Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Töltőállomás kezelő, "benzinku...

Töltőállomás kezelő, "benzinkutas" nyírja a füvet a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Főnökünk az ország legnagyobb üzemanyagforgalmazó láncnánál azt találta ki, hogy "spórolás céljából" mostantól mi, töltőállomás kezelők nyírjuk a füvet a benzinkút körül. Természetesen ingyen, azaz nem honorálná semmivel. Ezelőtt a városi szolgáltatónak volt kiadva a feladat, akik kb. 10-20 ezer forintos összeg között igényesen megcsinálták, számlával, mindennel.


Akárhogy is nézem, a FEOR leírása szerint a fűnyírás, sövénymetszés, permetezés, és ehhez hasonló munkák nincsenek benne a munkakörben, de anno szerződés aláírásnál sem volt megemlítve ilyen plusz feladat.


[link]


Szerintem más bolti eladó körökben, például a Tescoban meg Pennyben sem az eladók mennek ki füvet nyírni, de javítsatok ki, ha tévedek.


Mennyire állja meg a helyét az ő kérése, miszerint ezentúl ezt is mi csináljuk? Jogilag megállja ez egyáltalán a helyét, vagy lehet arra hivatkozni, hogy ez nincs benne a munkaleírásunkban?


Valahogy szépen meg kéne vele beszélni, hogy ne ezen akarjon már spórolni, de nagyon akaratos, ellentmondást nem tűrő ember.



2023. márc. 24. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én voltam benzinkutas fiatalon, simán lenyírtam a füvet, legalább volt egy kis változatosság. Az emberek már akkor se nagyon engedtek az autóhoz nyúlni, mostanában meg még annyira se engednek oda senkit, szóval a kutasoknak szerintem bőven belefér.

Ha munkaidőben kell füvet nyírni, akkor mégis mivel honorálná a munkabéren kívül?

De ha nem tetszik, keress mást nyugodtan.

2023. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki hogy a főnököd ezen spórol és nem rajtatok, én már nagyon kevés helyen látok az országban kutasokat. Én a helyedben elkezdenék keresni más munkát, mert ez az a munkakör ami előbb utóbb biztosan megszűnik
2023. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1: Az előző főnökök mind kifizették a plusz munkát, beleértve a fűnyírást is, akkor miért pont mi legyünk a kivételek? Csak azért, mert a mostani főnök zsugori?


Oké, hogy munkaidőben ott a munkabér, de ha figyelmesen elolvasnád amit írtam, akkor ez a feladat sehol sem szerepel a munkakörünkben, így a munkabérbe sincs beépítve. Ennyi erővel szereljünk csövet is, ha csőtörés van, vagy a kutakat, ha valamelyik tönkremegy. Kb. ugyanaz a kategória.


2: Spórol ő rajtunk is, meg szinte mindenen, a sok simlis dolog amit leművel alapból kiérdemelne egy ellenőrzést, csak mindenki fél bejelenteni. De ez már más téma.


---


Ezt már csak általánosságban írom, nem konrétan valakinek, de nyilván nem innen tervezek nyugdíjba menni. Viszont. Ez a hozzáállás, hogy "ha nem tetszik keress mást" tökéletesen leírja, hogy ebben az országban ma már miért lehet megtenni mindent is a dolgozó emberrel. Mindenki hallgat, csöndben megcsinál mindent amit kérnek, ennek köszönhetően az elvárások és munka folyamatosan növekszenek, a fizetés meg marad ugyanannyi. Mi lesz a következő, "spórolás" jeligével 20 munkanap helyett csak 18-at fizet ki? "Spórolás" jeligével majd saját autómmal, saját költségen kell őt munkába hordanom, és ezt azzal magyarázzuk, hogy "dehát munkaidőben történik, miért is honorálná?" Aztán meg "ha nem tetszik keress mást."


Kicsit több együttérzést várnék az emberektől, főleg mivel az átlagember jogainak érvényesítése a béka segge alatt van, és ha nem szabunk határokat, akkor csak rosszabb lesz.


Ezért (is) gondoltam, hogy még most kell megálljt parancsolni a dolgoknak. Ha nem tetszik neki, hogy nem nyírunk füvet, akkor küldjön el, majd kibójázzák a kutat és bezárnak pár hónapra, amíg fel tudnak venni annyi embert, hogy ismét nyithassanak.


Nem kell velem egyet érteni, nyilván, és azzal sincs bajom, ha valaki bevállalja a változatosság kedvéért, de nálunk a 40+os korosztályú állomány hadd ne tologassa már órakon át a fűnyírót, meg mellette még üzemeltesse az egész kutat is, a kiszolgálástól kezdve a papírmunkákon át mindenig. Mert itt nincs egy fiatal sem, aki unalomból befogható lenne erre, bár ha lenne, akkor is azt mondanám, hogy legalább fizessék ki neki a plusz munkát.

