Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nyíregyházi ügyvédi kamara...

Vietnámi Veterán kérdése:

A nyíregyházi ügyvédi kamara által névjegyzékbe vett ügyvédjelöltekről van valami információ, hogy hol dolgoznak? Kapnak-e egyáltalán fizetést?

Figyelt kérdés
Már úgy, hogy kifejezetten ügyvédjelölti munkakörben, nem mekire és társaira gondolok, ügyvédi irodában.

2023. febr. 23. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Az országos ügyvédkeresőben (magyarugyvedikamara.hu) lehet jelöltekre is keresni. Az adatok között van a munkáltató.

A fizetés magánügy, ha nem közigazgatásban dolgozol jogszabályban előírt bértábla szerint.

2023. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy magánügy, nem ítélkezni szeretnék, csak többet szeretnék tudni. Már csak azért is mert nem mindegy hogy ingyen dolgozik-e valaki vagy sem. Azért a választ köszönöm.
2023. febr. 23. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Jogos, én csak abból a szempontból indultam ki, hogy ezek már nem nyilvánosan lekérdezhető adatok. Ingyen dolgozni csak a tapasztalatért elég meredeken hangzik. Rutinnak lehet jó, de valamiből élni is kell.
2023. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, nem is tudom egyébként hogy tudnák megoldani a bojtárkodást, ha ingyen dolgoznak szülői támogatás nélkül, ha van ilyen.
2023. febr. 23. 16:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezen kívűl nem tudom hol tudnám ezt megtudni, talán egy ügyvédtől vagy a kamaránál, de abban sem vagyok biztos.
2023. febr. 23. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:

A Magyar Ügyvédi Kamara (MÜK) ügyvédkeresőjében minden ügyvédjelölt munkáltatója látszik.

A fizetésük természetesen nem, mivel az nem nyilvános adat, ahogy az Első válaszoló nagyon helyesen leírta.

2023. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kamarához be kell adni a jelölt munkaszerződését, de azt hiába is néznéd meg, ha persze lehetne, ott papíron úgyis a bérminimum, esetleg valamivel afeletti összeg lesz. De szerintem a bérminimumot ma már a jelöltek többsége megkapja, az alatt minőségi munkát várni nagyon nem lehet. De azért biztos sok minden előfordul, és a piac sajnos keményen beárazza, hogy csak néhány évig számíthatnak a jelöltre, mert utána saját praxist indít. Az is lehet hogy alapból kevesebbet kap mint a minimálbér, de van valami teljesítményelem a bérezésben, ami akár nyerőbb is lehet mint a fix f.s sima bér. Van aki eleve úgy megy el ügyvédhez hogy figyelj, hadd legyek papíron a jelölted, közben gyakorlatilag függetlenül intézem az általam összeszedett ügyeket, és a profitból leadok neked. Az ügyvédnek sok dolga így nincs vele, meg még pénzt is kap. Meg az is lehet, pl nálam az volt, hogy csak az egy év ügyvédi tapasztalat kellett, ezért mélyen ár alatt elmentem valahova.
2023. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Biztos hogy kapnak fizetést, ez már nem módi. Vidéken nem tudom mi a helyzet, de én most bruttó 475 ezret keresek 3/4 év tapasztalattal Budapesten egy nemzetközi irodánál, plusz cafeteria, plusz évi 2x bónusz.
2023. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!