Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért viselkedik így, ha...

Miért viselkedik így, ha elégedett a munkámmal?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és néha előfordul, hogy hibázok, vagy egy-egy feladatot nem oldok meg kellő gyorsasággal. Ilyenkor a főnököm elég negatívan reagál, kiabál, és érzékelteti, hogy nem vagyok elég jó, akkor is, ha csak valami jelentéktelen apróságról van szó. Ez kb. hetente két alkalommal fordul elő, de olyan is volt, hogy egy nap többször.

Lehet csak én vagyok túl önérzetes, mert nem vagyok hozzászokva, hogy így beszéljenek velem, de nem is értem, hogy miért vár el tőlem olyan szintü szakmai tudást, mint aki már sok éve itt dolgozik és kétszer akkora fizetésért. Már kétszer megkértem, hogy ne kiabáljon velem, utolsó alkalomkor (tegnapelőtt) pedig egy kirohanása után egyenesen megmondtam, hogy ilyen körülmények között nem vagyok hajlandó tovább dolgozni, látom, hogy elégedetlen velem és inkább felmondok. Erre érdekes módon hirtelen lecsillapodott, és bocsánatot kért. Azt mondta, hogy szeretnek engem, elégedettek a munkámmal, csak egy kicsit jobban oda kellene figyelnem. Nem szeretné, hogy elmenjek, és jövőhónaptól még egy kicsi fizetésemelést is ajánlott.



2023. márc. 12. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert egy frusztrált idióta!
2023. márc. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%

Csak nem fehérváron klímás cégnél dolgozol?🤣


Viccet félre téve nekem is ez volt, én 1 évet bírtam, de közben 3-4 szer megindultam h na most elég volt megyek.

Sírás, gyomorgörcs minden volt.

Sokszor számonkértek olyat amihez közöm nem volt.

Nem ér ennyit....

Saját magat teszi tönkre az ember ha ilyen emberrel kell együtt dolgozni.

A legkisebb problémát is levezeti a másikon, és nem foglalkozik vele ha belegázol a lelkedbe.

Szerintem engedd el.

2023. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Próbálj meg jobban figyelni vagy kicsit jobban felvenni a tempót. Én is dolgoztam cégnél, most nálunk dolgoznak 8-an de megértik hogy akár egy apró elírás, csúszás képes több százezres vagy éppen millió feletti kárt is okozni...
2023. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a főnököd a jelleme miatt alkalmatlan a pozíciója betöltésére. Az impulzivitiás (lobbanékonyság), hirtelen haragúság NEM vezetőhöz méltó tulajdonságok.


Megszoksz vagy megszöksz esete. A bocsánatkérése után - ha lett volna önismerete - akkor elmondta volna, hogy sajnálja, hogy ő ilyen hirtelen haragú és ez nem neked szólt, hanem a helyzetnek. De még ezt sem látja be, hanem rád keni, mondván hibáztál. Hibák mindig előfordulhatnak, gyakorlott emberrel is. A lobbanékonyságnál nincs rosszabb reakció. Ő nem fog változni. Vagy beleszoksz, hogy minden egyes hibád ki fog váltani nála egy dührohamot vagy elmész.

2023. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem okoztam jelentős kárt. A legnagyobb hiba, amit 3 hónap alatt elkövettem kb másfél óra alatt orvosolható volt. Igaz, ehhez az kellett, hogy egy másik kollégának ment rá másfél órája, hogy rendbehozza amit elszúrtam, tehát durván 3 órányi bruttó bérbe került a cégnek a hülyeségem. Hozzáteszem, hogy a kolléga egész konkrétan kétszer annyit keres mint én, tehát havi 400 nettót. Szerintem irreális egy amatőrtől olyan minőségű munkát elvárni, mint aki kétszer annyit keres. Mint a "kis pénz, kis foci".
2023. márc. 12. 08:28
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

A fizetésedtől függetlenül sem kellene ennyit hibáznod 3 hónap után, ne is várj többet, talán ennyit sem ér a munkád.

Mióta nincs kötelező sorkatonaság, az újabb mimózalelkü generációk már csak siránkozni tudnak, ha valaki véletlenül szúrós szemmel néz rájuk, vagy futnak a munkaügyi bírósághoz.

2023. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván nem helyes ordibálni, de ne csodálkozz, ha kihozod a sodrából, ha rendszeresen, piti dolgokat elb/szol. Kapd össze magad, mert tényleg baromi sok fejfájást tud okozni egy olyan ember, akinek napi szinten kell ellenőrizni a munkáját, mert akár többször is hibázik.
2023. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen,hát ha elégedettek a munkáddal,és csak egy kicsit kell jobban odafigyelned,akkor indokolatlan a verbális agresszió.Nem tudom külföldön,hogy van ez,itthon azt vettem észre,hogy a hibázás megengedhetetlen sok vezető számára.Ez baj,mert örülniük kellene,ha egy alkalmazott alapvetően lelkiismeretesen csinálja a munkáját,nem lóg,stb.nem még b..szogatni.És sokszor pedig olyan emberek vannak még a cégeknél,akiket már rég ki kellett volna rúgni,de valamilyen érdekből ott tartják őket.


"Igaz, ehhez az kellett, hogy egy másik kollégának ment rá másfél órája, hogy rendbehozza amit elszúrtam, tehát durván 3 órányi bruttó bérbe került a cégnek a hülyeségem."


Azért legyél résen,mert az ilyen kollégák is bekavarhatják a sz..rt bosszúból,hiába nem direkt szúrtad el.Csak szólok.

2023. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez akkor sem vezetői stílusra vall. Ha valaki úgy dolgozik h még 3 hónap után is vannak gondok a munkájával azt szépen elegánsan s kúlturáltan is lehet közőlni. Félrevonulni és elbeszélgetni az illetővel negyszemközt. Kozos megoldast találni a figyelmetlenségre, hibákra ha ez nem elég akkor meg kell válni a dolgozótól. Ha valaki munkájával nincs megelégedve a vezetőseg nem fog pénzt emelni. A te vezetod egy frusztrált vezetőnek teljesen alkalmatlan egyén. Egy vezetőnek nem attól van hatalma ha kiabál s meltatlan bánásmódban viselkedik. Munkajogilag se állja meg a helyét. Nincs joga kiabálni. Az intelligens főnök kiabálás nelkul is tudja éreztetni h bizony bajok vannak. S ha kell lép ha a cég a hibáknak a kárát látja.
2023. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
54%
Mégis mi a ménkűt vársz, amikor hibázol, vagy lassú vagy? Cirógassa meg a buksidat? Ez egy munkahely, bazki! A főnöködet ugyanúgy baszogatják, int téged, csak őneki még a hátát is tartani kell miattad.
2023. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!