Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik állást érdemesebb...

Melyik állást érdemesebb Ausztriában elvállalni? A sima szobaasszony, vagy a wellness részleg-takarítás könnyebb? A fizikumom gyengébb az átlagnál. A német nyelvtudásom jónak mondható, viszont nem vagyok biztos benne, hogy elég recepción.

Figyelt kérdés

1. Szobalány, 40 órás munkahét, heti 2 nap szabadnap, kizárólag csak az Aqua-területen. A szállás kis konyhasarkos lakásocska, 265 euro, plusz 86 euro kaja heti 7 napon, de nem vihető a szállásra.

2. Szobalány: 40 órás munkahét, heti 2 szabadnap, 5csillagos hotelben szobaasszony, 1600 netto bér, amiből 100 euro jön le szállásért vadiúj dolgozói apartmanházban kis konyhával, ellátás heti 7 nap ingyenes.

3. Recepció, 40 órás munkahét, heti 2 szabadnap, 1650 netto, 70 euro dolgozói szálláson a szobáért, ami nem annyira szép, és nincs a szobában konyha, de bizonytalan ideig a hotelben van szoba ingyen, míg fel nem mond valaki és fel nem szabadul egy dolgozói szoba.



2023. febr. 14. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Szavazat 1. állás
Szavazat 2. állás
Szavazat 3. állás
13 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Aki szavazott, kifejtené esetleg?
2023. febr. 14. 19:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizikumod gyengébb az átlagnál, akkor a szobalányi és takarítói munkákat felejtsd el. :(
2023. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hat hónapig dolgoztam egy 4csillagos szállodában szobalányként.A végére nem éreztem a könyökömet és a derekamat.Ráadásul elvileg 26 percünk volt egy szobára, de a valóságban úgy hajtottak minket,hogy 15 perc alatt végezni kellett. Soha többé nem csinálnék ilyen munkát.Szerintem az aqua területen végzendő munka kevésbé megterhelő olyan értelemben, hogy nem ugyanazokat a monoton mozdulatokat kell végezni órákon át,így nem terheli túl az egyes izületeket.
2023. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég jól beszélsz németül ahhoz, hogy recepciósnak felvesznek és megállod a helyed, akkor sok minden más munkalehetőséged is van, miért ragaszkodnál ezekhez? Tehát B2, C1 szintű a németed?

(Hogy a kérdésre is válaszoljak, én jó fizikummal, teherbírással, átlagos szellemi képességekkel teljesen tehetségtelen és bukott szobalány voltam három hónapig. Nem rúgtak ki, de minden nap lecsesztek és ki is akartak rúgni. Aztán nem tették, mert nem volt helyettem ember és kellettem, de teljesen béna voltam, valahogy nem tudtam azt teljesíteni, mint mások, én se értem, hogyan. Később átmentem konyhára, mindenhol dicsértek, ügyes, gyors és szorgalmas voltam. A hatalmas szállodákat nem látom át, a szobalány munkában ez is akadályozhatott.)

2023. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szobalány voltam 5 csillagos szállodában meg hajón is csináltam ugyanezt. A szobalány hajtós meló, főleg ha sok az utazó vendég (tipikusan vasárnapokon, de bármikor lehet erős nap), valamint 5 csillagos szállodákban gyakran van ágyhúzás (ahol én dolgoztam, ott minden másnap), és többnyire jó nagy, nehéz paplanok vannak. Az ágyhúzás része a legmegterhelőbb, meg idő, mire belejössz, hogy kell szépre és jól megcsinálni. Addig fognak csesztetni, míg nem lesz tökéletes, mert az ágy a legfontosabb. :) De igazából mindenre is kell figyelni, eleinte garantáltan rengetegszer vissza fognak küldeni (van gondnoknő, aki átveszi a szobákat), de ez később is előfordulhat.

Egyébként lehet szeretni ezt a melót, vannak kedves vendégek és van borravaló is, de nem kíméletes munka, sokan nem bírják. Sok a gusztustalan dolog is.


A welnesses részleg sokkal lazább, de ott ugye nincs borravaló, meg szerintem unalmasabb is. Én például nem szerettem a közös helyiségeket takarítani (hajón kellett), de az biztos, hogy fizikailag könnyebb, meg nincsenek annyira a sarkadban a gondnokok.


