Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért történik ez mindig...

Miért történik ez mindig velem a munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Már több helyen is dolgoztam, mindenhol észrevettem ugyan azt, hogy tőlem mindig többet várnak el. Ha mások elbújkálnak lazulni, mobilozni, bénáznak, szarul dolgoznak, az nem baj. Én ha csak egy picit megállok levegőt venni, már kapom a lebaszást, én mindenhol, mindenért észre vagyok véve, minden szem rám figyel, miközben a többiek úgy lazsálnak, ahogy akarnak. Nem vagyok egy tesze tosza, félénk emberke, mondjuk támadó sem, de ha kell, kiállok magamért, csak ez valahogy szintén nem elég.

Az tény, de csak az érme egyikboldala, hogy a régebbi, már benyalt dolgozók szeretnének kevésbé odaférni a munkához és próbálják a saját részüket is az újabb dolgozóra tolni, ők már megtehetik, nekik mindent szabad.

És a legutóbbi példa:jött helyettem egy kis nyikhaj új dolgozó, dolgozott ugyan, de közben folyton nyomogatta a telefonját. Most van itt másodjára. Én már vagy két hónapja itt dolgoztam, mikor rámszólt a főnök, hogy azt a telefont munka közben el lehet tenni.

A kis újoncnak szabad, mindenki másnak is szabad volt.

Késéssel ugyan ez van.

Nem is sorolom, de már nagyon elegem van abból, hogy én csak teljesítsek erőn felül, míg mástól a kevesebb is elég és tőlem a legkisebb hibát sem tolerálják, miközben a többi sem külömb.

Mit lehet tenni ez ellen?

A magamért kiállás itt nem mérvadó úgy látom, mert van itt egy két igazán béna egyed is, de még őket sem kiséri állandó figyelem, ők is jók így, ahogy vannak, csak én nem.


2023. márc. 2. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért utálnak.
2023. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
velem is így van, viszont nem utáltak, tudták, hogy többre vagyok képes, ezért az elvárások is magasabbak voltak.
2023. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Írod, hogy elváráson felül teljesítesz. Így látják rajtad a lelkiismeretességet, hogy te a munkáért élsz, és folyamatosan aggódsz, hogy nehogy hibát véts. Ezért téged cseszegetnek, mert számukra te vagy a dolgozói motor, a fő hajtó fogaskerék. Tudod erről szól a közmondás: Azt a lovat ütik, amelyik húz.

Nem szabad túl odaadónak lenni. A legjobb a próbaidő után lazábbra venni a figurát, és csak az alap elvárt szintet teljesíteni.

2023. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2: Na, ezért sem érdemes mutatni, hogy többre vagy képes. Mert ez a vége, hogy nyújtod a kisujjadat, de nekik kell az egész karod.

Nálam ez úgy nyilvánult meg, hogy egyszer vállaltam el hirtelen túlórát, utána havi rendszerességgel próbáltak rákötelezni.

2023. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy nagyon furcsa dolog, nekem is több munkahelybe telt, mire megértettem.

Neked azért nem szabad ezeket, mert sokkal sokkal többet néznek ki belőled és pozitiv elvárást támasztanak feléd azzal, hogy ne lazsáld el a képességed, a szorgalmad. Neked az a szereped, hogy példát mutass, vezess, ötletelj, lépj felfelé. Nem tartozol a buta, telefonnyomkodó, lusta alkalmazottak közé. Borzasztó sokat fog dobni az önbecsüléseden ha pontos vagy, szorgalmas vagy, jobb pozicióba kérnek fel, veled példálóznak, te leszel a szint. Élj ezzel.

2023. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

5: Ez akkor is logikátlanság. Egy józan gondolkodású főnökség a buta, telefonnyomkodó alkalmazottakat kirúgná a francba, és keresne a helyükre is szorgalmasabbakat.

És egyáltalában nem evidens, hogy feljebb fogják léptetni. Engem sem léptettek, csak három éven keresztül ment a cseszegetésem mások hibái miatt is, míg végül meg nem untam.

2023. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 minden élethelyzet különböző, nem voltam ott, nem láttam mit tettél, mit nem tettél, amik miatt az történt ami.
2023. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
7: Figyu, én elhiszem, hogy veled így történt. De hidd el, hogy ez a ritkábbik okozat. A kérdező esetében nagy valószínűséggel a lovas közmondásba vágó helyzetről van szó.
2023. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam.

Nem dolgozom erőn felül, sőt teljesen igaz, hogy gyakran figyelmetlen vagyok. De amennyi hibat vétek, annyit más is vét, csak az valahogy elsikkad...

Az meg a másik, hogy minimálbérért olyan maximálisak az elvárások kb mindenhol, hogy azt érzem erőn felülinek. A kevés fizetésért minden is kellene. Az igaz, hogy nem vagyok sztahanovista, de lusta disznó sem. Átlagos teljesítményűnek tartom magam.

Inkább tényleg az van, hogy apróságokból, mint pár perc késés, kis lazítás, kisebb hibák, az én esetemben mindig fel van nagyítva, kitör a pánik, bolhából elefánt lesz, a többi meg ugyanezeket csinálja és észre sem veszik. Pl volt egy srác, renszeresen késett, volt hogy elaludt, fél nap késéssel jött be, lusta volt, kint fűvezett a bolt előtt, mégsem cseszegették annyit mint engem. Pedig én még vissza is szólok, az meg nem szólt vissza. Tényleg nem értem.

Már arra is gondoltam, hogy azért mernek belém állni mert egyedülálló nő vagyok. Komolyan, eddig kb minden munkahely olyan volt, mint a dedó...

2023. márc. 2. 11:29
 10/14 anonim ***** válasza:
9: Ja igen. Azt sok helyen nem szeretik, ha valaki más mint ők, főleg ha felfele irányba.
2023. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!