Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek jó indokok a rendkívüli...

Ezek jó indokok a rendkívüli (azonnali hatályú) felmondáshoz?

Figyelt kérdés

Alapvetően a munkatársaimmal van a legnagyobb bajom, bár a munka sem könnyű, de ilyen mérgező környezetben végképp nem szeretném csinálni. Bentlakásos szociális intézményről van szó.


A valós indokaim:


- egyik ellátott a nemiszervét mutogatja egészen vártatlan pillanatokban is, ami után elmegy az életkedvem is sokszor, nem csak a munkakedvem


- másik ellátottnak rendszeresen vannak dühkitörései, ilyenkor nem érzem magam biztonságban, tárgyak és bútorok repülnek felém


- kollégák fizikai bántalmazást alkalmaznak a kiskorú ellátottak felé, amely nem csak hogy illegális, de erősen összeütközik az elveimmel


- mentális támogatás és szupervízió teljes hiánya, nem lehet kihez fordulni, a nehéz munkáról beszélgetni


- rendszeres verbális támadás és fenyegetések


Csak így röviden és tömören.



2022. nov. 18. 00:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
felmondás azonnali hatállyal
2022. nov. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
32%
Indoklás: Csak.
2022. nov. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Én egy ilyen helyet már rég otthagytam volna. Ez a hely k*rva beteg!
2022. nov. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Felmondhatsz normál határidővel.
2022. nov. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A munkahelyi szexuális zaklatás és fizikai:verbális bántalmazás nem elég ok az azonnali hatályúhoz? Több hónapos nyomok vannak a testemen 1-1 ilyen dühkitörés után. Ha ez nem elég, akkor mi?
2022. nov. 18. 01:13
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Ne kérdezd, ne is mondd, csak lépj!
2022. nov. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

5-re:

De a bántalmazások nem munkatársadtól jöttek, hanem ellátottaktól. Ez a munkával együtt járó veszély, kockázat. Ha pl. dísznövénykertész lennél, ilyen atrocitások nem érnének. A virágoknak nincsen hímvesszőjük, így nem tudnák mutogatni.


Rendes felmondással tudsz felmondani.

2022. nov. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
47%
Azzal mond fel amivel akar. Sose ertettem ezt a felmondasos hiszteriat. Ha azonnal elakar menni megteheti max ha a kovetkezo ceg lekerdezi az adataid az elozo cegtol akkor fellesz tuntetve. De amugy meg mitcsinalnanak? Rendort hivnak hogy menjel dolgozni vagy mi? Gondolkozzatok mar el. Te meg kerdezo mondj fek azonnali hatallyal ha nem tetszik. Tettem mar meg en is semmi hatranyom nem lett belole.
2022. nov. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem simán elég azonnali hatályú felmondáshoz.


Igaz, szociális intézmény és benne van a pakliban, de attól független senkinek sem kötelező ezt elviselni, pszichológiailag károsító tényezők, nem szerepel a munkaköri leírásban, plusz téged zavar. Szóval minden jogod megvan hozza. Ezt a munkáltató meg szerintem nem fogja firtatni . Többek között ha ilyeneket ecsetelned kellene sem jogszerű . Szóval bőven elég, nyugodtan add be.

2022. nov. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%
Rendes felmondásba nem biztos hogy belemennek
2022. nov. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!