Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lenne a helyes lereagálása...

Mi lenne a helyes lereagálása egy ilyen helyzetnek?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és egy raktárban dolgozom. A céghez egy új kollegina érkezett aki egy felemlített (nem lett leszólva, csak meg lett említve) buta hibája miatt utál engem, azért mert fel mertem említeni.

Azóta úgy tesz mintha zaklatnám, pedig legfeljebb köszöntem neki meg bocsánatot kértem ha megbántottam volna.

Kifelé sorbanállásnál (hozzá sem szóltam, rá sem néztem) ilyet szólt hogy "te már megint itt vagy?!"

Erre felháborodtam hogy mégis milyen alapon kérdezi ezt, távoltartási végzést nem kér?

De igen, kér.

Elég ideges napom volt, így nagyon felhúzott egy ilyen bután bunkó viselkedéssel.

Mégis hogyan kéne kezeljem?

Hiszen nem engedhetem meg hogy egy buta kislány megszabja nekem hogy kimehetek-e az egységes szüneten, mert ő éppen ugyanúgy sorban áll! De ennyire nem is szabadna komolyan vennem

Mit kéne tennem mielőtt nálam esetleg elszakad a cérna és hirtelen felindulásból agyonverem?



máj. 23. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Az utolsó mondatpdból kiindulva: például úgy, hogy kezeltesd az indulataidat.

Új kolléga, persze, hogy hibázik. Senki nem csinál rögtön mindent tökéletesen. Meg lehet említeni a hibát, de nem mindegy, hogy hogyan, milyen hangnemben, milyen szövegkörnyezetben teszed szóvá. Korrekt módon közöld, ne legyen benne lekezelés, ne röhögd ki, ne legyél indulatos.

Ha ez mind megvan és így is megsértődik, akkor ignoráld, a beszólogatásait se vedd figyelembe.

máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ignorálnám, amennyire csak lehet.
máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy mindenképpen az utolsó mondatból indulsz ki, de valamibe mindenképpen belekötsz.

A hiba megemlítésében az égvilágon semmi bunkó nem volt, csupán annyi történt hogy amikor kiderült számomra hogy ő csinálta, akkor ezt kimondtam, semmiféle jelzővel nem illettem és nem hirdettem ki nyilvánosan, nem röhögtem ki

Csakhát az ő butaságáért másnak kell hibásnak lennie.

Mint itt, hogy a nő nem is lehet hibás csak én mint férfi ugye, biztos én voltam a k.csög

máj. 23. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Egy szaros raktárosnak elég röhejes más embereket buta jelzővel illetni, nem gondolod?
máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért "buta" egy új kolléga azért, mert elkövet egy hibát? Ilyet mindenki csinál, és nem is csak az újak, a rutinos dolgozók is.

A neme pedig lényegtelen. Bár a leírást ítélve te már csak azért is lenézed, mert nő.

máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sz.rd le nem kell mindenkivel jóba lenni.
máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Ne foglalkozz vele. Én talán még direkt húznám is. _Már megint itt vagy? -Igen, direkt miattad, -Direkt utánad jöttem-...
máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Olvass be neki,az lehuti s haragodar.


Fogyelj x,sajnalom h megbantottalak. Tudnal okos felnott modjara viselkedni es ne jatszani a sertodottet velem allandoan? Elobb utobb ki fognak rugni egyukunket vagy mindketto ket. Mindenkinek konnyebb lenne,ez megiscsak munkahely ,kenytlenem vagyunk egy legterben lenni. Akkor innentol felajanlom, h tekintsunk az en x felemlitesemtol en meg eltekintek a te sertodott kis kirohanasaidtol.

máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a megfelelő szöveget időközben, hiszen rájöttem hogy a zaklatás rágalmát (ami a lényege a dolognak) leginkább annak megfordításával tudnám visszaadni

Azaz közlöm vele ha hozzámszól hogy bocsi, hagyjál békén mert van már csajom (amúgy tényleg, ott dolgozik ő is csak másik műszakban) ezért el kell felejtenie.

Viszont nem volt szükség erre, mivel miután a fél cégnél lejárattam, visszavonulót fújt és bocsánatot kért. Ez a pletykahadjárat a leghatásosabb fegyver amúgy ilyen helyzetben, hiszen ha előbb járatod le őt mint ő téged, akkor nem fogják komolyan venni

máj. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!