Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel jár az azonnali hatállya...

Mivel jár az azonnali hatállyal történő felmondás?

Figyelt kérdés
5 éve dolgozom egy helyen. Már az elején éreztem, hogy mindent - a maximumot- bele kell adnom, hogy meg tudjak felelni. Fél éve változások történtek olyan plusz is bejött feladatnak aminek én már nem tudok megfelelni. Nem régen csúnyán beégtem. Most legszívesebben elsüllyednék. Egy hónapja fontolgatom már a felmondást. Nem kellett volna megvárnom amíg tényleg beégek. Mivel jár ha azonnali hatállyal eljövök. Gondolom 2 hét körül kapnék felmondási időt. Álláskeresésnél ez mennyire jelentene hátrányt?

2023. febr. 8. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Azalatt az 1 hónap alatt, amíg ezen gondolkoztál, már felmondhattál volna közös megegyezéssel és le is járt volna a felmondási időd java része (vagy akár az egész).

Ennek a hisztinek az égvilágon semmi értelme. Biztos, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben úgy akarsz ott hagyni egy munkahelyet, hogy nincs másik?

2023. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Álláskeresésnél ez mennyire jelentene hátrányt?"


Én azért jöttem el az előző helyemről, mert nem tudtam együtt dolgozni az új főnökkel.

Ezt őszintén elmondtam az állásinterjúkon. Volt olyan, ahol azt mondták: "merész dolog ezt elmondani az állásinterjún". Oda nem is vettek fel.

A mostani helyemen is elmondtam. Itt azt mondták, hogy "Ez előfordul". Simán felvettek.

2023. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Adnak olyan iratot amin rajta lesz az azonnali hatállyal vagy kilépett? Biztosan. Ebből kell leadni az új munkahelyen?
2023. febr. 8. 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Te érted, hogy mit értesz azonnali hatályú kilépés alatt?

Beavatnál minket is?

2023. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy pl. holnap február 9-én bejelentem, hogy aznap voltam utoljára. Többet nem megyek. Tehát nem töltöm le a felmondási időt.
2023. febr. 8. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Az azonnali felmondásnak szigorú szabályai vannak. Ha lejárt a próbaidőd, akkor nem kötelesek elengedni a felmondási időt.
2023. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó. Felejtsd el.

Mondj fel még ma, közös megegyezéssel.

2023. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legyél tisztában az azonnali hatályú felmondással:

Azonnali hatályú felmondás általában valamelyik félre nézve következményekkel jár!

Éppen ezért kemény szabályok vonatkoznak rá és betartandó határidők! A határidő jogvesztő, tehát ha azt elszalasztod, a felmondásod jogellenesnek minősül!


- Az INDOKLÁS a felmondást meglépő fél részéről KÖTELEZŐ!

- A felmondást megalapozó körülmények, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

A LÉNYEGES

2023. febr. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

.... A lényeges kötelezettségnek, a szándékosságnak vagy súlyos gondatlanságnak, valamint a jelentős mértéknek egyszerre kell teljesülnie!


Ha történik egy ilyen esemény, akkor onnantól kezdve 15 napod van arra, hogy az azonnali hatályú felmondást közöld a munkáltatóddal. A 16. napon közölt felmondás jogellenes, amiből kifolyólag fizetnivalód van a munkáltatód felé.


Ezek visszafele is ugyanígy működnek.

2023. febr. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

... amit Te tehetsz.

Felmondasz, ha menni akarsz. Ha igényt tart a munkáltatód a felmondási időre, akkor azt le kell töltened még. Ha nem teszed, szintén jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, ami által keletkezik fizetnivalód a munkáltató felé.


Vagy közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyt abban az időpontban, amelyben meg tudtok egyezni. Ez nem felmondás, ez közös megegyezés. Bármiben megegyezhettek, semmi kötöttség nincs az egyezségre vonatkozóan.

2023. febr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!