Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az is a vállalati kultúra...

Az is a vállalati kultúra része hogy irodai munkakörben nem tartjuk benn az alkalmazottat totál feleslegesen ha semmi munka nincs (mert nem székmelegítőnek vettük fel) hanem engedjük dolgára?

Figyelt kérdés

Mert a szellemi alkalmazottnak nem a seggére hanem az eszére tartunk igényt és ha nincs munka, pláne péntek van akkor hadd mehessen dolgára, benn a széket minek melegítse a semmiért....


ez is a vállalati kultúra része ennek átlátása?


2023. ápr. 14. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Az alkalmazott napi 8 órára szerződik.

Köteles készenlétben állni/ülni, ha a tulajdonos/főnök másként nem rendeli.

2023. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg ahol rugalmas munkaidő van, amúgy meg igenis bent kell rohadni a fizetésért és úgy kell csinálni mint aki épp hasznos.
2023. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az alkalmazott napi 8 órára szerződik.


Köteles készenlétben állni/ülni, ha a tulajdonos/főnök másként nem rendeli."



Ühüm. És ahol elengedik már péntek délben az ember noha ugyanúgy 8ra szerződik, akkor ott mi is a helyzet? erről beszéltem VÁLLALATI kultúra!


Mert normális helyen nem azt nézik mit mutat az óra hanem azt hogy az alkalmazott jól érezze magát és lehetőség szerint ne húzzon el a cégtől 3 hónap után...


de ennek átlátásához már a csirkénél több agy kell

2023. ápr. 14. 14:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vállalati kultúráról addig kár beszélni, míg azt mondja sok cégtulajdonos, hogy "Ha nincs szem előtt az alkalmazott, akkor nem is dolgozik" illetve válogatás nélkül felvesznek mindenkit irodai munkára, mint nálunk, aztán utólag derül ki, hogy nem tud önállóan bekapcsolni egy laptopot, nem tud dolgozni az excelben, képtelen 1 órán keresztül rögzíteni szöveget, vagy ép bevallja hogy "ő utál számítógép előtt ülni"
2023. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint mikor a gyárban karbantartás van nem engedik el a melóst hanem úgy kell csinálnia mint aki épp takarít.
2023. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma nekem is ilyen a napom. Alig van munkám, de nem mondta a főnök, hogy valamennyivel hamarabb elmehetek. Pedig már csak unatkozok, amit ő is lát.

Kész vagyok mindennel. A hétfőt leszerveztem a többieknek. Ma már semmi se lesz.

N

2023. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lilluci27 ***** válasza:
70%
8 órát vagy köteles ott ülni, semmi jogalapod nincs előbb elmenni. Ha ez neked nem elfogadható, mondj fel.
2023. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem tetszik mondjál fel. Nem kötelező ott dolgozni.
2023. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
72%
Én pénteken 13kor lépek. alap. péntek van. ha a munkáltató ehhez nem így áll hozzá ott kell hagyni keresni kell mást aki a XXI. században él és nem 1950-ben
2023. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Az alapítványi suliban nem csak vállalati, de másféle kultúra sincs. Ebbe a közegbe te tökéletesen beleillesz.
2023. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!