Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme a szakmámban...

Van értelme a szakmámban elképzelni a jövőmet?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori röviden: Van egy mérnökinformatikus diplomám, amit régebben úgy szedtem össze, hogy az egyetemet csutkára csaltam mindenfélenemű tanulás nélkül. Lényegében minden dolgozat, minden vizsga, minden beadandó összecsalt dolog volt. Azóta nem tudtam elhelyezkedni a szakmában, hiszen ugyebár minden állásinterjún 0 ponttal hasaltam el.

Az majdnemhogy biztos, hogy én nem fogok autodidakta módon nekiállni tanulni. Nem is tudnám magam programozónak elképzelni. Annyira sok IT munka, amit nem éreznék irodai rabszolgamunkának meg nincs, vagy nem találtam még meg őket.

Holnapra is behívtak egy állásinterjúra alkalmazás üzemeletetőnek, de megemlítették hogy lesz Linux és SQL teszt. Nyilván el fogok hasalni ezen is, már kezdem azt érezni nincs értelme bemenni az interjúkra... Van bármi értelme ezen agyalni, vagy fogadjam el, hogy nem erre vagyok kitalálva?



2023. jan. 25. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Van értelme
Nincs értelme
19 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lényegélben egy gyakornokkal is többre mennek tudásban, alacsonyabb bérezéssel. Mért kínlódnának veled? Ne erőltesd.
2023. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért választottad ezt a szakmát, ha nem értesz hozzá és nem is érdekel??


Ha nem szereted, akkor nyűg lesz ez számodra. Minden nap utálni fogsz munkába járni, hatalmas stressz lesz számodra a legjobb munkanap is.

Én azért mentem infó irányba, mert élvezem. Számomra ez hobbi, ha rokonok is adnak egy gépet, hogy nézzek már rá, számomra az egy örömteli pillanat. Van mikor hetekig is szívesen szívok ilyen dolgokkal, olvasgatok, utána járok, próbálgatom. Napi akár 18 órában is. Egyszerűen élvezem az ilyesmit. Így jött nekem a szakirány.

Ha téged semmi ilyen nem vonz, akkor inkább hagyd. Nem az, hogy hülye vagy, mert nem. Elvégezted valahogy... Én sokat szívok az egyetemmel, mert nem tudok puskázni meg semmi, vagy megy magamtól vagy bukó. Szóval valami tehetséged van, az biztos. De lehet kellene mást nézned, ami jobban menne neked. Programozással engem is meg lehetne ölni. De van olyan terület amit szeretek. Téged mi az ami vonz?? Mi az ami igazán érdekel??

2023. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: Családi és baráti erőltetés. 18 évesen befolyásolható voltam. Én az első félév után ki akartam lépni mert nem bírtam, de könyörögtek barátok és család, hogy csináljam tovább és majd kiléphetek ha tényleg már egyáltalán nem megy. Csak hát... Vissza kellett volna fizetni a féléveket, nekem meg egy pengőm nem volt.
2023. jan. 25. 17:39
 4/14 A kérdező kommentje:
"Téged mi az ami vonz?? Mi az ami igazán érdekel??" Videojáték játszás. Streamelés. Youtube. Alvás. Kb ennyi.
2023. jan. 25. 17:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2023. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
23
2023. jan. 25. 17:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem építőipari szakmám van. A suliban a gyakorlat nem ért semmit, mert annyit tanultam csak meg, hogyan lehet jót aludni egy kőkemény padon.

Az elméleti részt mindig kipuskáztam.

A végeredmény az, hogy egyáltalán nem értek hozzá! Eszembe sem jutott abban a szakmában elhelyezkedni!

2023. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, hogy ne is menjek be a holnapi állásinterjúra?
2023. jan. 25. 18:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor csináld azt. Van aki egész jól él ezekből is. Esetleg valami nyugisabb munkát találhatsz. Mérnökinfós végzettséggel akár valami media markt eladó. Nem valami stresszes, sok dolgod nem lenne. Alap dolgokhoz meg csak lenne fogalmad. Ha a játék érdekel, akkor csak képbe vagy pl a számítógépekkel, routerekkel (ha nem akkor az könnyen tanulható).

Gondolkozz ilyeneken is.

2023. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Csinálnám, de senkit nem érdekel a tartalmam.
2023. jan. 25. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!