Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki nem dolgozza le a...

Ha valaki nem dolgozza le a napi 8 órát ami a szerződésben van, csak 3 at és teljes fizetést kap ígyis érte, azt hova lehet bepanaszolni?

Figyelt kérdés

Időseket gondozunk, háznál, 15 en vagyunk a cégnél 8 tól 4 ig dolgozunk. Az egyik munkatársunk 9 órakor kezdi el a munkát, és délben már otthon van. Úgy, hogy 9 helyre jár. Az idősek panaszkodnak rá, nem megy nekik se boltba, semmi. Kb beköszön és megy tovább. Egyiknél reggelizik, másiknál teázik..

Hiába kérnek az idősek másik gondozónőt, nem kapnak.

Munkatársunkkal már nem egyszer beszéltünk, hogy ez így nem lesz jó, kinevetett minket.

Mi tisztességesen ellátjuk a feladatunkat ő pedig nem tiszteli az időseket, szidja őket, mégsem rúgják ki. Szóltunk a főnöknek, az idősek is szóltak már be, mégsem történik semmi. Hova lehetne mégis fordulni?

Nem, nem irigyek vagyunk rá, mert szeretjük a munkánkat, de felháborító, hogy ő ugyanúgy megkapja a semmittevésért a fizetesét. Már azt is hallottuk, hogy a főnök rokona.

Szerencsétlen nénik pedig nincsenek ellátva.. Máshova pedig nem tudnak átmenni, mert a környéken csak ez a szolgáltató van.

Munkaügyi hivatal foglalkozna ezzel?


2023. febr. 20. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez egy privát cég, akkor a tulajánál.
2023. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
24%

nekem van egy főtróger kollegám, puszipajtás a főnökkel, uyganúgy 8 órás mint én ugyanannyit kap mint én 9-re jön, 13kor megy, mindezt a 8 óra munka címszó alatt.


és őt hol panaszoljuk be, a főnöknél? Hát ő tud róla...

2023. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól tudom, az önkormányzat foglalkoztatja az idősgondozókat, azaz az önkormányzatnál lehet ezt jelenteni.
2023. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a főnöknek / igazgatónak szóltunk, és nem érdekli.
2023. febr. 20. 19:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a hivataltól vagyunk, hanem református egyház az alapító.
2023. febr. 20. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a református egyháznál. Nyilván valakinek a valakije, de az idősek nem maradhatnak ellátatlanul.
2023. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mozgósíthatjátok az idős gondozottak rokonait is, hogy ők tegyenek panaszt, hogy a pénzükért nem látják el az idős rokont, és majd máshova viszik a pénzüket.
2023. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a fonokot nem erdekli akko ez van. Gondolom a te munkadat nem befolyasolja 🤷 Nekem kovid alatt volt olyan melom h 5 ora elteltevel mehettunk is, teljes penzert.. es 2 orankent szunet volt 😅 Aztan persze beindult es 2x annyi melo lett. Gondoltak majd ez ellensulyozza.. csak hat vege lett a kovidnak kozbe es mindenki felmondott. Ment vissza a rendes melojaba 😀
2023. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért idősellátásban ez egy kicsit másképp működik.
2023. febr. 21. 06:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a főnöknek is van munkáltatója, felettese.

Fogjanak össze a gondozottak, az érintettek rokonai és tegyenek írásbeli panaszt a fenntartónál, munkáltatónál, felettesnél, egyház vezetőségnél.

Nem tudom, itt van-e felügyeleti szerv/szervek, elméletben kellene lennie, annak/azoknak is küldjétek el egyidejűleg, a levélben felsorolva, hogy kinek küldtétek még el.

2023. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!