Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Március 15-én dolgozhatok?

Március 15-én dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Március 15-én kötelezhet munkára a munkáltató? 12 órás folyamatos műszak, fröccsöntő üzem. Arra hivatkoznak hogy költségesebb lenne megállítani a gépeket arra az 1 napra és nem éri meg a cégnek. Ezt meg teheti? Lehet ezt valahol jelenteni? Messze lakom a munkahelyemtől, és így haza sem tudok utazni, 160km.

2023. márc. 14. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit ír a szerződésed? Szerintem ott erre ki szoktak térni. Én dolgoztam olyan helyen,ahol a magyar nemzeti ünnepeken nem mehetett mindenki automatikusan szabira,mert külföldi országokkal voltunk folyamatos kapcsolatban és máshol nem munkaszüneti nap egy március 15. (Részben emiatt is hagytam ott xD )
2023. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen dolgoznak, szóval elméletben persze, semmi nem tiltja.


Hogy a szerződésedben mi van, azt csak te tudod.

2023. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rengeteg ember dolgozik ünnepnapokon is.
2023. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, dolgoztathat éjszaka,vasárnap és munkaszüneti napon is. Ha rád esik a műszak akkor menned kell. Kivéve, ha a munka szerződésedben más szerepel.
2023. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Lilluci27 ***** válasza:
100%
igen, lehet dolgozni
2023. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, halkan jegyzem meg, mi le tudunk állni egy napra gazdaságosan, pedig 40+ gép és nem műanyagkanalat fröccsöntünk...
2023. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerződés nincs nálam, és ma közölték. Volt már egy pár munkahelyem, de ünnepnapokon soha nem dolgoztam. Ezért merült fel hogy törvényes e.
2023. márc. 14. 10:47
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os: attól, hogy TI le tudtok állni egy napra, még más nem biztos, hogy tud. Te magad mondod (érthetetlenül lenéző fennhanggal), hogy ti nem fröccsentő üzem vagytok. Akkor meg a válaszod hogyan jön ide!?


Sok olyan gyár van, ahol egy napra nem is tudnak leállni, mert a visszakapcsolási protokoll ennél hosszabb. A legtöbb ilyen helyen csak az éves egyszeri karbantartásra állnak le, és amúgy folyamatos az üzem. Édesanyám is ilyen helyen dolgozott, és persze többféle ilyen gyár is van.


Azt tényleg nem értem, hogy a ti 40+ gépetek hogyan jön ide. Ha valahol 150 számítógép van, az is nyilván le tud állni akár minden estére, míg ha máshol egyetlen olyan gép van, ami folyamatos üzemű, akkor az sem tud leállni.

2023. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#8: Értő olvasás, fröccsöntő üzem vagyunk, csak éppen a műanyag kanálnál enyhén szólva szofisztikáltabb termékeket gyártunk. Hozzá nem értőknek (jóval körülményesebb tud lenni egy-egy gyártásindítás, ráadásul sok gépen egyszerre).

A 40 gép pedig úgy jön ide, hogy egyrészt 40 fröccsöntő gépről beszélünk, nem számítógépről, másrészt komolyabb mérnöki/karbantartói/technológusi támogatás szükséges jó pár gép indításához. De ezt a kérdező inkább tudja, mint a hozzá nem értő kommentelő, aki azt hitte jól beszólt. Ezek után gondolom azt is hozzá kell tenni, hogy normál üzemben nem egyszerre van szerszámcsere/gyártásindítás 40 gépen, így a fent említett létszám sem a komplett üzem indítására van méretezve.


Egy szó mint száz, a kérdező munkahelye nem azért nem áll le, mert azt nem lehet gyártás oldalról (technológiai, szervezési szempontok stb) gazdaságosan megtenni. Hanem más, a cég gazdasági helyzetéből adódó okok miatt. Pl.: túl nagy rendelésállomány, lemaradás stb. Egy szó mint száz, némi csúsztatás lehet kommunikációban.


Az eredeti kérdésre válaszolva újra, megteheti, hogy dolgozni kell

2023. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem, hogyan jön ide az, hogy nálatok mi van!?


És kit érdekel, miért nem állnak le? Nem állnak le, és kész.

2023. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!