Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó-e így a felmondás?

Jó-e így a felmondás?

Figyelt kérdés

Dátum "2023.0x.xx." (persze az az "x" nincs oda nyomtatva)

Az van, hogy most még nem tudom napra pontosan, hogy mikor adok be felmondást, de biztosan valamikor 1-2 hónapon belül szándékozom ezt meglépni. Ha éppen délelőttös leszek, amikor úgy döntök, hogy "most", akkor csak műszak után tudnék elmenni nyomdába (nincs a jelenlegi lakásomon saját nyomtatóm, túl csak a közelmúltban volt a külön költözésem a szüleimtől), és az eredeti szándékomhoz képest másnapra csúszik a dolog, és az számít, amikor a munkáltató tudomásul veszi. Ezért előre szeretném a közeljövőben (pár napon belül) kinyomtatni, és amikor meghozom a döntést, akkor már készen a kezébe nyomni a főninek a papírt. Ehhez gondoltam a dátumozás fenti formáját használni, azaz nyomtatva "[Helység], 2023.0_.__." és a döntésem tényleges napján tollal ráírva a maradék számjegyeket a majdani aktuális dátum szerint. Ez hivatalosan rendben lenne, lehet ilyet?


2023. febr. 13. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Amúgy azt is lehet, hogy egyáltalán nem nyomtatsz dátumot, az majd kézzel írod oda, akkor kevésbé néz ki hülyén.
2023. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. febr. 13. 21:06
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy kapcsolódó kérdés jutott eszembe.

Amikor beadom a felmondást, meg szeretném próbálni azt, hogy megkérem őket a felmondási időtől történő eltekintésre. Maga a felmondásom sima felmondás lesz, nincs a birtokomban olyan indok, ami miatt maga a felmondásom lehetne azonnali hatályú, azonban vissaztérve az előző mondatra, úgy hallottam, hogy "meg lehet próbálni" ezt is. Ekkor melyik kéne? (Vagy mind2 helyes?) A papíron csak a felmondás szövege és szóban is történhet a "megpróbálom rávenni a főnit" dolog (mert amúgy is csak próbálkozás, ami vagy sikerül vagy nem)? Vagy ezt a kérdést is bele kell írni? Utóbbi esetben az erre nemleges válasz még nem érvényteleníti az egész felmondást, ugye?

2023. febr. 15. 09:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Írd bele ezt a mondatot: Kérem a felmondási időtől eltekinteni szíveskedjenek.


Aztán vagy elfogadják vagy nem, vagy alkudoznak, de ez nem befolyásolja magát a felmondást.

2023. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is írd bele így, ahogyan a 4-es javasolja!
2023. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. febr. 17. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Lényeges dolgot megosztanék:


A felmondás akkor vált ki joghatást, ha azt a másik féllel közlik.

Mivel az írott megállapodást kizárólag írásban lehet módosítani, megszüntetni, ezért ehhez az írásba fektetett felmondást kell a munkáltatónak átadni. A felmondás napja lesz a mérvadó, nem az, hogy Te milyen dátumot írtál rá, melyik napon gépelted azt le, vagy vetetted kockás papírra.


Ezért is kell a felmondást két egyező példányban megírni, az egyiket átadni a munkáltatónak, a másikon pedig dátummal átvetetni vele.


Ha Te a felmondásodra 2022. január 14-i dátumot írsz keltezésnek, és március 02-án nyújtod csak át, az március 02-án lesz közölt függetlenül attól, hogy január 14-i keltezés van rajta. A két fél közötti további kötelezettséget, jogokat a március 02-ai dátum határozza meg. Másnap elindul a felmondási idő például, vagy ha még próbaidő alatti a felmondás közlése, akkor március 02-án megszűnik a munkaviszony.


Ha nem szeretnéd letölteni a felmondási időt, vagy annak egy részét, nyugodtan fogalmazd bele ezt a kérést a felmondásodba.

Ha csak egy részét töltenéd le, azt is beleírhatod kérésként, hogy X. Y napon szünjön meg a munkaviszonyod.

Innentől kezdve kizárólag a munkáltatón múlik, hogy teljesíti vagy sem a kérésed. Ha "rábólint", azt azért vessétek papírra a későbbi jogi herce-hurca elkerülése végett. :)

2023. febr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsót is. Tudtam már önmagában azt, hogy nem az írás ideje számít, hanem amikor a munkaadó tudomására is jut (de ezt én is írtam már kiíráskor). És pont ezért akartam azt, hogy amikor majd adok is neki papírt, az akkori dátumot írom rá, tehát ez esetben az általam írt dátum egyezne az átvétel idejével. Vagy másért írtál, azért, hogy nem befolyásolta volna ezt az egészet az sem ha már megírtam volna és egy (akár mánál is korábbi dátum is lenne rajta?
2023. febr. 18. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:

"Vagy másért írtál, azért,"


Igen, azért írtam. Lényegtelen az írás keltezése. Te azt már akár - kicsit lesarkítva - papírra vethetted 2 éve, ha idén adod át a munkáltatónak.

A keltezés nem releváns, az átvétel dátuma a döntő.

Csak azért írtam le, mert láthatóan nagyon rágörcsöltél a keltezésre.

A példám nyilván némileg túlzó, mert általában a felmondás átadása előtti napokban szokták papírra vetni azt. :)


De ha Te úgy szeretnéd meglépni, ahogy eredetileg eltervezted, hát tedd azt!

2023. febr. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, ismét köszönöm.

(akkor akár megírom és keltezem pár napon belül, aztán átadom egy hónapon belül ‒ azért ha már januárban is megírtam volna és keltezve is akkori lenne, azt azért gondoltam úgy, hogy hülyén venné ki magát, merthogy rólam mit gondolna úgy a munkaadó, hogy már rég ezt terveztem; tudni valóban már tudtam és terveztem némi ideje, csak nem kell ezt is tudnia)

2023. febr. 19. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!