Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az miért jó egy cégnek hogy 1...

Az miért jó egy cégnek hogy 1 éve ott nem levő alkalmazottat továbbra is aktív ott dolgozóként tart nyilván és szerepeltet a létszámban a jelenléti íven stb? Még szabadságos terve is van? 1 éve felmondott!

Figyelt kérdés
2023. jan. 10. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Így megy ez az alapítványi suliban.
2023. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A rossz nyelvek szerint az a magyarázat hogy az állami bérnormatívából leveszik az illető bérét továbbra is, és ehhez kell "háttéranyagnak" a sok kamu papír, jelenléti ív stb.


HOgy ha lesz egy ellenőrzés, legyen mit felmutatni.

2023. jan. 10. 08:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Voltam már ilyen helyzetben. Fél év után hívott fel a volt főnököm, hogy bocsi elhagytuk a felmondási papírodat be kellene hozni egy másikat. Először azt hittem, hogy hülyéskedik. Persze én meg már máshol dolgoztam 150 km-el odébb.. És ez nem egy valami kis hely volt, sok sok üzlettel rendelkező cég ( nem csak Mo.-n)
2023. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

", hogy bocsi elhagytuk a felmondási papírodat be kellene hozni egy másikat. "


Aha persze. És mi a helyzet a NAV-os és OEP bejelentéssel? Azt is "elhagyta"? mert amikor felmond valaki a munkaviszony megszűnését ott is jelezni kell mégpedig azonnal, nulla toleranciával. A megszűnés napján. És mivel ez online így nem tudja "elhagyni " sem és egy kattintással lekérheti ügyfélkapun.


Ezekkel mi a helyzet? Hm?

2023. jan. 10. 08:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Simlis közszféra helyeken tudok ilyet elképzelni, ahol a kormányközeli főnök bármit megtehet. Egy multinál, vagy bármilyen másik munkahelyen nagyon megütnék egy ilyenért a bokájukat.
2023. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán működhetne az, hogy kérdés feltevéshez 1 hónapig kell tagnak lenni, pozitív értékeléssel. Addig csak kommentelhetsz, naponta egyet.
2023. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"multinál, vagy bármilyen másik munkahelyen" versenyszférás helyen evidensen ilyen nincs hiszen ők saját pénzből állják a bért és miért perkálnának annak aki ott sincs.


de állami helyen az államtól felveszi a helyi vezetés a már ott se dolgozó bérét, aki erről nem is tud, és a vezető zsebre is teszi/kiosztja más havernek. így megy ez.

2023. jan. 10. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát de a Magyar Államkincstárnak csak feltűnik, hogy Jolika titkárnő Budapestre is be van jelentve aktív dolgozónak egy kormányhivatalban, közben meg Százhalombattán dolgozik termelésügyi menedzserként.
2023. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

"Hát de a Magyar Államkincstárnak csak feltűnik,"


1) A MÁK semmifajta ilyen jellegű összevetést nem végez lehet valakinek egyszerre 20 helye az ország 20 pontján, az se érdekel senkit. Nem tilos. HOgy az illető hogy oldja ezt meg, ehhez köze senkinek semmi (ld Palkovics elvtárs aki a parlament előtt híres volt a 80 IGEN 80!! párhuzamos állásáról)


2) És ha valaki mondjuk Pesten van 2 állásban egyezerre ott még az se segít ha feldobják a céget ellenőrzésre.


Én is főállásban vagyok az igazi állásomban meg a családi cégben is papíron. Hogy dolgozom heti 80, napi 16 órát a 2 db 40 órás főállásban? Ahogy akarok. Köze senkinek semmi hozzá.

2023. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!