Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek idővel változhat...

Szerintetek idővel változhat a kollegàm hozzáállása velem szemben, vagy veszett fejsze és a munkahely váltás lenne az opció? Hogyan tudnám kivívni a tiszteletét? A többi kollegával is van egy stílusa, de messze normálisabb mindenkivel, mint velem.

Figyelt kérdés

40-es éveim elején járó nő vagyok, nemrég váltottam munkahelyet családi okok miatt. Ezelőtt 21 évvel kezdtem el dolgozni, és azóta megszakitás nélkül dolgozom a szakmámban.

Nem vagyok egy sűrűn munkahelyet váltogató ember, 3 helyen dolgoztam 21 év alatt.

A mostani munkahelyemen is csapatban dolgozom egy kis közösségben. A fő problémám, hogy engem is elért a munkahelyi kiközösítés ( mobbing). 21 év alatt én még sosem tapasztaltam ezt egyetlen munkáltatómnál sem.

Minden nap gyomorideggel megyek be dolgozni, mert rettegek hogy megint mivel aláznak meg.

Egy fiatal férfi kollegám indította el ezt az egész bàntalmazást. Ő egy főnök típus, nagy hangadó, látom hogy a többi kollegámat is ellenem akarja hangolni.

Próbáltam vele beszélni normálisan, hogy beszéljük meg mi a problémája velem, de nem mondja el. Közben pedig ugyanúgy folytatja a sértegetést, lenéző viselkedést, folyamatos beszólogatást, megalázást.

Olyan szakmám van, amivel több munkaterületen is tudok dolgozni, több munkakört is be tudok tölteni.

A jelenlegi munkaköröm új még nekem, ezért nagyon rá vagyok utalva szakmailag a bántalmazó kollegámra ( sajnos más alternatíva nincs a betanulásomra).

Már az elején tisztáztuk, hogy új nekem ez a munkakör, mikor ide jöttem, és azt mondták vállalják a betanításomat, mivel hiàny szakmám van és nincs szakember.


Viszont ez a megalázás velem szemben hónapok óta tart, először azt hittem, hogy érzékenyebb vagyok a kelleténél, túlreagálom, de nem.

Már több külsős ember aki hallotta a párbeszédünket megjegyezte hangosan, hogy ilyen stílusban nem lehet a másik emberrel beszélni.

Fogalmam sincs, hogy mit tegyek,

még próbaidőn belül vagyok ( itt hosszabb a próbaidő).


2023. ápr. 10. 13:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Odamesz a kérdéses kollegahoz és kozlod vele, hogy Jani, most azonnal abba hagyod a szekalasomat, vagy megyek a felettesunkhoz hivatalos panaszt tenni. Ennyi
2023. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1/1 a felettesünk már tud róla, és semmit nem tesz.
2023. ápr. 10. 13:17
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tud rola? Hallotta valakitől, vagy panaszt tettél?
2023. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszban ott a megoldás. Simán a képébe vágnám ennek a szarházinak, hogy munkahelyi zaklatás miatt hivatalos panaszt teszek ellene. Állj a sarkadra!
2023. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a főnöködhöz egy felmondási papírral és közöld vele, hogy vagy megoldja a helyzetet vagy ennyi, volt és felmondasz.
2023. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Még a próbaidőn belül menj el! (Tapasztalatból mondom!)
2023. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem bántanának, akkor megpróbálnám elérni, hogy tiszteljenek, ha ez nem sikerülne, akkor munkahelyet váltanék.


Én is találkoztam már bántalmazó "főnökkel", nekem az a módszerem, hogy kedves és passzív vagyok, ha viszont elszakad a cérna, akkor kiállok magamért. Az ilyen arrogáns, bántalmazó g*cik sajnos túlságosan nagy egóval rendelkeznek ahhoz, hogy reális képük legyen a viselkedésükről. Neked kell meghúzni a határokat, hogy meddig mehet el. Az emberek pedig birkaszellemben gondolkodnak, ezért a csoportdinamika általában úgy néz ki, hogy mindenki a bántalmazó oldalán áll, de nem azért, mert tisztelik, hanem azért, mert félnek tőle. Érdemes lenne privátban elbeszélgetni a kollégákkal, jó benyomást kelteni és együtt felnyomni a főnöknek. Szinte egészen biztos, hogy nem te vagy a túlérzékeny vagy paranoiás, a bully bánásmódot mindenki kiérzi.

Egy szavát ne vedd magadra, közben pedig nézelődj más munkahelyeknél.

2023. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A tahó g*cit kellene kib*szni, mint a macskát sz*rni, nem téged.
2023. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ő is velünk dolgozik egy légtérben, és nagyon jóban van a bántalmazó kollegámmal.

Hallja ezt a stílust ahogy velem beszél és többször megjegyezte nekem, hogy ő nem bírná ha vele így beszélnének.

Mondtam neki hogy én sem bírom már, gondolkodtam váltáson miatta. Azt értem el, hogy nagyon ritkán kedvesen rászól a srácra, hogy ez már durva velem szemben amit csinál, de semmi nem változik.

2023. ápr. 10. 13:28
 10/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt hogy a főnökünk is velünk dolgozik egy légtérben.
2023. ápr. 10. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!