Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cégeteknél, ha Home Officeba...

A cégeteknél, ha Home Officeban vagytok, a munkát külföldről is végezhetitek?

Figyelt kérdés

* Ezalatt azt értem, hogy pl engedik, hogy hétvégén dolgozz le órákat, vagy ha hétfőn még külföldön vagy, akkor a maradék 4 napban napi 10 órával is letudhatod szabi nélkül (előre egyeztetett módon). Vagy engednek extra fizetés nélküli szabit kivenni. Így kicsit többet lehetsz külföldön mint a hivatalos szabi.


** Ebbe bele van értve, hogy tájékoztatási kötelezettség lehetséges a cég irányába, illetve az érintett országok törvényeit be kell tartani (pl. hogy hova adózól).



2023. márc. 16. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Nem, ebben teljesen rugalmatlan a cég.
A munkaeszközt tilos külföldre vinnünk, így szinte lehetetlen onnan dolgozni.
Nem, viszont a cég rugalmas a munkaidő átpakolásokkal*
Privát módon nem, de céges keretek között előfordul, hogy külföldre kell utazni
Korlátozottan (meg van szabva évi hány nap)
Igen, de csak céges engedéllyel (egyedi elbírálással)
A cégnél senkit sem érdekel, amíg a munkát elvégzed
Igen, korlátlanul**
Őszintén szólva nem tudom
10 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A saját kérdésemre nem enged válaszolni, nálunk ez a helyzet:

Korlátlanul, de tájékoztatni kell a közvetlen főnököt. Illetve csak annyi napot szabad egy évben egy ország területén dolgozni, amíg az adómentesen megtehető a helyi szabályok szerint.

2023. márc. 16. 19:54
 2/11 A kérdező kommentje:

Akinél "teljesen rugalmatlan" a cég:

Azt engedik, hogy országhatáron belül bárhol tartózkodhatsz?

2023. márc. 16. 20:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk rugalmasak ebben, de őszintén nagyon ritkán használtam ki. Hiányzik a kényelmes workstationom: az ergonomikus szék, billentyűzet, 2 nagy monitor. Ezeket nyílván nem viszem magammal, és nélkülük sokkal kevésbé vagyok hatékony. A net sem mindenhol jó minőségű.
2023. márc. 16. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Fú, ilyen szabályozás nincs nálunk, de nem muszáj mindig pont otthonról nyomni.

Viszont számomra egyértelmű lenne, ha ilyet terveznék tenni, akkor előtte egyeztetek róla. Szerintem nem problémáznának, de azért szólnék.

2023. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ahol nem engedi a cég:


Ez milyen formában derült ki? Munkaszerződésben konkrétan ki van kötve? Valaki rákérdezett, és azt mondták, hogy nem lehet? Vagy már a VPN-re sem enged bejelentkezni külföldről?

2023. márc. 16. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk elég rugalmasan megy minden, de azért a csapatod tudjon róla, hogy mi van veled.


"pl engedik, hogy hétvégén dolgozz le órákat"

Ezt engedik.


"a hétfőn még külföldön vagy, akkor a maradék 4 napban napi 10 órával is letudhatod szabi nélkül"

Ezt szintén lehet.


"Vagy engednek extra fizetés nélküli szabit kivenni. Így kicsit többet lehetsz külföldön mint a hivatalos szabi."

Erről nem tudok, hogy ezzel mi a helyzet.

Gondolom meg lehet beszélni, ha valakivel van valami.

2023. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Thunderfairy ***** válasza:

Saját kérdésemre nem enged válaszolni,


Akkor minnek kérdezted???

2023. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7: Azért, hogy ha később munkahelyet váltok, mennyire könnyen találok olyan céget, ahol hasonlóan lazán állnak ehhez a kérdéshez.


Egyelőre ritkán használtam ki, de menő lenne pl. egy tengerpartról dolgozni néhány hétig. Csak kicsit magasabb fizetés kellene hozzá, hogy nyugodt lelkiismerettel megtehessem. Még nem vagyok senior és jelenleg a fizetésemnek túl nagy %-a menne rá. Egy 20 ezer forintos airbnb 1 hónapra 600 ezer forint.

2023. márc. 19. 00:18
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az egy teljesen logikus felvetés, ha engedik a 100% home office-ot, akkor ahhoz miért kell otthon lenned. Pl. megtolhatod kicsit a nyaralásodat úgy, hogy közben napközben dolgozol, délután csobbanás a tengerben. Friss tengeri halak, tengeri herkentyűk.


Olyan helyre mennék, ami kocsival is elérhető, és vinném a nagy képernyőimet.

2023. márc. 19. 00:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem teljesen látom, ha a munkaszerződés nem tiltja kifejezetten, és a VPN nem érzékeli valahogy és tilt le, ha külföldről próbálsz bejelentkezni, akkor miért ne lehetne külföldről dolgozni. Ha nincs szükség személyes találkozásra a kollégákkal, akkor abban sem vagyok biztos, hogy feltétlen tájékoztatni kellene a céget arról, hogy mikor hol tartózkodsz.
2023. márc. 19. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!