Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szemét vagyok, amiért felmondok?

Szemét vagyok, amiért felmondok?

Figyelt kérdés

Amikor felvettek ide megmondta a főnök hogy nem akarja, hogy betanít valakit, beletesz egy csomó energiát aztán 1-2 hónap múlva felmond. Én lassan 3 hónapja vagyok itt, próbaidőn belüli felmondásom lenne. De elérték hogy szarul érezzem magam. De egyszerűen nem tetszik, nem nekem való.


Jobb lett volna tényleg el sem kezdeni?


2023. febr. 24. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát érthető hogy neki ez nem jó, viszont a próbaidő pontosan erre való, ez van.
2023. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A próbaidő erre való, hogy a munkavállaló is nemet mondhat ám próbaidő alatt. Gondolj bele hány ilyen eset van fordítva. Az állásinterjún hízelegnek, hogy milyen jó itt, majd mégse vagy nekik szimpatikus, nem jöttél be nekik és lelkiismeret nélkül küldenek el, mondván, hogy a próbaidő az ilyen. Erről szól. Őket se érdekli, hogy mikor lesz újra munkád, vagy hogy addig miből élsz, miből fizeted a hiteled.


Akkor minek legyen lelkiismeret-furdalásod?

2023. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondj fel, nyilván nem fog nekik tetszeni de ehhez neked már semmi közöd. Ha nem érzed jól magad akkor kár maradni.
2023. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják itt a többiek, erre való a próbaidő. Ha ellenérzésed van, ne maradj egy percig sem tovább.
2023. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondj fel és igaz nem kell indokolni, de azért tedd hozzá azt is, amit ide leírtál, hogy elérték, hogy ne érezd jól magad. Igazából kiadhatsz mindent, hiszen nincs tétje. Talán magukba néznek, és másképp viselkednek az utódoddal. Van ahol csak a munkatársak szemetek, de van ahol a főnök is benne van. Végül is mindegy, mert te leszel a szár szemét. Ha nem tipik kkv, és esetleg nincs benne a főni, akkor még az is lehet hogy még tudjátok beszélni a dolgot.


Én amikor felmondtam borítottam a bilit, hogy érezzék a törődés.

2023. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mindenki más is írta, pont erre van a próbaidő, hogy bármelyik fél visszaléphessen. Egyébként, megbeszélni a dolgokat (hogy mi nem jó neked, s mi kéne változzon) nem lehet velük? Van akivel nem lehet, csak gondoltam azért lehet egy próbát megér, én az egyenes beszéd híve vagyok. Ha meg nem sikerül, akkor nyugodtan lehet lépni.
2023. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

(folytatás)

De persze te látod-tudod-érzed, hogy csak amiatt lépnél, hogy nem érzed jól magad, vagy tényleg úgy látod, hogy nem neked való, ez utóbbi esetben sztem lelkiismeret furdalás nélkül léphetsz, s meg is indokolhatod. Sztem sem neked, sem neki nem lenne jó, ha így dolgoznál ott, hogy nem érzed neked valónak a munkát.

2023. febr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Próbaidőn vagy, aminek pont ez a funkciója. Fordítva is gondoljuk el: vajon a főnök lelkiismereti kérdést csinálna abból, hogy próbaidő alatt felmondjon annak, aki nem felel meg az elvárásainak? Ugyan már...

Hogy nem szeretné, ha felmondj, mert úgy feleslegesen tanít be? Persze. Te meg nem szeretnéd, hogy pocsék munkahelyre kerülj. A helyzet az, hogy - hacsak nem tényleg nagyon jó köztetek a viszony, és valami hiper-szuper helyről van szó - nem érdemes mártírkodni, már csak azért sem, mert ők sem mártírkodnának érted.

2023. febr. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A munkavállalás elsősorban üzlet. Ha viszont nem érzed jól magad ott és van lehetőséged a váltásra, ne habozz, mert az egészséged is rámehet a stresszre. Ha nem érzed jól magad, mindj fel, ne foglalkozz a főnökkel, majd megoldja, ezért kapja a fizuját.
2023. febr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!