Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tulajdonképpen miért működik...

Tulajdonképpen miért működik még a Munkaügyi Központ?

Figyelt kérdés
Bementem,hogy regisztráltassam magamat álláskeresőnek erre az ügyintéző megkérdezte tőlem van-e internetem.Mondtam neki igen van,erre azt mondta jó akkor nézegessem az álláshirdetéseket egy bizonyos honlapon ő is csak onnan ajánlana állásokat.Az 1 év munkaviszony ami az ellátáshoz kellene sajnos nincsen meg.

2023. jan. 29. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Micsoda történet.

Van akinek meg nincs internete. Az személyesen tud csak ügyet intézni.

2023. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
munkaügyi arra jó hogy a munkanélküli ügyintézőknek legyen munkája
2023. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Én amikor álláskereső voltam csak annyi volt hogy beregisztráltam oda, mert egyrészt azt reméltem hogy ajánlanak majd állásokat, másrészt elvileg ha 1 évig vagy nem tudom X ideig nem találsz állást és be voltál jelentkezve a munkaügyi központba akkor aki majd alkalmaz téged az kap valami támogatást. Szóval én emiatt a 2 miatt mentem oda.


Állást persze nem ajánlottak semmit, végül elhelyezkedtem egy HR-es cégnél, és ott azt mondták hogy ők lényegében azért dolgoznak, mert a munkaügyi központ nem dolgozik. Tehát az ilyen Pannonjob, Prohuman, Trenkwalder ezek mind olyan HR-es cégek akik fejvadásznak, kapcsolatban állnak munkáltatókkal és nekik keresnek embereket. Tehát azt csinálják, amit a munkaügyi központtól elvárna az ember. (Nem csak fizikai munkavállalókat, de szellemi dolgozókat is keresnek. Technikusokat, mérnököket is, elég széles a palettájuk)


Ha álláskereső vagy inkább a fent említett cégekhez menj be személyesen, akár mindegyikbe ami a környezetedben van, add meg nekik az adataidat és hogy kb. milyen állást keresel. Ők fognak telefonálni neked, ajánlani lehetőségeket, a munkaügyi központtól ilyet ne nagyon várj.


Amúgy a vicc az egészben hogy miután állást kaptam néhány hét után jutott eszembe bevinni a munkaszerződést a munkaügyi központba, hogy akkor én már így "kiregisztrálnék" erre közölték velem hogy mivel elkéstem, tiltva vagyok pár évig :D Hát mondom oké, köszönöm szépen a szolgáltatást.

2023. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket kedves hármas válaszoló.
2023. jan. 29. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A munkaügyi központ a munkanélküliek adminisztrációjával foglalkozik, de nem fejvadász vagy állásközvetítő szervezet.
2023. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
A "munkaügyi központ" az csak azért van, hogy a narancsos haveroknak legyen egy olyan hely, ahol nem csinálnak semmit, és ezért sajnos még pénzt is kapnak.
2023. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Arra, hogy aki eleget dolgozott annak egy darabig adjanak segílyt.

Nem munkaközvetítők.

2023. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Megélhetést ad néhány néhai munkanélkülinek.
2023. jan. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!