Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden munkahelyen azért nem veszik fel az embert mert nincs tapasztalata?

Figyelt kérdés

De ha mindenhol ez a indok akkor hogyan szerezzen az ember tapasztalatot?

Ez egyáltalán nem fair nem emberi a fiatal pályakezdőkre nézve.



2019. máj. 17. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert anélkül lehet nem bíznának benned vagy nem tudom.
2019. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még az egyszerű betanított munkákat sincs kedvük és türelmük megtanítani, ami mondjuk csak pár percig tartana. Azzal indokolják hogy ott pénztermelés folyik és nem oktatás.
2019. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert profitra megy a dolog és az iskolában a sok szórótantárgy mellett nem sok érdemlegeset tanítanak. Mire valaki beletanul a dologba, hónapok telhetnek el, ami veszteség a cégnek. A megoldás tehát az, hogy olyat keresnek, aki már dolgozott azon a területen és referenciái vannak, tehát elvárható tőle a terület ismerete és az önállóság. Teljesen érthető.
2019. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ördögi kör sajnos, amit valahol valahogy meg kell törni. Rettegnek valamiért az ilyen munkaerőtől, mintha nem tudná, mi az, hogy dolgozni, vagy mittudomén.


Nem szoktam pártolni a képmutatást, de érdemes ilyenkor ellenőrizhetetlen nyári munkákat behazudni (családi vállalkozásban segítettem, rokonnál dolgoztam, iskolai újságot szerkesztettem, gyakorlaton voltam itt meg ott - ezek megszűnt cégek legyenek).


Szerintem indokolatlan ez a munkaadói félelem, mert nem ezen múlik, ki milyen alkalmazott lesz. Más kérdés persze az az eset, ha egy komolyabb tapasztalatra van szükség az adott munkakörben.

2019. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én egyetem alatt jártam önkéntes szakmai gyakorlatokra, erasmusszal. van gyakorlatom, és nem is "pazaroltam" az időmet ingyen munkával, hiszen ráértem és ösztöndíjat is kaptam érte
2019. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Figyi suli mellett diákmelózok és elszegődöm gyakornoknak is

Komolyabb munkát 17 évesem szereztem 15-16-ig meg ilyen cimkézös marhaságot

A lehetőség adott mivel igazoltan diák gyakornokként szakmában ishelyezkedtem el de még voltam nem diákként is dolgozni suli mellett igy nem üres az önéletrajzom

Ergo van munkatapasztalatom bizonyithatóan tini korom óta. És a szakmámhoz igazodva van a tapasztalat

Aki akartud nekem muszáj volt menni dolgozni és ki használtam hogy késöbb jo munkám legyen tertalmas önéletrajz által :)

22/n

2019. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az abaj lőtéri kiscicát SEM érdekli,hogy hogyan szerzel tapasztalatot,senkit.

Csak a tények,számok,és az önéletrajzodban minnél vonzóbb minnél jobb minnél több feladat legyen benne,minnél nagyobb cégeknél.


Ezért kell egyetem,OKJ,képzések mellett azonnal elmenni dolgozni szakmai gyakorlatra, szabadidő,alvás rovására.


Ez van a cégeket csak az érdekli mennyi profitot tudsz nekik termelni,a többit lekakálják magasról.


Minnél többet termelsz annál jobban becsülnek meg annál jobban cumiznak le.

2019. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Azért mert ha mellém tesznek egy tapasztalt nélküli embert, akkor a hatékonyságom kB. 50%kal csökken, mert még azt is el kell magyarázni ami kézenfekvőnek kéne legyen. Mi a megoldás? Olyan helyet keresel ahol nem kérnek tapasztalatot.
2019. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól leírták előttem, mi ennek az oka, de szerintem is túlzás a „minden” munkahelyen ez van kijelentés.

Anno nekem is muszáj volt dolgoznom egyetem mellett, ami nyilván nem volt könnyű, de két pozitív hozadéka is lett: egyrészt bizonyos tárgyakat könnyebben megértettem, mert a gyakorlatban is foglalkoztam a dologgal, másrészt viszonylag hamar rájöttem, hogy nem ez az én irányom, mást szeretnék csinálni.

Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy érdemes némi alázattal hozzáállni a munkához, mert attól, hogy papírja van valakinek valamiről, még nem fog könnyedén boldogulni a gyakorlatban. Azt tehát nem szabad várni, hogy rögvest valami felelős pozícióba tesznek majd.

HR-es barátnőm szerint a pályakezdő fiatalok sokszor nagyon el vannak szállva az igényeikkel, ráadásul nem lehet rájuk hosszú távon számítani (mire betanítják őket, már mennek is máshová). Nem tudom, ez generációs dolog-e (és persze tudom, hogy nem igaz minden mai pályakezdőre), de ő azt mondja, hogy régebben azért nem volt ekkora igényszintje egy pályakezdőnek, mint ma.


Nem tudjuk, milyen területen keresel munkát, de az is fontos, hogy most nagy hiány van szakképzett munkaerőből. Ennek pedig az a hozadéka, hogy nagy a mozgás a munkaerőpiacon, mert a nagy tudású, tapasztalt munkavállalók könnyedén jelentkezgetnek állásokra, és alig várják, hogy jobb feltételekkel elmehessenek máshová. A cégek vélhetően őket próbálják becsalogatni elsősorban.

Elképzelhető, hogy ez sem kedvez most a pályakezdőknek.

2019. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon merev a munkáltatók hozzáállása.


Aki nem ad normális fizetést, emberi munkakörülményeket és munkaidőt, nem vesz fel folyamatosan újakat (utánpótlásképpen) az szerintem 10 év múlva lehúzhatja majd a rolót.

Őrületes munkaerőhiány van, és most lehet is ütni a vasat a cégeknél és kiharcolni a jobb lehetőségeket. Aki ezt nem adja meg annak nem lesz embere. Ennyi

2019. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!