Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szempontokat vennèl...

Milyen szempontokat vennèl figyelembe, mielőtt döntenèl?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetősèg. Ugyan azt a munkát, amit most csinálok, spanyolországban csinálhatnám. Ottani bèrezès, annyi, hogy ahol laknèk támogadnák. Nincs hitelem, se kutya se macska, se barátnő, csak a csalâd. Nem tudom, hogy igent mondjak e vagy sem. Milyen szempotokat vennètek figyelembe?
2023. febr. 28. 08:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ezen mit gondolkodsz? Nekem egyértelmü lenne, hogy megyek!
2023. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezeket amit felsoroltál, ha nincs kapcsolat, sem kisállat, sem hitel ami jobban helyhez kötne, akkor én biztos kapnék a lehetőségen (már ha az ottani bérezés több vagy annyi mint a jelenlegi), spanyol pedig nincs olyan messze, úgyhogy a családhoz is viszonylag haza tudnál látogatni, illetve ők is hozzád.


Esetleg még annyi, hogy mennyire tudod a nyelveket, de ha felkínáltak egy ilyen lehetőséget gyanítom az angol biztos megy.

2023. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Àtlagos a nyelvtudásom. Annyi, hogy a spanyolt tanulnom kell miután kimentem, mert nem árt...
2023. febr. 28. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ezeket a szempontokat nézzük, én is mennék. De ez én vagyok.

Valami visszatartó erő csak van benned mélyen, ami miatt kérdéses a dolog. Erre kellene ráismerni. Írd le egy papírra, ha segít, két oszlopba.

Az ellenérvek esetleg nálam! ezek lehetnek:

1. idegen emberek, magány- van facebook, biztos vannak magyar csoportok

2. nem tudom magam kifejezni érthetően- ez a fejemben van, van fordító is, kézzel, lábbal, mutogatva is elmagyarázok, ha úgy van

3. betegségek- van ott is orvos

Tehát az én negatívumaim sem olyanok, amikre ne lehetne megoldás.

2023. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Mindenképpen mennek a helyedben hajrá!!:) ha tanulhatod a spanyolt az is tök szuper lehetőség, kinyilik majd előtted a világ! Biztosan lesznek nehézségek, főleg az elején,de simán lekuzdod!:)
2023. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ami visszatartana az talán kèt dolog. Az egyik, hogy sosem vágytam külföldre. Nem volt bennem az, hogy itt milyen rosz èlni. Voltak nehèz időszakok, mikor volt egy csomó tartózásom volt, de kijöttem belőle. Mèg attól függetlenül, hogy most milyen a helyzet (de ez inkább politika, ne menjünk bele.)

A másik az, hogy ez így túl könnyű.... Mármint ledolgoztam a magam idejèt itt, csak amikor egy ártatlan beszèlgetès egy emberrel, ès kapsz egy ajánlatot, mikor nem ezzel a cèllal ültèl le vele beszèlni.... De ez lehet csak egy kicsit túlgondolt, ès a legegyszerűbb, ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el elv...

Ez egy olyan lehetősèg, ami számtalan ajtót, ablakot kinyit (ha nem rontom el). Mert innen mehetek akár mèg tovább is, más országba, mert nagy cègnèl vagyok, ès sok országban jelen vannak...

2023. febr. 28. 09:04
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Előbb ismerkedj meg a spanyol kultúrával és a leendő bennszülöttek tömegével.Szomszédi környezettel, ezt a google is megmutatja...

A jogi-hatósági-egészségügyi háttérrel...napi hírekről...stb.


Egy munkáért országot váltani huszárosan egy spontán dumából adódóan minden céges-hivatalos ajánlat nélkül...kb olyan, mint ha az ottani megasztárért rajonganál és puszit küldenek, majd szaladsz.

Ha nem jön be, cuccolsz vissza?.., ha tudsz-engednek:DDD


Lehet csak egy balek vagy, hiszen nagy cég, sok kis fogaskerék és néha ezeket beáldozzák probléma esetén:)))

Nem venném komolyan az ilyen főnöki büfögéseket...

2023. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

1:minden céges-hivatalos ajánlat nélkül ezt kifejted mire gondolsz? Hogy engem ajánlanak az adott helyre, vagy az adott helyet nekem?

2:Lehet csak egy balek vagy.

Balek akkor lennèk, ha gondolkozás nèlkül elfogadnám....


3:Nem venném komolyan az ilyen főnöki büfögéseket.

Mivel èn dolgozom itt, ezèrt ezt nekem kell átlátni, hogy blöff vag, sem. Hogy hogy működik ez. Mennyire èrzem megbízhatónak az adott szemèlyt/főnököt.

2023. febr. 28. 09:51
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

4-es vagyok. Szeretek filozofálgatni. Nyugodtan kontrázz rá, hibázhatok én is, de a válaszodból úgy érzem, hogy onnan jön a kétely, hogy úgy érzed a sok rossz után, amit végülis megoldottál az életed során, nem érted, hogy miért érdemelsz ilyen könnyen jót.

Ez valóban csak a fejünkben van sok esetben, hozott, tanult gondolati mintákból.

Egy másik példával talán egyszerűbb.

A nők (én is sokszor), mikor megdícsérik őket, mondjuk a hajukat, öltözéküket, cipőjüket, egyből beindul a védekezés. "Á, hagyjad már, kínaiban vettem, 3000 Forintért, ugyan már, 500 Ft-ért turiztam, dehogy jó a hajam, olyan lapos, stb." Valahogy nem akarjuk elfogadni, és hogy nekünk jár a jó, és azt mondani, hogy köszönöm, én is úgy érzem, ez jó választás volt, nekem is tetszik.

Egyből a hátsó szándékot keressük, meg mit fognak gondolni, ha én jól érzem magam, stb. Nem hisszük el, hogy jót is érdemlünk. Pedig de.

Sok sikert kívánok és persze nagyon irigy vagyok. Spanyolország. 😁💓

2023. febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:
77%
Én mennék, mert Spanyolországnak a fekvése, éghajlata is nagyon tetszik. Pl. Angliába nem mennék.
2023. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!