Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi ranglétrán való...

A munkahelyi ranglétrán való feljebbjutás hogyan szokott megvalósulni a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Mindenhol, minden cikk erről ír, hogy mhelyen előléptetés, ranglétra stb. De hogy néz ki ez valójában?

Csak arról szól, hogy újoncként favágómunkát kapok, majd ahogy megismernek, jöhetnek a komolyabb, felelősségteljesebb feladatok (a szervezeti rendben ugyanazon a helyen)?

Vagy addig bizonygatom, h főnököm egy alkalmatlan senki (igaz v nem), amíg elhiszik, lefokozzák és helyet cserélek vele?

Vagy nyitott szemmel vizslatom a más szervezeti egységeknél a vezetői pozíciók üresedéseit, és megpályázom őket? De addigi szakmai tapasztalatom ritkán kompatibilisebb egy tökmás egységével, mint egy kívülállóé, aki más cégnél, de legalább az azzal rokon egységnél dolgozott!

Vagy addig propagálom, hogy egyéni feladatköröm a létező legfontosabb a cég életében, amíg elismerik, és beosztottak nélkül is kineveznek egy n+1. osztályvezetőnek?


Valahogy egyik sem tűnik túl életszerűnek, inkább engem utálnának érte. Vagy van olyan mhely, ahol tényleg eleve esélytelen, és van, ahol évente kerülök egyre magasabb szintre?

De hallottam már olyat is, h egy mhelyen belül szinte esélytelen pozíciót változtatni, mert jó okkal vettek fel oda, ahova, és ha mennék a nagyfőnökhöz, h mást szeretnék csinálni, annyit szűrne le, h biztos nem szeretem, amit csinálok, tehát magammal szúrnék ki, mert keresne más, aki hátha szereti is azt a munkakört.

Ennek ellenére van ismerősöm, aki 3. pozíciójában van ugyanazon a mhelyen, beosztottként kezdte, kinevezték főnöknek, majd átment egy másik osztályra, ahol 'csak' beosztott, de igazából mindig is azt akarta csinálni.

Szerintetek mit takar egy szokásos végigjárása egy ranglétrának?


2023. márc. 17. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban úgy szokott megvalósulni, hogy a beosztott felfelé nyal, lefelé tapos.
2023. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt. Az lett az osztályvezető, aki olyannyira alkalmatlan bármiféle komoly munkára, hogy még egy gyárból is kirúgták.
2023. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan olyan viselkedést vesznek fel, hogy alulra tapos, felülre nyal: ez sikerességet eredményez a magyaroknál:).
2023. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En simán csak sokszor megpályáztam olyan pozíciókat a cégen belül, amik érdekelnek és jeleztem, hogy szeretnék nagyobb szakmai kihívást. Konkrétan 3 sikertelen pályázat és 8 év után végre előléptettek. Én nem nyaltam senkinek csak elfogadtam a visszautasítást és végeztem a dolgom ugyanúgy, mint elotte. Lehet ha nyalok, akkor nem tart eddig ez az egész, de ért ennyit.
2023. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felfelé nyalsz, lefelé taposol, oldalra könyökölsz. És ami nagyon fontos: mindig időben kell belépni egy munkahelyre. A multik hazai leányvállalatainál az első években felvett, alacsony törzsszámú dolgozóknak van előrelépési lehetőségük. 4-5 év után már reménytelen a dolog: a jól fizető kis- és nagyfőnöki pozíciók be vannak töltve, nincs hová előrelépni.
2023. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a tapasztalatom, igaza van az előttem szólóknak. Nálunk olyan ritka az előléptetés, mint a fehér holló, de ha véletlen elmegy egy vezető, szinte mindig egy másik vezető rokona, ritkábban közeli barátja lesz a következő befutó. Volt idő, amikor azt hittem, azzal lehet érvényesülni, ha kedves, aranyos vagy, és igyekszel jól végezni a munkád, hát az ilyen embereket nálunk inkább kirúgni szokás... Beteg egy világ / ország ez. Az ötös válaszban viszont látok rációt, lehet megpróbálok majd így keresni munkahelyet legközelebb, mert egészen biztos nem innen megyek majd nyugdíjba.
2023. márc. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyaligátorok, cimborák előnyben.
2023. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi az érdekes válaszokért!
2023. márc. 29. 21:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!