Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van "bűntudatom" amint...

Miért van "bűntudatom" amint valamilyen konkrétabb lehetőséget kapok munkahely váltásra?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hónap elég nehéz volt, sokan felmondtak, az extra munka pedig ránk maradt. A vezetők nemhogy magukba szálltak volna, de mindenért a maradék pár embert hibáztatják. Emiatt jelentkeztem több helyre is, az egyikre lesz interjúm holnap, de valahogy mégis bűntudatom van emiatt pedig még ajánlat sincs.
2023. márc. 26. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, természetes amit érzel. Aki szereti a munkahelyét, nem szívesen hagyja ott. Csak arra figyelj, ne befoolyásoljon, nehogy elszalassz egy jobb lehetőséget.

A főnökség nálatok igazán magába szállhatna. Még mielőtt az összes emberük felmond.

2023. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tapasztaltam már hasonlót. Nem tudom mitől lehet. Talán az egyik ok, hogy a gyerekkorod szar volt, a szüleid nem törődtek azzal (talán nem is volt rá lehetőségük), hogy jól érezd magad. Megszoktad, hogy folyamatosan olyan emberek közt kell helyt állnod, akik szivatnak téged.


Eleve a porosz oktatási rendszer teljesítmény orientált. Akkor vagy csak valaki, ha a tanárok elvárásait minnél jobban és szorgosabban kielégíted. Lényegében jó katonák és szorgos bérszolgák nevelése a cél.


A jó produkcióért díjaznak, ezért akiknél lehetséges, ezzel fixálják a korai személyiségfejlődésben normális esetben jelen lévő nárcisztikus szakasz bizonyos tulajdonságait (Csak a kiemelkedő teljesítményemért vagyok elfogadható.) Persze ez nem működik, ha a szüleid nem aszisztálnak az iskola teljesítmény kényszeréhez.


Esetleg még az lehet, hogy erős benned a bajtársi becsület, és nem szívesen hagyod ott azokat az embereket, akik veled együtt vannak szivatva.

2023. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!