Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely, étkezés, Ti hogy...

Munkahely, étkezés, Ti hogy regálnátok le ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, egy nagyobb cégnél vagyunk jelenleg hárman kolléganők. Magunk osztjuk be a napi teendőt, nagyon nem ellenőriz senki, csak a feladatokat végezzük el a tőlünk lehető legjobban.


Alakítottunk ki magunknak egy kis konyhát. Az egyik munkatársam hozott be rezsót, szendvicssütőt stb.

Én egyszer viccesen megjegyeztem hogy lassan már majd talán főzünk odabent?



Aztán valahogy az lett az egészből kb. 1 hónap alatt hogy a másik két kolléganőm elkezdtek nagyob mennyiségben behozni főtt kaját felváltva hogy abból mindenki enni tudjon. Ebből nincs is baj, csak mi itthon 5-en vagyunk, nem tudom mindig megengedni magunknak hogy heti szinten akár többször is még plusz felnőttre főzzek.


Vagy a másik példa... az egyik kolléganőmtől azt érzem, hogy nagyon azt akarja hogy mindig ugynazt együk. Valamelyik nap rám szólt, nehogy felbontsam a bontatlan lekvárt ( mert épp vajas lekváros kenyeret szerettem volna enni) mikor ott a bontott szalámi, együk azt. Vagy az: mikor 3 főre hozott főzeléket otthonról egy keddi napon, de szerdára is maradt. Én meg otthonról vittem mást, akkor is rám szólt hogy hát a főzelekét együk már meg előbb kajaidőben...


Nekem itthon nem mondja meg a párom se hogy mit egyek, nemhogy még egy munkatárs.


Hogy kezeljem le ezt normálisan? Azt se akarom hogy megsértődjenek, meg tényleg jó hogy együtt eszünk, de ne legyen már senki részéről hogy többletköltségbe hozzuk a másikat... erről a többletköltségről meg, 2 héten belül kollaganőm hozott be 2*1 kg kávét, mert jó áron volt. Ugya nekem abba be kell szállnom anyagilag. Ezt is megértem mert jó áron volt, de még volt kávénk, nem kellett volna ennyi mennyiséget megvennie 😕


Nekem nagyon meg kell gondolnom mikor, mire mennyit költötk, mert 3gyerek mellett nem könnyű még a benti nagy étkezéseket is megoldani



2023. jan. 28. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én azt tapasztaltam, h az ilyen nagy kötekezősök jóval magasabb fizetést kapnak, mint a többiek. Én anno ezt munkahelyváltással oldottam meg...
2023. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyforma a fizetésünk... csak az egyik munaktársamnak nincs salafja, egyedül él. Neki könnyebb még plusz 2 emberre főzni (én ezt nem is tudom hogy gondolták, hogy, ha már főznek otthon, akkor bentre ismindenkinek...)

Én nem várom el tőlük, de fordítva meg ezt érzem.


Előbb-utóbb valahogy biztos kijön belőlem, hogy ne legyen már ez elvárás senkitől sem, meg mindenki azt egye amit szeretne! Nem az hogy még előző nap megkérdezik, hogy másnap akkor mit is eszünk?

2023. jan. 28. 15:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megoldom magamnak az étkezésemet és nem engedek beleszólást, hogy a saját kajámat hogy osztom be. Annyiban jogos a kollega beszólása, hogy a lekvár bontatlanul eláll, de a felvágott rátok romlik, ha nem fogy el időben. Ilyen pazarlást nem enged meg magának, akinek meg kell gondolnia, hogy mire költ.

Ha te is kávézol, akkor arra kell, hogy legyen pénzed és nem szabad annyira kiszámolni a kiadásokat, hogy földhöz verjen a 2kg kávé rád eső része, hiszen a következő hetekben, hónapokban annyival kevesebbet kell majd erre kiadnod.

2023. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Intézd magadnak a saját ebéded és kész, esetleg apróságokba beszállhatsz, ha a munkahely nem biztosít kávét ilyesmit.


Nem kötelező olyan ember kajáit enni aki túlbuzgóságból elárasztja a munkahelyet kajával, mert neki telik rá, vagy mert másra akarja sózni a többnapos főztjét, hogy ne legyen kidobva. Nem kell attól még másnak is ezt csinálnia. Én vinném a sajátomat, mert egyrészt nem viselném hogy a kolléganőm etet, másrészt ne érdekelje mit eszem.. mindenkinek önálló döntése

2023. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat, igen ez így lesz fair, mindenki vigye a saját ebedjét, néha-néha belefér ha pl közösen rendelünk pizzát vagy más ételt. De ne kelljen már másra is főzni.. ebbe azért a páromnak is lenne beleszólása, mert iylen élelmiszer árak mellett örülünk ha még tudjuk győzni a többi kiadást :)


Kávé,tea,cukor,tej ezeket meg közösen beadjuk vagy felváltva visszük :)

2023. jan. 28. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mennyibe kerül az a 2 kg kávé? Nem kéne, hogy az összeg így a földhözverjen.
2023. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondd hogy ezentúl speciális dietaba kezdesz
2023. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. probléma: Nem azért mondja, hogy ugyanazt egyétek, hanem hogy ne rohadjon rátok a bontott kaja, ha mindenbe beleeszel (lehet otthon se lenne anyagi probléma az evéssel, ha ezt megfontolnátok)

2. kommunikáció.

2023. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem közösködnék.
2023. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet ezen normálisan megmondani, hogy nem akarsz ennyire közösködik mert neked ez nem kényelmes? Meg hogy te ezt így nem akarod/tudod managelni.


El lehet ezt mondani normálisan, aztán viszed magadnak ugyanúgy a kaját, mint minden normális ember. Ilyen kretén ötletet meg nem is hallottam, de biztos nem engednem hogy rám erőltessem el ilyen fassagot…


Elmondod szépen hogy nem akarod és ennyi lenne alap esetben a történet..

2023. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!