Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezető ki rúghat csak szimpáti...

Vezető ki rúghat csak szimpátia hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem van. A vezetőnk első vezetői posztján van. Egy dolgozót már kirúgott és mindennap hangoztatja,hogy senki nincs biztonságban és már megvannak a következő jelöltek akiket ki fog rúgni. A munkánkat nem igazán látja, megse néz minket munka közben... Igazából nem is szakmabeli, szóval nem ért hozzá csak ide tették ismeretség által. El küldhet bárkit csak szimpátia hiánnyal? Május 1-ig próbaidő alatt vagyunk a szerződésünk is így van, ezután határozatlan. Egy így rendben van? Velem egyébként nagyon rendes de félek ez velem is csak a látszat. Folyamatosan össze vissza hazudgál és beszél a dolgozóinak, és mindig le bukik egyébként...

2023. febr. 24. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem vezetés amit csinál.
2023. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem, ez így magában törvényellenes.


Próbaidő alatt nem kell indokolnia a felmondás okát. Viszont ekkor is csak szakmai indok alapján küldhetnek el. Igaz, előbbi miatt bármilyen szabálytalan felmondást bizonyítani nagyon nehéz, és bármikor kitalálhatnak sablon indokot.


Más kérdés, hogy ha ilyen elhangzana, én magam mondanék fel. Ez egy toxikus munkakörnyezet, amibe csak belebetegedni lehet.

2023. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem ez a jellemző.

Inkább kikeszitik idegileg a dolgozót, hogy ő maga mondjon fel. A dolgozói rendes felmondást egyszerűbb lepapirozni.


A munkáltatói felmondást indokolni kell(nyomós ok kell, a nem vagy szimpatikus pedig nem az), illetve ha elég ideje dolgozik ott, akkor vegkielegitest is fizetni kell.

2023. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben az van amit írnak, a gyakorlat teljesen más. Igen, kirúghat simán amiatt, mert nem kedvel vagy mert nem nyalsz neki. Volt már rá példa nálam is.


Tök mindegy mi van a törvényben, megfogalmazza majd hogy alkalmatlannak tart a munkakörre vagy rád bélyegzi hogy trehány vagy, nem végzed jól a munkád, feszültséget keltesz, stb.. Nem tudsz csinálni ellene semmit.

2023. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki.
2023. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"El küldhet bárkit csak szimpátia hiánnyal?"

Igen.

"Egy így rendben van"

Nem.


De ha utál, vagy esetleg kölcsönös ez az érzés, akkor rendben van.

Ő dönti el, hogy kivel szeretne együtt dolgozni, s kivel nem, ő a felettesed.

2023. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki, de a hivatalos indok nyilván nem ez lesz.

Amúgy sose értettem általában véve, hogy egy főnöknek miért jobb egy péklapátdíjas dijtatórikus g*ciládának megismertetni magát, mint egy korrekt felettesnek, akit szeretnek a dolgozók.

2023. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
dijtatórikus=diktatórikus
2023. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értjük mi sem, nagyon jó csapat lenne de folyamatosan bomlaszt minket, összeugrasztja a dolgozóit. Mindenkinek mond valamit négyszemközt az irodában, folyamatosan fenyegetőzik a kirúgással. Kb nem is beszélhetnénk egymással ha rajta múlna mert szerinte ellene megy lejárató kampány,hogy szakmailag nem helyénvaló stb stb. 🤷
2023. febr. 24. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghat. Vagy legalábbis elérheti, hogy elmenj. Én is megtapasztaltam ezt. Abszolút bele se látott a munkánkba, nem is értett ahhoz, amit csinálunk, szimpátia alapján értékelte leginkább a kollégákat. Nem érdekelte az igazság, vagy hogy ki milyen munkafolyamatokat végez, a hibákért/fennakadásokért mindig az volt a "felelős", akit nem kedvelt és nem akart ott látni (azaz én). Nagyon nem volt szép, ahogy velem bánt, ezt nagyon sok más kolléga is látta, de nem tehettem ez ellen semmit. Egyszerűen szúrtam a szemét és más, protekciós embert szeretett volna felvenni. Én csak egy senki voltam az ő szemében, a munkám minősége és az igyekezetem mindegy volt neki. Erősen le is nézett, meg is alázott. Közölte velem, hogy szeretné, ha inkább elmennék a Tesco-ba árufeltöltőnek, vagy neki mindegy, de keressek mást, ne neki kelljen ötleteket adnia nekem. Már ez a stílus is undorító volt. Annyira kikészített, hogy már a végére nem érdekelt az egész, közös megegyezéssel távoztam onnan, és mindenki örült.
2023. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!