Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy állásról írják, hogy...

Ha egy állásról írják, hogy "hosszú távra keresnek kollégát, de én csak 3 hónapig szeretnék ott dolgozni, (ne kérdezd miért) az baj?

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 19:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gondolom, nem szorítanak kést a torkomhoz, hogy maradj itt.
2023. márc. 17. 19:45
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden cég ezt írja, aki határozatlan időre keres munkaerőt.
2023. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztán próbaidő alatt is repülhet az ember.
2023. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
minden cég így hirdet.. aztán elfogy a meló és kirúgják a fél csapatot.
2023. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Még annyit, hogy 10+ éve egy multinál dolgoztam, és akkoriban raktáros voltam. A cég beiskolázott targonca jogosítvány letételre, 1 fillérembe nem került és már akkor rebesgette a főnökség (akkoriban még sokkal nagyobb pofájuk volt mint manapság, régen még ment ez az 1000-en rázzák a kaput hogy jöhessenek dolgozni duma) hogy senkinek eszébe se jusson megpattani a jogosítvány után, merthogy ez a cégnek mennyi pénzbe került blabla.


Na, én december 20-án megkaptam a targoncajogosítványt, 21-én meg bementem felmondani, hogy akkor én holnaptól nem jövök, felmondási időt sem fogom tudni sajnos ledolgozni, mert 23-án utazom Ausztriába (végül Ausztriában 10 évet dolgoztam). Annyit mondtam neki, hogy esetleg ha azt gondolná, hogy a jogosítvány miatt mondtam fel, akkor téved és ha kell, kifizetem a jogosítvány árát, de akkor is pattanok másnap.


Végül nem volt semmi, nem igazán tudtak mit kezdeni, jogilag a felmondási idővel megüthettem volna a bokámat nyilván, de nem kötekedtek, elengedtek.

2023. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú távra felvett kollégát is bármikor kirakhatják próbaidő alatt. Plusz a dolgozó is lehet úgy megy, hogy "na, itt hosszú távon jó lesz nekem", aztán próbaidő alatt meggondolja magát. Dolgoztam olyan helyen (IT multi),ahonnan 2-3 nap után mondtak fel emberek .
2023. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de az állásinterjún ne hangoztasd.
2023. márc. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kényszerültem már rá fiatalon én is többször.. Van ilyen. Ha kell a pénz, vállald el, próbaidő lejárta előtt meg eljössz.
2023. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha már próbaidő szóba került, az mennyi idő egy próbaidő? Vagy ez munkahelytől fűgg?
2023. márc. 18. 10:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Általában 3 hónap, ennél rövidebb nem igazán szokott lenni.

Hosszabb viszont simán lehet, közszférában a 6 hónap is jellemző.

2023. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!