Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennek az állásinterjúnak...

Ennek az állásinterjúnak tulajdonképpen mi értelme volt?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

Március elején jelentkeztem online egy állásra. Jól fizet, szomszédos megyében van, utazás busszal megoldható, nagy cég, jó munkakör és jó munkarend. Nagyjából ennyit kell róla tudni. Profession.hu-n munkaközvetítő cég hirdette/hirdeti jelenleg is.

Regisztráltam és elküldtem a jelentkezésem, önéletrajz nem kellett hozzá.

Másnap reggel hívtak is, hogy menjek be 2 nap múlva hozzájuk tesztet írni. Nem voltunk sokan, max 6-7 ember. Ebből is páran más pozícióra jelentkeztek. Egyesével be kellett mutatkozni, majd kitölteni az adatlapunkat és jött a tesztírás. Egyszerű volt. Érkezésem után 1 órával már végeztem is. Még aznap délután csörgött a telefonom, hogy menjek be (ez egy pénteki nap volt), szóval hétfőn délelőtt már ott is voltam. 4-en voltunk ott és csak azok, akik erre jelentkeztek. Aztán kiderült, hogy még 4-5 ember szintén tesztet ír, de akkor írták, amikor mi ott várakoztunk. Helyben kijavították nekik és mehettek is interjúra. Másfél óra várakozás után 3-4 perces interjú fogadott engem, persze én voltam az utolsó. 2 csaj és 3 férfi volt ott, ebből az egyik csaj és egyik csávó íratta velünk a tesztet korábban, tehát a másik 3-at akkor láttam életemben először. Bemutatkoztam és elmondtam, hogy mit dolgoztam korábban, stb-stb. 2x kérdeztek tőlem csak. Tehát megvolt ez a 3-4 perc kb. aztán visszamentem a többiekhez. Majd 10-20 perccel később jött is a csávó meg a csaj, hogy közöljék kiknek sikerült. 3 embert vettek fel. Hozzáteszem, hogy azok közül válogattak, akik már eleve ott voltak. Mi 4-en, ahogy jöttünk úgyis mentünk.


Lényegében behívtak engem interjúra, vártam másfél órát és 3-4 perc alatt le lett tudva, hogy én nem kellek. Persze fiatal vagyok, tapasztalatom nem nagyon van azon a téren, ami a munkával kapcsolatos, viszont olyan környezetben dolgoztam nem is keveset. Elvárásoknak megfeleltem. Jogsim is van hozzá. Tulajdonképpen semmi követelmény nem volt a jogsin kívül. Persze önéletrajzot le kellett adni még tesztíráskor.


UI.: Azt mondta a csávó, hogy most csak 3 emberre volt szükségük, lesz még interjú és majd értesítenek bennünket. A hirdetést 2 nappal ezután ismét kitették a profession.hu-ra és ennek már 15 napja. Ezt el kell engednem igaz? Ne is reménykedjek? Mondjuk nem is csinálom azt, csak jó lett volna, ha sikerül. Szerintetek?



2021. márc. 25. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánkódj, ilyet rengetegszer láttam már. Most várják hogy jön-e "jobb" helyetted, ha nem, akkor behívnak "nincs ló jó a szamár" alapon.



Mondjuk én ezek után már nem szoktam erre felelni, hanem menjenek a jó....

2021. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, de mi 4-en távoztunk onnan interjúkor. Ki tudja, hogy hanyan jelentkeztek és jelentkeznek most is. Nekem ez volt az első állásinterjúm ami nem sikerült. Ettől függetlenül kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
2021. márc. 25. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már bőven engedd el.
2021. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!