Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok abban az...

Mit csinálnátok abban az esetben ha ilyen furcsa dolog miatt de valójában mondvacsínált okkal rúgtak vollna ki a munkahelyetelről?

Figyelt kérdés

Az történt hogy próbaidőn voltam egy cégnél, a 28-ik napon voltam és a főnököm leültetett és azt mondta hogy mivel a betanulás alatt rossszul teljesítettem ezért meg álnak tőlem, másnap nem kellett bemennem.

A helyzet az h tudom mi lehet a valódi ok. Meg vagyok naon fázva állandóan taknyolok és ruhazsepkendőbe fujom az orrom viszont jó néhány napja nem cseréltem ki így el tudjátok képzelni milyen undoritoan nézhetett ki. (A papirzsepira allergiás a bőröm na)

A tárgyaló an bennhagytam az asztalon és mikor eszembe jutott visszarohantam de akkor már volt benn egy másik kolléga plusz egy idegen és akkor furán néztek rám mint a véres rongyra.

Azt hittem ennyi de mAsnap kirugtak :(

Mehetek e panasszal vmilyen szervhez ezzel? Illetve szerintetek elterjedhet ez a pletyka rolam h milyen gusztustalan vok? Aggodom


2017. dec. 9. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Volt, hogy mondvacsinált okkal rúgtak ki, nem foglalkoztam vele. Próbaidő alatt igazából indoklás sem kell, és nem is emelhetsz ellene kifogást. Folytatni kell az álláskeresést, és körültekintően pályázni, ez nem csak annyit jelent, hogy felelj meg az elvárásoknak, hanem azt is jelenti, hogy ők is azt érezzék, hogy passzolsz a csapatba, és akarjanak megtartani. A hozzáértés mellett az emberi tényező is nagyon fontos. Ha nem vagy szimpatikus, lehetsz a legprofibb szakember, akkor sem fogsz kelleni. Ez kicsit olyan, mint a ruhavásárlás, hiába jó a méret, és az anyag, sőt, még az ára is, ha nem tetszik, amit a tükörben látsz, nem fogod megvenni, még ha ingyen dobják utánad, akkor sem.
2017. dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

1. Próbaidőn voltál, bármikor felmondhatnak indoklás nélkül.

2. Bármikor tudnak indoklást adni, simán mondhatják hogy teljesítettél megfelelően, stb. Kényszeríteni senkit nem lehet hogy ne rúgjon ki.

3. Az egész "panasszal" mégis mi célod lenne?

2017. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Én még jogosan is mehettem volna panaszra egy ilyen cégnél, mert szarul használták a légkondit, és emiatt már az első hónapban megfáztam a nyár kellős közepén, amikor odakint tombolt a hőség, bent meg kb. félóránként volt ki-be kapcsolgatva a klíma, ha kapnak egy ellenőrzést a megfelelő felügyeleti szervtől, még büntetést is kaphattak volna a légkondi helytelen használata miatt, függetlenül attól, hogy engem elküldtek. De az a helyzet, hogy volt fontosabb dolgom is annál, hogy tanúskodni mászkáljak, nem érte volna meg.
2017. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

1: Na ez a baj, hogy elvan tévedve ebben az országba sok mindenki, nem is dolgozni járnak a munkahelyre egyesek, hanem beszélgetni, meg szeretkezni, meg jól érezni magukat. Vegyük példának az egészségügyet, engem azért távolítanak el, azért nem vesznek fel dolgozni, azért nem vagyok jó csapat játékos, mert a sok ráérős időben, éjszakás műszakban nem tudok arról beszélgetni, hogy mi van a gyerekkel otthon, meg mi van a férjemmel, mert tegyük fel nem vagyok férjnél, vagy mert homokos vagyok ?!

Mindezt leszámítva van egy csomó más egyéb dolog ami engem érdekel, de a másikat vagy a nagy többséget nem.

Mindezt leszámítva ellátok 30-40 beteget. De! te azt mondod, hogy ez nem számít, mert nem ez a lényeg, nem ez az első, nem ez a fő ?!!!


A kérdezőnek meg csak annyit, hogy ne legyél már ennyire igénytelen !

2017. dec. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Neked tetszene ha bemennél a boltba, aztán nagy takony csimbókos kézzel szelné az eladó a szalámit, vagy vágná félbe a kilós kenyeredet ? A pénztáros meg tele takony darabokkal adná vissza a kezedbe a papír pénzt ?
2017. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Elúszott..

Igénytelenségre meg nincs kifogás..

2017. dec. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"1: Na ez a baj, hogy elvan tévedve ebben az országba sok mindenki, nem is dolgozni járnak a munkahelyre egyesek, hanem beszélgetni, meg szeretkezni, meg jól érezni magukat." - Elárulnád, hogy miből született ez a véleményed az első hozzászólás alapján? Én dolgozni jártam be például, csak ezek szerint ez nekik nem volt elég...
2017. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:/ sajnálom igazatok van
2017. dec. 10. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ettől függetlenül rúgtak ki. Pl a pocsék stílusod (helyesírás, megfogalmazás) és az iq light jellemed lehetett az oka.
2017. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most miért csinálod ezt velem? Miért kell még neked is belémrúgnod? Jól esik ez neked?
2017. dec. 11. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!