Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondvacsinált okokra hivatkozv...

Mondvacsinált okokra hivatkozva elbocsátottak a kkv-tól, ahol két évig dolgoztam. A papírt egészen furcsán írták meg, mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A lényeg, h a két cégvezető szerint az utolsó fél évben nem csináltam semmit, ami kijelentést több kollégám is furcsának tart, mert egyre több feladattal lettem megbízva és azok kivétel nélkül el is lettek végezve, s ezt a munkatársaim is alá tudják támasztani, mert tudták és látták, h emberhiánnyal küzdünk és rengeteg a munka.

A két cégvezető az utóbbi hónapokban kapott rá a kamerák nézegetésére és a sietségből, a futárkodásból, az autóval való elmenetelből ők csak annyit láttak, h már megint nem vagyok bent az irodában, miközben ők bíztak meg az irodán kívüli munkákkal.

Januárban bíztak meg azzal, h építsek fel nekik a nulláról egy teljes webshopot, persze mindezt úgy, h másfél hónapig könyörögtem nekik, h ne egy kis kütyüben SIM kártyát cserélgetős internetünk legyen, hanem fizessünk elő normálisan. Nem, azt nem lehet, mert az drága. Erre vettek egy korlátlan adatforgalommal rendelkező SIM kártyát, de azt hozzáteszem, h amikor meg lettem bízva a webshoppal, az irodában még gépet sem intéztek, így nagyjából két hétig más-más rám bízott feladatott láttam el, de persze ez is a képembe lett vágva, h nem álltam neki azonnal, amikor ők mondták.

A lényeges része viszont most jön. Ma reggel bementem és már a közös megyezéses papírral vártak, h ennyi volt. Állításuk szerint nem csináltam semmit hónapokon keresztül. Én már úgy voltam vele, h amúgyis az utóbbi hetekben felőrölte az idegrendszeremet ez a munkahely, hirtelen felindulásból egy nagyjából félórás lecseszést végighallgatva örömmel írtam alá mindent elolvasás nélkül, h én ilyen helyre többé be nem akarom tenni a lábam. Tudom hülye voltam.

Sajnos későn vettem észre, h a papírt úgy írták meg, h időarányosan az utolsó munkanapjaimra kiírtak szabadságra, pontosan 8 napot.

Tudom, h már késő a bánat és el is fogadom, ha valaki így reagál, de részben azért is szerettem volna ezt itt megosztani, h mások hátha tanulnak belőle és esetleg még én is tudnék tenni ez ellen valamit, h meg lehessen változtatni.



2023. ápr. 18. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
De most mi is a gondod? Hogy szabira küldtek az utolsó napjaidra?
2023. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Visszamenőlegesen 8 napot, a tegnapi nap volt az utolsó munkanapom és onnantól számítva április 4-től beírtak szabadságra, miközben végig azóta minden munkanapon bent voltam.
2023. ápr. 18. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Azért vettek fel, hogy felépítsd nekik az egészet, működőképessé tedd és most, hogy beindult, és stabillá vált a cég már nem kellesz.. Erről szólt a történet.. Ezért is lettél felvéve, csak neked más lett mondva.


Ha tré lett volna a melód akkor már próbaidőben kiderül, és akkor elbocsájtottak volna, de nekik pont az volt a céljuk, hogy felépítsd. Ezrt bíztak rád sokszoros munkamennyiséget, hogy felgyorsítsák az eseményeket.


Ebből a helyzetből később egy másik cégnél győztes leszel. Ezt jó ha tudod. Innen meg menj el, és ne írd alá a közös felmondást. Ellenben abban a pillanatban ahogy találsz valamit azonnal lépj. Felmondási idő stb. nélkül, ha még ott leszel. Szerintem ebből még munkaügyi és büntető per is lehet ami nálad van.

2023. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
örülj hogy megszabadultál tőlük. reméljük találsz majd jobb helyet
2023. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Már aláírta a közös megegyezést.
2023. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már aláírtam sajnos, de nagy kő esett le a szívemről. Amiatt tettem ki a kérdést, h hátha menthető még ebből valami, vagy ha esetleg nem is, mások esetleg tanuljanak az esetből.
2023. ápr. 18. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
3+ Bocs csak az elejét olvastam, akkor az utolsó mondatom már tágytalan..
2023. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Ebből sajnos már nincs mit menteni. A közös megegyezést azért szeretik erőltetni,mert nem kell indoklást írniuk, hogy miért ér véget a munkaviszony és peres úton szinte lehetetlen megtámadni. :( Szeretik belezsarolni az embereket a közös aláírásába úgy, hogy a dolgozó érdekei,jogai abszolút nincsenek benne képviselve. Ennek egy kétoldalú jognyilatkozatnak kéne lennie. Azt meg senki se higgye el, hogy a közös megegyezéssel jobban jár,mert ezt is szeretik mondogatni (kivéve ha amúgy azért rúgnának ki,mert valami ténylegesen durva hibát vétettél, pl alkohol/drog befolyásoltsága alatt dolgoztál stb).

Az vigasztaljon kérdező, hogy megszabadultál tőlük. A 8 napban próbálj pihenni, aztán keress mást. Látva, hogy miket csináltál, szerintem nincs mitől tartani:)

2023. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket és a biztatást.

Kedves #8-as! A 8 napot visszamenőleg írták be, tehát tegnapig, az utolsó munkanapomig, április 4-től. Tehát mintha április 4-től szabadságra mentem volna a hivatalos kilépő papírok szerint, holott még tegnap is dolgoztam, illetve még ma reggel is bementem. Szóval pihenni sajnos nem fogok tudni, mert sürgősen állást kell találnom, különben éhen döglök.

2023. ápr. 18. 18:00
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
#8 vagyok, sorry akkor elnéztem! Hát ez nettó rohadékság. Kitartás,sok sikert!
2023. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!