Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyab győzzem le a szorongáso...

Hogyab győzzem le a szorongásom, félelmem?

Figyelt kérdés

Mintha szorongás lenne bennem az új dolgok iránt, nem merek új dolgokat kipróbálni, ha új munkahelyet kell keressek, az se egyszerű félek mindentől. Hogyan győzzem ezt le?

Kint élek Németországban, sajnos a nyelvet nem igazán beszélek, bár már sok mindent megèrtek de tanulok.

Viszont baratom más helyen dolgozik, nekem is van most lehetőség, ahova egyébként nem is igazán kérik a nyelvet, de egyszerűen nem merek belevágni annyira de annyira félek, ilyen görcsösen rettegek az egésztől. Pedig otthon annyi helyen dolgoztam már.

Mit tegyek?



2023. febr. 1. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Pszichoterápia. Empatikus, támogató közeg.
2023. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Pszichológus.
2023. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem írók jókat írtak, plusz szembenézni a nezézségekkel, a problémákkal.
2023. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve, feltérképezni a szorongás, félelem okát/okait, majd azokon dolgozni. Fontos, hogy kicsi lépésekkel haladj, azt tudod majd növelni később, nagyobbakra. A lényeg, hogy ne legyél túl kemény magaddal, és mindig legyél türelmes. Nem egyszerű dologról van szó, ami mellé időigényes is, de megéri szembenézni ezekkel.
2023. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkinek!
2023. febr. 1. 23:54
 6/6 anonim ***** válasza:
megpróbálod leszarni,más mit gondol. nem más véleménye a fontos, nem ő él helyetted.
2023. febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!