Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nyernétek a lottón legalább...

Ha nyernétek a lottón legalább 100 millió forintot, maradnátok alkalmazotti munkakörben, kötött munkaidőben?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 13:38
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
66%

Biztos nem minden ágazatban hasonló a helyzet, de én is azt tapasztaltam, amit a #40-es írt. Az alkalmazottként pénzügyi szolgaltató szektorban dolgozó feleségem nettója 2020 óta duplájára nőtt.

OK, nem most kezdjük semmihez sem értve az életet, de az én ismerettségi körömben nincs olyan aki netto 500 alatt keres. Ha lenne sem lenne tragédia, mert az emberi minőség nem ettől függ. Ja, mégis van. Egy régi iskoltársnőmmel aki középiskolai tanár ahogy a férje is, beszélgettünk két éve és szóba került, hogy tényleg annyira szörnyen keresnek-e, ahogy mostanában hallani lehet.

Elmondta, hogy ketten együtt havi 800 ezret visznek haza. Az nincs fejenként 500, igaz. Azt sem mondom, hogy az olyan sok pénz, meg, hogy nem érdemelnének többet, de nincs hitelük, kizárt, hogy abból, már felnőtt gyerekekkel, ne tudnának ketten megélni, pláne Borsodban.

Azt meg álmotokban se gondoljátok, hogy aki itt irogat az mind troll, bár értem, hogy jól esne azt hinni.


[link]


Természetesen 100 milla sok pénz, de ahhoz nem elég, hogy a hozamából megélj, mint 20 évvel ezelőtt. Az a 100 millió most annyi amennyi, de ha elkezded megenni, fogalmad nincs mennyi marad belőle 10 ev múlva és az mennyit fog érni. Számomra az is elképzelhetetlen, hogy csak úgy bele a semmibe éljek. Ha a mókuskerékből kilépnék (én már kiléptem) akkor is találnék magamnak valami értelmes elfoglaltságot. Nem egy sokmilliós nyeremény az elerendő cél, hanem olyan munka amit szeretsz végezni, elégedettséggel tölt el, meg is fizetik és nem attól függ, hogy milyen szelek fújnak, hanem a saját tudásodon, képességeiden. Azokat tudod befolyásolni, a lottóhúzást nem.

2023. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
19%
100 millióból vennék magamnak egy lakást 60 millióért, még egyet 40-ért, utóbbit kiadnám és a havi 500-600 ezres bérleti díjból élnék meg, amit adna nekem a bérlő.
2023. ápr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
82%
Pontosabban: amit fizetne nekem a bérlő. Így már soha az életbe nem kellene dolgoznom.
2023. ápr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
nem sokan keresnek 200ért albérletet, ha fő céluk a lakhatás. max150/lakás. ennyiért tudnád kiadni, de az a a lakás olyan legyen és olyan helyen.
2023. ápr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs házam, autóm, így 100millióból egyből elkölteném.

Természetesen maradnék tovább a munkahelyen, de akkor már távmunkában :D

Szeretem, és fizetés sem olyan rossz.

2023. máj. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Egyik cimborámmal beszéltük nemrég, hogy olyan 470-500 millió az a pénz, amiből már jó ingatlant, autót tudsz venni, és pár százat állampapírba fektetve a hozamból is szert teszel olyan havi összegre, ami már lehetővé teszi, hogy ne kelljen dolgozni.
2023. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!