudok, csak a fejekben van "bizonyíték", olyan nincs amit kézzel meg lehet fogni. Pedig *amúgy* tényleg vannak ökörségek szép számmal a fentieknél a toronyban, nem pusztán azt tudom, hogy ez meg az nem tetszik nekem.
2023. jan. 25. 17:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Konkrétumot azért nem írok, mert ha a melóhelyem vezetői felismerik e kérdés írójának valós kilétét, még megpróbálnának ők perelni engem rágalmazásért. Félnek, hogy lebuknak. Rég számítanak rá. Rég védik már magukat. Többször jött már a NAV is hozzájuk bejelentésre, valahogy mégis mindig megúszták, hát lehet az én esetemben is elhitetnék velük a maguk "ártatlanságát" és akkor én lennék a papíron rágalmazó. Az lehetek akkor is ha csak terjesztem az állításomat bárhogyan, nem csak akkor ha feljelentést is tennék, de azt nem is terveztem.
2023. jan. 25. 17:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez az. Az, hogy sokan tudtok róla,de nincs kézzel fogható bizonyíték, akkor nem sok esély van az azonnali hatályú felmondásra. :( Max közös megegyezéssel távozhatsz még, lecsökkentve a felmondási idődet. De ennek nézz utána,mi a pontos menete.
2023. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor azt tegyem ha nagyon elmérgesedek, hogy szó szerint megfenyegetem a főnit feljelentéssel, bekamuzva azt, hogy van bizonyítékom És olyan jogi képviselőm, hogy minden perben igazam lesz, amelyben részt veszek? Nem tudja, hogy ez valójában nem igaz (és hogy ezért persze feljelentést se tennék a valóságban; a jogi körülményeimről szóló állítást alátámaszthatja már annyi is, hogy tényleg "valakinek valakije" vagyok). Visszatérve az utolsó előtti mondatra, hozzátenném, hogy mindezektől, amit kilátásba helyeztem, eltekintek akkor ha közös megegyezéssel szüntetjük meg a jogviszonyomat És a leszámolás is olyan lesz, amivel én is megelégszem. (előző helyemen átvertek, onnan engem küldtek el és eljátszották a jó fejt azzal, hogy közös megegyezés lett ott is, de nem úgy távoztam anyagilag onnan, ahogy szerintem kellett volna)
2023. jan. 26. 10:20
 9/14 A kérdező kommentje:

„Az, hogy sokan tudtok róla,de nincs kézzel fogható bizonyíték, akkor nem sok esély van az azonnali hatályú felmondásra.” – ezt a részt én is így hittem eddig (eddig hittem, most már tudom)


A közös megegyezésnek *szerintem* „csak annyi” a feltétele, hogy akarja azt mindkét fél, a munkaviszony végleges vége pedig szintén csak a megegyezés kérdése (az azért lehet azonnali hatályú, mert kölcsönösen erről egyezik meg a két fél), legalábbis ezt veszem le abból, hogy az előző helyemről történő távozásom is közös megegyezéssel történt és azonnali volt.

2023. jan. 26. 11:35
 10/14 anonim ***** válasza:
De miért akarnál kamuzni? Mire jó az? Akár még rosszabbul is járhatsz,ha kiderül, hogy nem mondtál igazat. Bármennyire gáz a munkáltató, fenyegetni azért nem kellene.
2023. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!