Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van valóságalapja...

Szerintetek van valóságalapja a feltételezésemnek? Hogyan deríthetném ki kellemetlen helyzetek nélkül?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen - nevezetesen a reptéren - három cég dolgozik (mármint azon a részen, ahol én is), ebből kettővel (ahol én is vagyok, meg egy másik) nincs semmi gond, aránylag kijövök az emberekkel, ismerőseim is sokan közülük facebookon, követőim instagramon, bár nem kifejezetten beszélek kb. egyikőjükkel sem, csak alkalomadtán párral.


Viszont van a harmadik cég, ahol egész szimpatikus a közösség, viszont totál van egy olyan érzésem, feltételezésem, hogy zsigerből ki nem állhatnak egytől-egyig. Itt jön a kérdés, amivel régóta küzdök, hogy miért lehet ez?


Amire alapozom, az több összetett dolog: munkahelyen zsigerből nem köszönnek, se semmi, rendesen süt le róluk, hogy mintha nem bírnának így ismeretlenül is valamiért... na, hát én személyesen alapból nem igazán merek kezdeményezni, így meg aztán pláne nem, szóval megpróbáltam őket ismerősnek jelölni facebookon, és míg a másik cég pár embere minden további nélkül vissza is igazolt, ők nem, van, aki egyenesen el is utasította. Instagramon visszakövettek, kb. félóráig, gondolom észrevették, ki vagyok, és egyből ki is követtek, bezzeg a követőik listájáról nem töröltek, ami tök érdekes.


Viszont volt egy kivétel. Egy ott dolgozó már az idekerülésem előtt is ismerősöm volt facebookon, így nála kezdeményeztem is először fb-n, majd személyesen is. Kb. ~1,5-2 hónapig egész jól el is voltunk, rengeteget játszottunk együtt egy online játékban, tényleg régen nem éreztem olyan jól magam, mint akkor. Volt, hogy személyesen is találkoztunk, munkahelyen kívül. Aztán ő is olyan elutasító lett a semmiből, valamiből feljött, hogy amúgy tök jó havernak tartom, amire már-már bunkó megjegyzéseket tett, hogy mi nem is ismerjük egymást annyira (valós, teljesen nem, de közel 2 hónap alatt valamennyire csak megismeri egymást két ember, pláne, hogy tényleg sokat játszottunk együtt), meghát, hogy csak én írogatok, aztán ennyi, mondta ő. Totál nem tudtam hova tenni, mert amúgy sokat beszéltünk. Aztán ennek így annyi is lett.


Amire tudok gondolni, hogy pont ő miatta lett mindenki más is elutasító velem szemben, mert elindított valami pletykát, aminek nem sok valóságalapja lehet. Piszkosul bánt úgy összességében az egész, és tök jó lenne tisztán látni.


Hogyan lehetne megtudni a miérteket? Személyesen nagyon nem tudom rávenni magam, hogy bármelyikőjükkel is beszéljek, mert teljesen tényként kezelem, hogy nem bírnak, és így nem merek, sőt... Gondolkodtam, hogy online kéne valahogy, de itt is tanácstalan vagyok. Azért mégsem írhatok rá egyikre sem úgy, hogy "Mi bajotok velem?"...


2023. márc. 5. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Van onnan bárki,akivel kicsit is jóban vagy? Nála lenne érdemes érdeklődni, puhatolózni. De még jobb lenne letépni a ragtapaszt,aka. a konkrét embereknél próbálkozni és akkor nem őrlődnél.

Btw ha a munkában nem gátol a viselkedésük, akkor miért nem ignorálod őket? Nem kedvelhet minket mindenki. Én pl szerintem kedves és segítőkész vagyok másokkal,de tuti vannak,akik nem így látják és nem bírják a fejem. Ez van :D az még, hogy ki követ meg jelöl be,az annyira nem jelent már semmit szerintem. Írtad, hogy van 2 másik cég, akikkel viszont minden klappol - fókuszálj inkább rájuk és az értékes kapcsolatokra, barátságokra :)

2023. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!