Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sofőri munka nem számít...

Sofőri munka nem számít valami nagy karriernek?

Figyelt kérdés

Én áruszállító sofőrként dolgozom és ha valaki megkérdezi hogy mit dolgozom akkor egyből azt kérdezik ilyen furán hogy "szereted csinálni"? Mintha lenéznének hogy ilyen munkát hogy lehet szeretni.

Van szakmám, de az nem érdekel annyira, azért választottam ez, mert szeretek vezetni, meg önállóan, szabadon dolgozni.

(3.5 t teherautót vezetek)


2023. jan. 2. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem nagy karier de nem is rossz allas szerintem, az emberek nagy tobbsege nem fut be nagy kariert, a lenyeg h szeresd amit csinalsz es fizessen eleget.
2023. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Menj el inkabb vmi komolyanb maffiozo melle sofornek. Az izgibb.
2023. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
én azért nem értem ezt a szereted csinálnit, mert mi az a munka mait szeret valaki? :/
2023. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Tőlem is szokták ezt kérdezni,sofőr vagyok én is.Pont nem érdekel senki mit gondol
2023. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem egy nagy karrier szerintem sem, de a fizu úgy hallottam jó, és mivel sok időd nincs, amit keresel nagyrészt meg is tudod spórolni
2023. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Még CE jogsival is rossz meló, nemhogy B-vel ahol tachográf sincs.
2023. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

3,5 tonnással szerintem utálatos egy munka. Én is sofőr vagyok, persze a rakodómunkás is én vagyok... Oszt akkor pakold ki a kocsi végébe, onnan meg vidd be.

7,5 vagy 12 tonnás teherautóval már szeretem csinálni. Ott csak kihúzom a békával a hátfalra, leengedem, oszt behúzom.🤷‍♂️ Meg sokkal kényelmesebb is ezekekkel közlekedni. Nagyon nem szeretem ezeket a hülye alakú 3,5 tonnás Mercedes/ Fiat/ Iveco kisteherautókat. Olyan hülye alakú, gömbölyű elejük van, oszt centizzél vele ha tudsz. A nagyoknak meg csak egy fal az eleje, azzal lehet centizni ha kell.

Igazából én sem értem, hogy aki már 10 vagy akár 20 éve ezt csinálja, az hogy bírja. Nem túl régen csinálom, fiatal is vagyok, de az biztos, hogy ha 10 év múlva is itt dolgoznék, elgondolkodnék az öngyilkosságon...

2023. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy szeresd azt, amiért fizetnek is, hogy elvégzed.

Senkit nem érdekel, hogy mit gondol az ember munkájáról egy számára vadidegen ember vagy egy olyan, aki nem él egy háztartásban az érintettel.

TE szeresd azt, amit dolgozol, - semmi más nem számít!

Rengeteg ember kezeli úgy a munka kérdését, hogy a keresetet helyezve előtérbe teszi tönkre önmagát mentálisan vagy/és fizikailag, mert fogalma sincs arról, hogy milyen sokat jelent a munkában a lelki egyensúly.

Ha megerőltettem volna magam csak egy kicsit is, akárki is lehetnék a cégnél, ahol dolgozom, de eszembe nem jutott feladni bármi másért azt, amit szeretek a cégen belül elvégezni - és az sem érdekel, hogy mennyivel kereshetnék többet egy olyan beosztásban, amelyiket a hátam közepére nem kívánok! Aki sofőr - és szereti a munkáját, - vélhetően azért sofőr, mert korlátozott számú az aránya az emberekkel esedékes kommunikációnak a munkaórák tekintetében. Saját maga irányít, szabályoz maga körül mindent, ami számára fontos és megnyugvást hoz. Hasznosnak érzi magát. Képes hosszabb távon koncentrálni a vezetésre és viszonylag jól viseli a monotóniát. Nincsenek szükségtelenül túlbonyolítva a hétköznapjai. Az esetek túlnyomó hányadában kiszámítható, hogy milyen feladatok elé kell néznie sofőrként a közeljövőben. Akinek - nagyjából - ennyi elég, annak semmi szüksége arra, hogy tovább bonyolítsa a saját életét - és senkinek semmi köze ahhoz, hogy miért szereti valaki ezt a munkát.

2023. jan. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell melózni amit szeretsz, jól érzed magad, és akkor úgy eléd le az életed, hogy soha nem dolgoztál, eltél!

Mindenkinek egy élete van, azt élje, ne másét!

Le kell szarni, mit gondolnak mások, ami persze sokszor, csak a Te képzeleted!

2023. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább lennék egy "kis karriert" befutó sofőr aki szereti a munkáját, mint egy "hatalmas karriert" befutó agysebész főorvos aki utálja azt amit csinál.
2023. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!