2023. márc. 25. 16:50
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es pedig nem tudom mikor lehetett benzinkúton, de már régóta nem csak annyiból áll a munka, hogy "jó napot kívánok, mit tankolhatok?", aztán elveszed a pénzt, meg visszaadsz.


Csak néhány dolog ami hirtelen eszembe jut, de még rengeteg más van: Ja és tegyük hozzá, hogy az esetek többségében teljesen egyedül tartózkodsz az üzletben, tehát nincs olyan, hogy ketten vagytok és az egyik csinálja az egyik dolgot, a másik meg a másikat. Egyszemélyes műszak. Na szóval:


- Árut veszel át, bevételezed, szavatossági időt csekkolsz, darabszámot, kipakolod az árut

- Olajjal ugyanez, csak másik beszállító hozza, tehát másik papír, másik bevételezés, stb

- Gázpalack dettó

- Újság dettó

- Hűtött szendvics dettó

- Pénzszállítónak átadod a pénzt, lepapírozol mindent, közben krvára figyelsz, hogy minden egyes forint a helyén legyen (és meg is legyen), ha van euró vagy egyéb szállítmány akkor külön papírmunka, külön szállítmány

- A polcokat feltöltöd, lehetőleg folyamatosan

- A WC-t takarítod minimum óránként, amit sokszor összehgyoznak, összeszrnak, akár a földet is

- Emaileket olvasol, mert bármelyik pillanatban jöhet valami fontos infó, ami befolyásolja a munkádat

- Oktatásokon veszel részt, bár ez szinte teljesen csak papíralapon működik

- Promóciókat megjegyzed, hogy tudd ajánlani

- Kasszát kezeled, közben krvára figyelve arra, hogy jól adj vissza, különben a hiányt a saját pénztárcádból kell befizetni. Kasszán aztán mindent csinálsz, tankolást, terméket, autópálya matricát, számlát, különböző céges kártyákat, útdíjat töltesz, telefont töltesz. Közben mosolyogsz, kedves vagy, ajánlasz promóciót, pontgyűjtő kártyát, terméket, mindenki ügyes bajos dolgát elintézed. Műszakonként 200+ eladás, de 300 se ritka

- Csomagot adsz ki, vagy adsz fel, mert csomagátvevő hely is egyben.

- Lottót, sorsjegyet, tippmixet, meg minden baromságot adsz ki, mert lottózó is egyben.

- Aki nem tud magának tankolni, annak kimész (addig sokszor áll a sor, mert nincs aki kasszázzon), fagyállót mérsz, szélvédőmosót, motorolajat töltesz fel, kereket pumpálsz

- Gázpalackot adsz ki

- Az üzleten belül és kívül rendben tartod a teret, takarítasz

- Boltot reggel nyitod, este zárod, bár ezt talán mondanom sem kell

- Ha bármi elcseszés van, amivel nem találkoztál ezelőtt, akkor egyetlen reményed a telefon, a helpdesk vagy a tapasztaltabb munkatársak


És még sorolhatnám. És akkor ezekhez társuljon még a fűnyírás is? Igazatok van, én tényleg nem értem, hogy minek dolgozok itt. De mint említettem, nem tervezek annyira hosszú távra.

2023. márc. 25. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mindenki hallgat, csöndben megcsinál mindent amit kérnek, ennek köszönhetően az elvárások és munka folyamatosan növekszenek, a fizetés meg marad ugyanannyi"

De pont ez az, hogy a fizetés sem marad ugyanannyi. Multiknál van évi x százalékos kollektív emelés, ami a minimum, természetesen egyén és beosztás függő hogy ki mennyit kap. Előrelépés van, ha bírod a teehelést. Tehát egy multinál úgy van, hogy ha több munkát kapsz, több pénzt is fogsz kapni. Ézért írjuk hogy ha nem tetszik a mostani munkahelyed akkor keress mást, millió és egy lehetőséged van

2023. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elmúltak már azok az idők mikor csak tankolni segítettek az ilyen dolgozók. úgyis mindenki magának csinálja. én a helyedben örülnék hogy munkám van, ennél komplikáltabbat nem bízhat rátok, nálam még beleférne. ne légy lusta, mások gyárban szopnak sokkal nehezebbekkel
2023. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen isten hátamögötti faluban dolgozol?

18 éve vezeték de nem láttam még olyat hogy 1 ember legyen műszakban egy benzinkútnál

2023. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tedd a szívedre a kezed! Ne mond nekem, hogy nem fér bele az idődbe? Az az idő amit a munkahelyeden lébecolással meg kummantással töltesz azért miért nem szólalsz fel? Meg amúgy is fél évente kb. 1* max. 2* esne rád a sor?! Na bumm!
jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!