Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 52 éves vagyok, teljesen...

52 éves vagyok, teljesen aktív a munkaerő piacon, IT-val foglalkozom. A kérdésem rém egyszerű:hogyan kell fizetésemelést kérni a mai világban? Részletek alább....

Figyelt kérdés

Az IT-piacon kb. 25 éve vagyok jelen, talán hellyel-közzel képben vagyok dolgokkal, de most elbizonytalanodtam, és ebben kérném tanácsaitokat.

A kérdésem rém egyszerű: mivel még soha életemben nem csináltam ilyet, ezért nem tudom, hogyan is kell ezt a legkisebb fájdalomérzettel lebonyolítani: hogyan kell fizetésemelést kérni a mai világban?

Előzmények:

pár hónapja úgy éreztem, talán nincs rendben a fizetésem, és elkezdtem utánanézni dolgoknak. Iparági standardokat vizsgáltam, amely vizsgálatok végén arra jutottam, hogy, és ezek csak a nagyságrendiség miatti összegek, nem a valós bérekről írok: én most jelenleg keresek mondjuk nettó 300.000 HUF-ot.A vizsgálataim alapján az derült ki, hoyg nagyjából az én skilljeimmel, eltöltött éveimmel, gyakorlatommal, ennek az összegnek kb.nettó 500.000 HUF-nak illene lennie.

Természetesen nem hittem ennek a vizsgálatomnak én magam sem, ezért az elmúlt 2 hónapban jelentkeztem 3 olyan álláshirdetésre, amelyek esetén megfeleltem azoknak az elvárásoknak, amelyeket támasztottak, nem hazudtam magamról többet, mint ami vagyok, és mindhárom esetén eljutottunk az általam elvárt nettó bér kérdésig (ez számomra megdöbbentő volt, de nem lényeges.) Mindhárom esetben bemondtam ilyen olyan összegeket, majd a legnagyobb megdöbbenésemre a legmagasabb általam kért bérre is azt mondták, hogy teljesen reális: ez a bér, amit kimondtam, nettó 500.000 HUF volt, kérlek, emlékezzetek: ezek csak az arányok miatt ideírt bérek, nem a valósak.

Elhatároztam, hogy jelenlegi munkahelyemen, életemben először, jelezni fogom, hogy szeretném rendezni a béremet, a beosztásomnak, gyakorlatomnak, tudásomnak megfelelő szintre, viszont itt jön a probléma: hogyan kell ezt csinálni? :-) itt főleg HR-el komolyabban foglalkozó szakemberek véleménye érdekelne. A munkahely egy pénzintézet, maradjunk ennyiben, szóval, tőkeprobléma nem hiszem, hogy lenne.

A szervezeti felépítésünk nagyjából: beosztottak (pl.én),csop.vez, oszt.vez, főoszt.vez,műk.igazgató (ezek kitalált titulusok, csak a hierarchia érzékeltetése miatt írtam le. hol, kinél kezdjem, mit mondjak neki, hogyan kell egy ilyet elővezetni úgy, hogy értelme is legyen? Felmondani nem szeretnék, jól érzem itt magam, de ugye tudjuk, hogy a munkáltatók maguktól nem nagyon szeretnek csak úgy béreket emelni :-)

Minden tanácsot, segítséget előre is köszönök.



2023. febr. 14. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Sírjál, könyörögj... Példaképed legyen Al Bundy.
2023. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így ahogy itt leirtad, tökéletes, korrekt. tájékozódtál a piacon és a te munkád 500 at ér.


Nem kell túlmisztifikálni, nincs csillampor, de alafesto zene, csak a tények és hogy továbbra is itt, ezen a helyen képzeled el magadat.

2023. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem hittem ennek a vizsgálatomnak én magam sem


Mondjuk ilyen gondolkodással süthet rólad hogy nincs elég önbizalmad se önbecsülésed, ezen változtass. Büszkén, magadat felvállalva menj oda, és ilyen mondta részek véletlenül se hagyják el a szádat hogy nem vagy biztos a dolgodban.

Töltelék szavak ne legyenek benne, arra vonatkozólag h bizonytalan vagy. Netalántán, esetleg, ha önök is úgy gondolják, talán... Ilyeneket NE


A határozott fellépés, tisztelet tudó kérés jobban bejon mint egy kis alamizsna kunyerálás

2023. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg vagy HReshez mész be, vagy akivel az évi munkateljesítményedet értékelték, hozzá fordulsz.
2023. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi az eddigieket. Igen, valóban nincs túl nagy önbizalmam ilyen téren :-( Éves értékelés még nem volt, az a főnök, aki értékelni fog, kevesebb ideje van a cégnél, mint én, kb. 3 hónapja :-)
2023. febr. 14. 14:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Még szívesen fogadok tippeket, javaslatokat :-)
2023. febr. 14. 15:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Feltételezem nem a csopvez és nem is az osztályvez határozta meg a béred. Függ a szervezeti struktúrától is, hogy kihez fordulj. Nálunk pl. 350 fős a vállalkozás, a béremet a gazdasági vezető intézi (aki a vállalat egyik tulajdonosa), így hozzá kell fordulnom ilyen dolgokkal. Hiába mennék be a HR-re, csak továbbküldenének.

Te is azt a személyt keresd meg, aki intézi ezeket nálatok. Ezt csak te tudhatod. Lehet ez HR vezető, lehet ez a gazdasági vezető.


Bemész, elmondod, hogy a béredről szeretnél tárgyalni, alkalmas-e az időpont. Ha igen, elmondod, hogy miért is szeretnél emelést kérni. Itt felsorolod a 25 év tapasztalatot, a kifogástalan munkádat, a versenyszférában található béreket, akár a jelenlegi gazdasági helyzetet.

(bár így fiktív bérekkel nehéz játszadozni, mert 190.000 nettónál nem ugyanazért kérnék fizetésemelést, mint 600.000 nettónál)


Nem kell ezt túlgondolni.


(bár azt gondolni, hogy azért, mert anyagi szempontból tudna adni fizetésemelést, azért adni is fog, sajnos elég naiv hozzáállás)

2023. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Megmondod a főnöknek, hogy beszélni akarsz vele. Megmondod, hogy most kaptál egy 500 ezres ajánlatot, győzzön meg, hogy itt maradjál. Ha nem tud meggyőzni, akkor felmondasz és mész oda, ahol megfizetnek.
2023. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lucifer-666 ***** válasza:
Én vagy 20 évvel fiatalabb vagyok nálad és 3x annyit keresek. Szóval ha nem emelnek, majd felvesznek valami olcsó hülyét, aki csődbe viszi a céget... Sok sikert!
2023. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lucifer-666 ***** válasza:
Egy általános iskolás tanár keres annyit, mint te ennyi évesen.
2023. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!