Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol van ebben a logika?

Hol van ebben a logika?

Figyelt kérdés

Viszonylag új vagyok egy cégnél és az alábbi problémám lenne.

Amikor felvettek, megegyeztünk a részletekben, ami a következő: Van egy fix fizetésem, ezen felül pedig az elvégzett projektek után százalékos arányban jutalékot kapok, amit negyedévente fizetnek ki egy táblázat alapján, ahova írom az általam elvégzett projekteket. Ketten vagyunk ezen a poszton, a másik kollegina is írja a saját táblázatát. Most lett esedékes a negyedéves kifizetés és most jutott eszükbe tudatni velem, hogy a kettőnk táblázatának összegét átlagolják, így teljesen mindegy, hogy ki mennyi projektet végzett el, feleződik minden.

Magyarán most úgy nézünk ki, hogy elvégeztem 51 projektet, míg a kollegina hármat(!) és feleződik a jutalék. Természetesen szóvá tettem, hiszen az én meglátásom szerint pont az a lényege a jutalékos rendszernek, hogy ezzel motiválnak. Ezen felül pedig így is egyeztünk meg az elején. Nyilván a kollegina, aki már hat éve itt dolgozik, tisztában van ezzel és ezért nem hajtotta magát jobban. Természetesen, ha az lesz a történet vége, hogy felezni kell, a jövőben én is hasonlóképpen fogok hozzáállni a dolgokhoz, hiszen nem azért dolgozom, hogy más többet vihessen haza a semmiért.

Nem tudom, mennyire tudom majd érvényesíteni a dolgot a vezetőség felé, hiszen természetesen ez nem bejelentett része a fizetésemnek, de érdekelne, hogy másnak is volt-e már hasonló ügye?



2023. márc. 31. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Benyaltad, nem te voltál az első.
2023. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor következő negyedévben legyen neked is három projekted. Így az addigi 54 helyett lesz 6, ami pontosan kilenced része. Ha a cég ezt akarja...
2023. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem korrekt. Viszont ha pénzben ugyanott leszel, mintha a te 51 projektedet vennék csak figyelembe, akkor végül is mindegy nem? (tehát ha összegben megkapod amire számítottal... Bár félek, hogy nem erről lesz szó).
2023. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Háááát


Egyrészt, vedd elő a szerződésedet és nézd meg hogy van szó szerint leírva ez benne.


Másrészt meg nem a semmiért dolgozol, bár tény, hogy a kolleginád a semmir ekapott több pénzt.


ha projektenként egy ezrest kapsz (a példa kedvéért) akkor így mindketten 27ezret visztek haza.

Ha csak annyi munkát végzel el mint a kollégád, akkor fejenként 3ezret fogtok hazavinni.

Jó ez?


Ha a szerződés szerint legit az, ahogy most cisnálják, akkor én inkább azt venném célba, hogy a kollégát győzzem meg, hogy tegye oda magát. Kifejtve, hogy jóval szebb summát lehet hazavinni, ha odateszi magát. Illetve jelezve, hogy ha nem hajlandó többet dolgozni, akkor te sem fogsz, azzal meg ő is veszít, szóval ha akar pénzt, akkor dolgozzon. gy simán lehet, hogy kövi negyedévben 25-25 projektet fogtok elvégezni, azaz semmivel sem fogtok többet kapni mint most, te viszont kevesebbet fogsz dolgozni. A kollégád viszont többet mint most, szóval akkor majd kell megint egy motiváció-beöntés neki:D

2023. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt lehagytam, hogy ez csak a márciust takarja, a negyedév jelenleg úgy néz ki: 164 projekt az én kezem alól ment ki, 8 projekt pedig az övéből.


Leírva sajnos sehova nincs, mert a mozgóbért feketén kapjuk, csak arra tudok hivatkozni, amit megbeszéltünk az állásinterjún, illetve mikor felvettek.


Az előző munkahelyemen ez tök korrektül ment, mindenki annyi mozgóbért kapott, amennyit dolgozott. Azt hittem, ez tök evidens 😃

2023. márc. 31. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Háááát az cinkes. Fekete bérért pattogni meg nem túl sok sikert ígér:D
2023. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Elég ócska cégnek tűnnek. Hogyhogy ide jöttél egy korrekt helyről?
2023. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy se tudod érvényesíteni. Vagy betörnek vagy megszokod. Hogy vállaltál el ilyet, ahol feketén fizetnek ki?
2023. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akármilyen hihetetlen, sajnos a legtöbb helyen így működik, minimálbérre vagyok bejelentve, a többi feketén megy. Az összes eddigi munkahelyemen így volt, pedig már nem vagyok fiatal a 43 évemmel 😃


#7 Az előző helyről azért jöttem el, mert 100 kilométerrel távolabb költöztünk.


Nem innen akarok nyugdíjba menni, mert építkezünk és nem itt fogunk élni a környéken, de ebben a pár hónapban sem esne jól, ha lehúznának.

2023. márc. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!