Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún jogom van...

Állásinterjún jogom van rákérdezni arra ha 3-5 évvel keresnek embert, de csak a szigorú bérminimumot fizetik, akkor a cég a maga oldaláról mivel hoorálja az elvárt tapasztalataot egy totál pályakezdőhöz képest?

Figyelt kérdés
Met ha elvár valamit, ami a minimumom túlmegy (és a 3-5 év tapasztalat az már nme a pályakezdői minimum) akkor illenék neki is valamit nyújtani ami a minimumom túlmegy. De a bérmimimum ahogy a nevében is van, minimum-mit nyújt akkor a cég, amire fel elvár?
2023. ápr. 4. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Rákérdezhetsz, csak akkor észerveszik, hogy nem vagy egy lúzer, akit ki lehet használni, és nem vesznek fel.
2023. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem vennének fel csak annyira kíváncsi lennék erre mit mondanának. mit ad nekem a cég az elvárt extráért cserébe? Semmit? de akkor mi az elvárás alapja?
2023. ápr. 4. 17:00
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Jogod van.


De miért kellene külön honorálni a tapasztalatot, ha egy kezdő is elég? Hm?

2023. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz, úgysem akarnál ott dolgozni, nem? :-) Majd írd meg ide, mi történt, kíváncsi vagyok.
2023. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"De miért kellene külön honorálni a tapasztalatot, ha egy kezdő is elég?"

1. 3-5 éves tapasztalattal keresnek embert, ha jól értelmezem a kérdést.

2. Ha kezdő is elég, miért hívnak be tapasztaltabbat? Unatkozik a HR?

2023. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"De miért kellene külön honorálni a tapasztalatot, ha egy kezdő is elég"


Hát jó kérdés!! DE AKKOR MIÉRT NEM KEZDŐT KERESNEK azt elárulod nekem? 3-5 év tapasztalat (le van írva....) az mióta kezdő neked?

2023. ápr. 4. 17:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állásinterjú nem egyoldalú kommunikáció, nem arról szól, hogy ők kérdeznek, te meg válaszolsz. Tehát igen, nyugodtan kérdezhetsz tőlük bármit, ezt is. Sőt, még meg is szokták kérdezni, hogy van-e valami kérdésed, úgyhogy ha addig nem tetted fel a kérdést, ott felteheted. Nyilván nem leszel szimpatikus jelentkező számukra, és nem téged fognak felvenni, de legalább megtudod a választ.
2023. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"2. Ha kezdő is elég, miért hívnak be tapasztaltabbat? Unatkozik a HR?“


mert a tapasztalat a tudás az kell(ene) de megfizetni nem akarják mert ahhoz sóherek.

mint amikor az egybites segg user megveszi az óócccsóó mobilt kínából, és csodálkozik hogy ház ez nem csinál olyan fotókat mint a félmilliós Galaxy vagy iphone.

Hát nem csinál olyat. Azért fél misi az egyik és 50.000 ft a másik....

2023. ápr. 4. 17:11
 9/17 A kérdező kommentje:

" de legalább megtudod a választ.“


szerinted értelmes és őszinte választ kapok majd egy számukra kellemetlen kérdésre vagy terelést vagy nyílt visszautasítást (ez van nem kell itt dolgozni)?

2023. ápr. 4. 17:15
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Tökmindegy, hogy őszinte választ kapsz-e, de hadd röhögjünk mi is egy jót.

Jaj, hányszor futottam bele, mikor pályakezdőként állást kerestem, aztán ilyen-olyan tapasztalatot vártak el, köszi, na, de ez nekem már nem releváns, most már nem én futok a cégek után, inkább engem szoktak megkeresni, még akkor is, ha éppen nem keresek állást.

2023. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!