Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A következő időben szerintetek...

A következő időben szerintetek még mennyi ember hagyja el Magyarországot, hogy külföldön vállaljon munkát? Mely munkákra, pozíciókra lesz még kevesebb ember itthon?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy ha jól tudom, már ahhoz, hogy iskolában rád bízzanak gyerekeket, nem kell pedagógus diplomával rendelkezni. Elég, ha ped. asszisztens vagy, vagy "a pálya iránt érdeklődő".
2023. febr. 25. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 300.000, de ez csak sacc. Már egyre kevesebb van, aki erre hajlandó-, képes.
2023. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mennek ki, nagyon különböző okokból. Pl én azért, mert itthon nincs számomra megfelelő mesterképzés (a specializáció nincs). Ez alapján az értelmiségi hiányszakmákat (fizikus, matematikus, IT magasabb része pl AI, orvos, bio/vegyészmérnök, bionika stb) sínyli ezt meg.


De persze arányaiban a kimenők nagy része nem ebbe a csoportba tartozik.

2023. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es, akkor részleteznéd, szerinted mik a számok vagy az arányok? A legtöbben (80 %?) nem az említett értelmiségi hiányszakmákból mennek ki, fognak kimenni? Hanem? Vendéglátás, segédmunkások? Én eddig csak pötyögős németet beszélő emberekkel dolgoztam együtt. Soha nem találkoztam még a valóságban azzal a jelenséggel, amiről te írsz, hogy valaki mesterképzésen való részvétel céljából megy ki. Igaz, én se vagyok diplomás. Ez csak egy szűk réteg szerinted, jól értelek?
2023. febr. 25. 13:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve van arra nézve hihető adat, most mennyien vannak kint?
2023. febr. 25. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nincs elég adatom erről. A környezetemben sok ilyen van (mivel a környezetem a fent említett szakok tanulóiból áll kb). Viszont szerintem a többség azért megy ki, mert utálja az országot vagy többet akar keresni és nincs semmilyen végzettsége. Politikai, vagy gazdasági okokból mennek ki, nem tudásért. Illetve megintcsak jelentős csoport az, akik a külföldi párjuk miatt mennek.


Szerintem legtöbben (min. 60%) gazdasái okból megy, utána jönnek (min 15%) akik szerelem miatt, aztán (min 10%) akik politikai okokból (pl ha melegek és családként akarnak működni) és a tudásért kevesebben (5-10%) /mármint aki nem csak képzésre, hanem örökké menne/


Valahogy így képzelem az arányokat, de persze ez nincs semmi módon megalapozva, csak egy szűk réteg adatait ismerem, és ezt próbáltam kompenzálni is.

2023. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Mivel másoktól nem tudom megkérdezni, illetve mások nem tesznek bele ennyit, hogy ilyen részletesen megosszák velem a véleményüket, ez nagyon értékes volt. Nem zavar, hogy ez csak a te tapasztalásod.
2023. febr. 25. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Én azt látom, h egyre többen jönnek vissza mostanában. Ami full hülyeség, én biztosan nem jönnék ide vissza, ha egyszer már elszanadultam innen.
2023. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontos számot nem fogunk tudni. De mi 8-an vagyunk a munkahelyen 30 év alattiak, gyerek nélkül, hárman erősen nézegetünk. Kb ez lehet az arány máshol is. Persze hogy hányan fognak tényleg belevágni, az már más kérdés, de ha csak harmaduk, az is egy óriási szám.
2023. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"2-es, akkor részleteznéd, szerinted mik a számok vagy az arányok? A legtöbben (80 %?) nem az említett értelmiségi hiányszakmákból mennek ki, fognak kimenni? Hanem?"


Nem a 2-es vagyok de valahogy így néz ki:

50% tanulatlan, tudatlan, nyelvet nem beszélő (nem hogy idegen nyelvet, de még a saját anyenyelvéből is analfabéta) selejt aki sehová nem kell kimegy csicskamunkásnak (mosogató, hűtőház stb...).


30% gazdaságilag analfabéta akinek van valami sütnivalója (nem sok) de azt hiszi hogy Németországban 800 000 forintos fizetés annyit ér mint Magyarországon ennyit keresni, aztán jön a döbbenet mikor kifizetik az albérletet, elmennek egy hónapban kétszer étterembe és hó végére marad annyi megtakarításuk, mint ha ki se mentek volna. Na ezek jönnek haza általában.


15% politikai / liberális / LMBTQ okokból akik azt hiszik hogy nyugaton minden happy boldogság lesz és elfogadás csak Mo egy sz@r balkáni ország, aztán jön a döbbenet hogy nyugat is tele van intoleráns migránsokkal + olyan réteggel akik élből útálják a melegeket és ugyanúgy éri őket továbbra is a negatív attrocitás.


5% érthető okokból akik - akik gondosan megtervezték a kiköltözést, utánaszámoltak mindennek, mind a szakmájukban jobban ki tudnak teljesedni, fejlődni vagy a szerelem miatt költöznek. Általában ők tudnak jól beilleszkedni és jobn minőségű életet élni mint itthon.


Kb ilyenek az arányok, bár nekem sincs statisztikám de dolgoztam külügyminisztérium jogi osztályán és félelmetesen sok a sötét ember a kiköltözők körében, kb 10-ből 9 ember szenved a "külföldön kolbászból van a kerítés" szindrómától.

2023. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A külügyminisztérium jogi osztályán találkozol a kiköltözőkkel? Milyen ügyekben? Személyesen bemennek, telefonálnak, ügyet intéznek? Milyeneket?
2023. febr. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!