A recepció nyilván a legelitebb, ha nagy szálloda, akkor szerintem annyira nem is unalmas, viszont ott kell éjszakázni. A recepció figyelős, felelősségteljes, meg sokszor kell vitatkozni a vendégekkel (előbb jön - de engedd már be, elromlott valami, ilyen-olyan panaszok mind hozzád futnak be). Úgy tudom, néha jattos ez is, de egyáltalán nem egy leányálom, meg van olyan hotel, ahol le se ülhetsz.

Ezeket tudtam segíteni :)

2023. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4/5 válaszolónak: Úgy B1 és B2 közé saccolom a némettudásom. Azért ragaszkodom a hotelben való munkához, mert a céljaimnak ez felel meg egyedül az anyagiak terén, mert félre tudom a legnagyobb részét rakni a fizetésnek. Vendéglátáshoz egyáltalán nem értek (konyha, felszolgálás, pult), őszintén szólva nem is szeretnék. Így maradt a szobalány és a recepciós állás. Az idegenforgalmat szeretem, tanultam is (bár inkább utazási iroda részét és idegenvezetést). Kisebb (4*) hotelben dolgoztam otthon, bár irodán, de imádtam. Eleinte csak recepciósként jelentkeztem, de később inamba szállt a bátorságom a némettudásommal kapcsolatban, így jelentkeztem szobalánynak. És fel is vennének. Csak félek attól, hogy kemény munka. Az 5* hotelben 17-en dolgoznak a housekeeping részlegen, és nem hajtják ki az ember belét állítólag, valamint nagyon emberséges a családi vezetési stílus. Egy oldal gyűjti az adott hotel jelenlegi és régebbi dolgozóitól a véleményeket, és osztályozzák a különböző szempontok szerint, ez a hotel 4,7 pontot kapott (5-ből). A recepciós állás egy 4* egészséghotel, ahol kúrákon vesz részt az inkább középkorosztálytól kezdődő vendégkör (30+), akiknek főként légzési panaszaik vannak. Egy műszakban mindig ketten dolgoznak, mert 300-350 szobás a hotel. Kezdőket is simán szívesen látnak, csak a fránya némettől félek, és a szállás nem tetszik (mondjuk eleinte nincs is, csak a hotelben, és ami üresedik, nem vagyok elájulva tőle). Mindhárom helyre nagyon várnának, ez a fejtörés.
2023. febr. 14. 23:19
 7/9 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak: Nagyon köszönöm!!! Barátnőm szerint is kemény munka, az idő rövidsége miatt, mint írtad is, be van osztva mennyi szobára jut x idő, és bizony egy 5*-osban tisztának kell lennie mindennek gondolom, aki ellenőrzi az embert, bizony visszaküld, ha nem találja rendben (amiben igaza is van gondolom, ha a tisztaság megkérdőjelezhető). A wellness részleg a munka jellege miatt nekem is jobban feküdne, csak ott a szállásköltség 333 eurot elvisz, ami soknak tűnik a többi kettő mellett. (Valamit valamiért ugye).

A recepción van minden hónapban minimum 100 euró jatt, amit a 6 recepciós közt osztanak fel havonta. A benyomásom alapján emberséges a bánásmód, és lazább. Két évre tervezek, ezért fontos számomra nagyon a szállás minősége is. Köszönöm a válaszod!!!!

2023. febr. 14. 23:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tényleg sok a 333 euró, ha pont azért mész ki, hogy spórolj. 1 év alatt az vagy 1 millió Ft. Valamiért erre nem is figyeltem.

Akkor viszont a wellnesst kiejteném a helyedben.


Szóval ha jó a fizikumod, akkor szerintem ne rettenj meg a szobalánykodástól, majd belejössz. Borravaló ott szerintem még több is lesz.

Ha kicsit gyengébb vagy, nem bírod úgy a terhelést (vagy nem vágysz ingyen kondira minden nap), akkor menj inkább recepcióra! Ott legalább a nyelvtudásod is fejlődhet.

2023. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A topikot lezárom azzal, hogy a második állást választottam. Elégedett vagyok a döntésemmel. (Legalábbis míg el kem kezdek ott dolgozni :D :D :D :)
2023. febr. 16. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!