Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 52 éves vagyok, teljesen...

52 éves vagyok, teljesen aktív a munkaerő piacon, IT-val foglalkozom. A kérdésem rém egyszerű:hogyan kell fizetésemelést kérni a mai világban? Részletek alább....

Figyelt kérdés

Az IT-piacon kb. 25 éve vagyok jelen, talán hellyel-közzel képben vagyok dolgokkal, de most elbizonytalanodtam, és ebben kérném tanácsaitokat.

A kérdésem rém egyszerű: mivel még soha életemben nem csináltam ilyet, ezért nem tudom, hogyan is kell ezt a legkisebb fájdalomérzettel lebonyolítani: hogyan kell fizetésemelést kérni a mai világban?

Előzmények:

pár hónapja úgy éreztem, talán nincs rendben a fizetésem, és elkezdtem utánanézni dolgoknak. Iparági standardokat vizsgáltam, amely vizsgálatok végén arra jutottam, hogy, és ezek csak a nagyságrendiség miatti összegek, nem a valós bérekről írok: én most jelenleg keresek mondjuk nettó 300.000 HUF-ot.A vizsgálataim alapján az derült ki, hoyg nagyjából az én skilljeimmel, eltöltött éveimmel, gyakorlatommal, ennek az összegnek kb.nettó 500.000 HUF-nak illene lennie.

Természetesen nem hittem ennek a vizsgálatomnak én magam sem, ezért az elmúlt 2 hónapban jelentkeztem 3 olyan álláshirdetésre, amelyek esetén megfeleltem azoknak az elvárásoknak, amelyeket támasztottak, nem hazudtam magamról többet, mint ami vagyok, és mindhárom esetén eljutottunk az általam elvárt nettó bér kérdésig (ez számomra megdöbbentő volt, de nem lényeges.) Mindhárom esetben bemondtam ilyen olyan összegeket, majd a legnagyobb megdöbbenésemre a legmagasabb általam kért bérre is azt mondták, hogy teljesen reális: ez a bér, amit kimondtam, nettó 500.000 HUF volt, kérlek, emlékezzetek: ezek csak az arányok miatt ideírt bérek, nem a valósak.

Elhatároztam, hogy jelenlegi munkahelyemen, életemben először, jelezni fogom, hogy szeretném rendezni a béremet, a beosztásomnak, gyakorlatomnak, tudásomnak megfelelő szintre, viszont itt jön a probléma: hogyan kell ezt csinálni? :-) itt főleg HR-el komolyabban foglalkozó szakemberek véleménye érdekelne. A munkahely egy pénzintézet, maradjunk ennyiben, szóval, tőkeprobléma nem hiszem, hogy lenne.

A szervezeti felépítésünk nagyjából: beosztottak (pl.én),csop.vez, oszt.vez, főoszt.vez,műk.igazgató (ezek kitalált titulusok, csak a hierarchia érzékeltetése miatt írtam le. hol, kinél kezdjem, mit mondjak neki, hogyan kell egy ilyet elővezetni úgy, hogy értelme is legyen? Felmondani nem szeretnék, jól érzem itt magam, de ugye tudjuk, hogy a munkáltatók maguktól nem nagyon szeretnek csak úgy béreket emelni :-)

Minden tanácsot, segítséget előre is köszönök.



2023. febr. 14. 13:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Látom, hogy a 9-es és a 10-es hozzászólónak, aki egy és ugyanaz a személy, nevezetesen Lucifer-666, nem sikerült teljesen értelmeznie a kiírást, az ő kedvéért idézem, és javaslok egy szövegértelmező kurzust: "ezek csak a nagyságrendiség miatti összegek, nem a valós bérekről írok: én most jelenleg keresek mondjuk nettó 300.000 HUF-ot..."

Ezért teljesen kár volt időt töltened a monitor előtt okoska.....

2023. febr. 15. 07:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Na, sikerült?
2023. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12-es kérdezőnek: a csillagállások egyelőre nem az én oldalamon állnak: az összes, ebben a kérdéseben döntési jogkörrel rendelkező vezető vagy beteg, vagy más okból van szabadságon. Elméletileg ennek a hétnek a végére sikerül összehozzak 1 megbeszélést az egyik döntéshozóval, de legkésőbb jövő hét elejére ígérték :-(
2023. febr. 22. 06:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Na és most 1 ével később ugyanott vagy vagy előrébb? Esetleg máshol?
márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!