Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mások hogyan bírják, hogy nem...

Mások hogyan bírják, hogy nem kapnak idegbajt? Lassan irreális a félelmem és a szorongásom amiatt, hogy velem marad-e.

Figyelt kérdés

Valószínűleg később fogant a babám, mint ahogy a menstruáció első napja szerinti matek kijönne. Aszerint 7+2 vagyok éppen most.

Múlt heti UH-n nem volt szívhang (6+3). Előző héthez képest szépen nőtt, 10 mm petezsák 3,5 mm szikhólyag (előtte héten csak egy 4 mm petezsáknak tűnő valami volt).


Szerintem egy héttel később volt legalább peteérésem, akkor csak 5+3 volt a legutóbbi ultrahangon, úgy megfelel a méret amit feljebb írtam és a szívhang hiánya?


A gondom az, hogy mivel már vesztettem el babát, olyan szinten pánikolok, hogy magam és a körülöttem lévőket is kiidegelem. A munkámra sem tudok kellően figyelni.

Nemsokára megyek ultrahangra, de minden percem egy szenvedés, annyira rástresszeltem.


Szeretnék megnyugodni és bízni, de állandóan a lgrosszabb forgatókönyvnél lyukadok ki, hiába próbálom terelni a figyelmem.

Attól is félek, hogy megint nem lesz szívhang és újabb idegőrlő hét következik.


Bármi megnyugtatás, tipp praktika sokat jelentene!



2022. ápr. 25. 14:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
az is mindegy lenne ha “veled marad”, de mondjuk beteg? akkor is megszülnéd?
2022. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
esetleg az vigasztaljon, hogy nem egy megszületett babát veszítesz el hanem embriót aminek még szívműködése se volt.
2022. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Oké, azt hiszem nem jól fogalmaztam és lehagytam mit szeretnék: megnyugtatást, hogy kibírjam a következő ultrahangig, anélkül, hogy kikészíteném magam.


Egyrészt: természetesen azt szeretném, ha egészséges lenne. Ha súlyosan beteg lenne átgondolnám a lehetőségeket. De arra szerettem volna koncentrálni egyelőre, hogy eljussunk a szívhangig, nem egy esetleges súlyos betegségen is stresszelni.


Kettő: egyelőre senki sem beszélt elvesztésről hálistennek, viszont irreálisan rettegek tőle, szeretnék megnyugodni, mert ez senkinek sem segít. Sajnos nem vigasztal, hogy nem ver a szíve, ha elmegy. Olyankor semmi sem vígasztal :(

2022. ápr. 25. 14:44
 4/29 anonim ***** válasza:
54%
Nem fog segíteni, de kb ugyanitt tartok időben és hasonlóan rettegek, mint te. Hála az égnek már csak holnapig kell akkor megyek este.. nem segít, hogy kb semmi tünetem..
2022. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Én felkeresnék egy szakembert a helyedben. Úgy látszik még nem vagy túl az előző veszteségen, így pedig nem kellett volna belevágni...

Elég rossz hatással van ez a durva idegbetegeskedés a gyerekre, meg rád is.

2022. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de az égadta világon senki nem fog tudni megnyugtatni, akármennyire is szeretnéd, mert ezt saját magadnak kell fejben lemeccselni.

Ha akarsz sem tudsz semmi mást tenni, csak bizakodni.

2022. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

kérdező és a 4. is keressen fel szakembert mert tönkre fogják tenni magukat mire felnő az a gyerek. de lehet, hogy hamarabb.


az ha rettegsz valamin és kikészíted magad, nem gátolja meg a legrosszabb lehetőséget se.

attól, hogy volt egy vesztésed, nem biztos m, hogy az is így végződik. nem lehet rettegésben élni, vagyis lehet, de minek?!


más sikertörténete ellenére neked alakulhat rosszul, vagy negatív élményének ellenére nálad lehet minden rendben… semmi köze ezeknek egymáshoz.


foglald le magad valami mással, ne ezen a témán, oldalon pörögj. nincsenek barátaid, hobbid amik egy kicsit elterelnék a figyelmedet? menj, mozogj valamit, az jó stresszlevezető.

2022. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Én tuti ovuval mentem, hogy kell legyen szívhang, de nincs. Reménykedek, hogy 2 x egymás után ez nem történik meg.

5.6vagy kerek 6 héten voltam, akkor 13mm petezsák,szikhólyag méretet nem nézte, és 1.1mm es embrió volt, ez múlt hét kedden volt. Lassan vánszorog az idő, csütörtökön megyek reggel.

Szorítok magunkért, hogy mind hármunknál ott legyen a kövi uhn az a szívhang🥰🙏🙏

2022. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Engem 8. héten látott először az Ulatrahangos. Azt mondta a doki addig csak magam hergelném teljesen feleslegesen.
2022. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ilyen válaszra számítasz, de az a baj, hogy ezt valóban neked kell fejben rendezni, ha kell segítséggel (szakember, könyv, ilyen témájú csoportok). Mindiiig, mindiig lesz min izgulni. Most éppen a szívhangon, aztán a genetikai uh-kon, hogy minden rendben legyen, mozog-e, eleget mozog-e, stb. Aztán a szülés és ha megszületett újabb kismillió dolog életetek végéig. Sosem nyugszol meg, ha nem tanulod meg kezelni a feszültséged és hidd el, ezt a legjobb szándékkal mondom. Egy ideggörcs leszel te is, meg a gyerek is. Nyugodj meg, dőlj hátra és próbálj picit bízni magatokban. Attól, hogy stresszelsz, nem fog veled maradni, sőt... inkább a "siker" ellen dolgozol.
2022. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!