Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell kezelni egy...

Hogyan kell kezelni egy mindentudó, magát istennek képzelő kollégát?

Figyelt kérdés
Felvettek egy új kolléganőt, ugyanabba a munkakörbe, mint amiben én vagyok, nekem kell betanítani. Én egy éve vagyok ebben a pozícióban, próbálom átadni a tudásomat, viszont nem fogadja el tőlem. Ugyanebben a munkakörben volt a nő, csak másik cégnél, vannak persze hasonlóságok, de más, belső szabályok is. Fiatalabb vagyok nála 10 évvel, gyanítom emiatt nem fogadja el a tanítást, ha mondok valamit, folyamatosan megkérdőjelez. Egyébként a többi kollégával is hasonlóan viselkedik, mindig ő az okos, mindent is jobban tud. A felettesemnek hiába jeleztem, nem foglalkozik vele, úgyhogy ki kell bírjam. Összeveszni nem szeretnék vele, inkább tanácsra lenne szükségem, hogy lehet kezelni a mindig mindent jobban tudó, okoskodó, beképzelt embereket?

2023. márc. 31. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy ha mindent tud, akkor semmi szüksége arra, hogy én betanítsam. Kezdjen el önállóan dolgozni és kész. Ha kérdése van, állok rendelkezésére, de én most már direktben nem fogom tanítani.

Ha olyan ügyes, lehet, hogy menni fog neki így is, és akkor őszintén örülnék neki én is. Ha nem, akkor majd vagy lejjebb ad az arcából vagy folyton hibát csinál. Nyilván, ha a főnök véleményt kér róla, akkor nem titkolom el, ha hibákkal van tele a munkája.

2023. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont így, ahogy az 1. írja, de jelezném a főnöknek, hogy nem tartott igényt a betanításra. Ha hibát csinál, ne tudjon arra hivatkozni, hogy nem tanítottad be.
2023. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyat kérdezni tőle, amit tuti nem tud. Néha hibázik ő is: ekkor szembesíteni vele.
2023. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak csacsogós
2023. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Ha kérdésed van, majd keresel, - nem fogok feleslegesen vesződni azzal, hogy az okoskodásodat hallgatom naphosszat!"
2023. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megoldást nem tudok, de ugyanígy jártam. Mondom az új kolléganőnek, hogy mi a szabály, mire ő: "hát ő ezt nem úgy szokta". 2 napja volt nálunk, mi az, hogy nem úgy "szokta"? Itt ez a szabály, ezt kéne csinálni. Annyit tudtam tenni, hogy levédjem magam, én is jeleztem a főnöknek, hogy nem azt csinálja, amit kérek, nem szeretnék felelős lenni, ha hülyeséget csinál.
2023. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De nagyot fog koppanni. Pár hónap és kiderúl mennyit ér. Különben nem foglalkoznék vele sokat.
2023. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!