Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Toborzási asszisztensként...

Toborzási asszisztensként dolgozni?

Figyelt kérdés
Aki toborzási asszisztensként dolgozik, leírná a véleményét, erről a munkakörről? Mennyire lehet könnyen beletanulni?

2023. ápr. 6. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én IT researcher-ként dolgoztam hivatalosan egy kicsi IT toborzó irodánál, ami megfelel a toborzási asszisztens munkakörnek. A tanácsadó, recruiter kollégák "alá" kellett bedolgozni. Én intéztem a hideghívásokat, különféle felületeken szűrtem az álláskereső embereket, felhívtam őket azokkal a pozijainkkal,amik nekik jók lehetnek, telefonos interjúkat is lebonyolítottam (ezek max 20 percesek voltak). Aztán ezeket a jelentkezőket továbbítottam a kollégáknak, hogy foglalkozzanak velük. Egyáltalán nem nehéz beletanulni:) a pozikkal legyél nagyon képben,meg a céggel, ahová keresed az embereket.
2023. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Introvertált embernek is ajánlanád ezt a munkát?
2023. ápr. 6. 07:47
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Introvertált embereknek nem igazán való olyan munka, ahol emberekkel kell foglalkozni.
2023. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Introvertáltnak akkor mit ajánlanátok?
2023. ápr. 6. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki csendes, magának való, attól még lehet jó recruiter, jó orvos, jó pszichológus stb. De aki még mondjuk laborban dolgozik egyedül, nem nagyon van interakcióban másokkal,ő sem feltétlenül egy visszahúzódó ember. Pl. Anyukám nem egy echte extrovertált ember,de ahhoz képest kisiskolásokat tanít és nagyon szeretik:) Kérdés az, hogy a kérdező mennyire szeretne emberekkel foglalkozni, ismeretlenekkel beszélgetni stb. A toborzásban ezt a részt nem lehet megkerülni.

(Amúgy szerintem ez az intro-extro nem annyira fekete -fehér, mint sokan gondolják. Ha kitöltötök ilyen kérdőíveket, akkor elég ritkán jön az ki, hogy valaki 100% extro vagy intro. Sokszor helyzetfüggő, hogy kiből melyik váltódik ki)

2023. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok - mit ajánlunk? Kérdés, hogy mit tudsz :) mit tanultál, dolgoztál eddig,mi érdekel stb.
2023. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én introvertált emberként vagyok tanár, a diákjaim pedig (a visszajelzések alapján) szeretnek, szóval nem elképzelhetetlen introvertáltként emberekkel dolgozni.
2023. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!