Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki vett már részt állásbörzén...

Aki vett már részt állásbörzén, válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Főként milyen munkavállalókat keresnek itt a cégek? (szellemi/fizikai)(sajnos a résztvevők listája nincs közzé téve)

Mennyire szólítanak meg a cégek képviselői vagy inkább nekem kell kezdeményezni?

Lehet tudni, hogy a kitelepült cégek milyen pozíciókra keresnek embert?

Érdemes készülni kinyomtatott önéletrajzzal?


A fenti kérdéseken túl szívesen fogadok egyéb hasznos infókat is.



2023. ápr. 5. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szellemi. A kiállítóknak van kis standjuk, mint a piacon. Odamész, megkérdezed, hogy kiket keresnek, elmondod, hogy te mit keresel, ha találkozik a kereslet/kínálat, akkor hagyj ott egy önéletrajzot vagy írd fel, hogy hova kell küldeni/feltölteni. Szuveníreket is lehet gyűjtögetni, vannak iskolák is, közvetítők, stb., majd látod.
2023. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én jó 5 éve voltam HVG állásbörzén. Úgyhogy azóta biztos sokminden változott. :) Vittem magammal CV -t, de úgy emlékszem, hogy mivel előre regisztráltam az eseményre és akkor feltöltöttem az oldalra az önéletrajzom, így csak a QR kódom scannelték be. Ezenkívül én mentem oda a számomra érdekes cégek standjaihoz, aztán az ott lévő kedves emberkéknek bemutatkoztam. Elmondtam, hogy állást keresek xy területen, mik a lehetőségek náluk stb. Volt aki normálisan bemutatta az opciókat, kérdezte, hogy miben van tapasztalatom, mi érdekelne stb. Volt,aki kedvesen megköszönte az érdeklődést és adott szóró anyagokat (CV -t mindegyik standon lementették).
2023. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönön az eddigi válaszokat!
2023. ápr. 5. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifejezetten a HVG állásbörze érdekel, akkor ott inkább szellemi munkákra keresnek, nagyrészt multi cégek, nagyrészt gyakornokokat, pályakezdőket
2023. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg szellemi munkakörben keresnek. Én végigsétáltam a standoknál, köszöntem, nézelődtem, de alapvetően a kijelölt embereik szólítottak le, szinte mindegyiknél kérték, hogy mutatkozzam be röviden, akár angolul is, illetve lehetett venni az ajándékaikból (hvg állásbörze).
2023. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából az Alba Regia állásbörzét láttam, de gondolom nincs sok különbség köztük.

A HVG állásbörzén mennyire keresnek vidékre embereket?

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

2023. ápr. 6. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, biztos vannak olyan cégek, akiknek van vidéki telephelyük is. :) Pl egy Thyssenkrupp sem csak Budapestre kereshet embert,mert más településeken is megtalálhatóak.
2023. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nagyobb vállalatok, amiket valószínűleg magad is ismersz, hogy a környékeden van gyáruk, megjelennek a fővárosi börzéken, de inkább fővárosi telephellyel rendelkező kiállítók szoktak lenni.
2023. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!