Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szimplán nyelvtudásra támaszko...

Szimplán nyelvtudásra támaszkodva találhatok egy jó munkahelyet?

Figyelt kérdés
Megváltozott munkaképességű vagyok, kemény fizikai munkát, vagy precíz kézi munkát nem tudok elvégezni. Azt mondta nekem valaki hogyha teszek egy nyelvvizsgát akkor irodában kaphatok egy komolyabb munkakört, mivel ismerőse is abból él. Beszélem az angolt, külföldi munkásokkal is úgy kommunikálok, jelenleg csak egy minimálbéres portás vagyok. Egyébként elég gyorsan tanulok nyelveket, németül is tudok egy minimálisat. 22/f
2023. márc. 19. 02:35
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Amit te tudsz, nem elég. Tegyél nyelvvizsgát. Specializálódj valamelyik szaknyelvre.

Anélkül nem megy.

Valamilyen elméleti szakmát is megtanulhatsz és kiteljesedhetsz benne: közgazdász, jogász pl.

2023. márc. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak érettségim van de anyanyelvi szinten beszélek 1 idegen nyelvet. Többször váltottam munkahelyet de most már diplomás fizetést kapok. Ha ügyes vagy és talpraesett akkor sikerülni fog.

A lényeg, hogy használható legyen a nyelvtudásod. Van olyan kollegám akinek C1-es nyelvizsgája van de a külföldi kollegákkal nem tudja megértetni magát.

2 idegen nyelvtudással ( B2) SSC-kben el tudsz helyezkedni.

2023. márc. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem magasra teszem a lécet és megpróbálkozom a felső fokú angol nyelvvizsgával.
2023. márc. 19. 05:02
 4/7 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel a papír, arra kíváncsiak hogy beszélsz e az adott nyelven
2023. márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Felsőfokú angolja azért nagyon sokaknak van. Én minden nap fejlesztem a felsőfokú angolomat, de még így is olyan hiányosnak érzem. Gondold el, az összes most végzett közgazdásznak, jogásznak, orvosnak van kb felsőfokúja, mert kellett a pluszpont a jelentkezéshez. A te tudásod mivel lesz több és sokrétűbb az övéknél?

Ha csak nyelvekből akarsz megélni, az angol mellett különleges nyelveket kell tanulnod.

2023. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb irodai munkakört diploma nélkül nem fogsz kapni, hacsak nincs valami jó kapcsolatod. Ha viszont neked csak az a cél hogy irodában dolgozz, tök mindegy mit, akkor egyszerűbb okj is elég vagy ha beiratkozol egy egyetemre és elmondod hogy te tanulsz valamit.
2023. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi számít jónak? De pl. SSC-ben már vannak lehetőségeid, ha mellé azért alapvető IT ismereteid vannak
2023. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!