Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy az otthoni munkavégzés nem fog megszűnni, amikor ez csak egy kényszerhelyzet volt a Covid miatt amire nincs már szükség?

Figyelt kérdés
Amúgy is produktívabb az ember irodában +milliók dolgoznak nem otthonról.
2023. ápr. 18. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Sokan meg home officeban produktívabbak, mert nincs irodai zaj, csevegés, telefoncsörgés... Nálunk mondtak már fel, mikor visszalépett a vezetőség HO ügyben, kénytelenek voltak engedni, mert nem egyszerűen pótolható munkakörökben vagyunk. Biztos, hogy nem fog megszűnni az otthoni munkavégzés. Én részben otthonról részben irodából dolgozom, nekem ez a legoptimálisabb. Megbeszélés jobb, ha az irodában van, de elmélyülős feladatot hatékonyabban végzek az otthonom csendjében zavarás nélkül.
2023. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha valahol működik, nincs miért megszüntetni.
2023. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Covid előtt is volt HO és nem igaz, hogy mindenki produktívabb irodában.
2023. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégezhető otthon is a munka, akkor igazából az irodára nincs szükség, mert az irodának az az egyetlen funkciója, hogy ott dolgoznak az emberek.
2023. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi cégünk például most zárja be az utolsó két irodáját, mert annyira bejött a home office, hogy nincs szükség külön irodát bérelni. Voltak páran akik felmondtak emiatt, de az elsöprő többségnek megfelelt és persze a jelentkezőknek is akik azóta csatlakoztak.
2023. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt láttam, hogy COVID alatt jöttek rá, hogy ez a home office is tud hatékony lenni, és rengeteg álláshirdetésnél látom a hibrid lehetőséget.


Nem feltétlen produktívabb mindenki otthonról. Persze, kell ehhez egy beállítottság, és valakit motivál a többi ember az irodában, de nem mindenkit. Én teljes home office-ban vagyok, és nagyon szeretem. A hétre kiadott feladataimat szerda-csütörtök megcsinálom, ennél produktívabb szerintem az irodában sem lennék.

2023. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a cégeknek semmi profit, megtakarítás nem elég és a Covid alatt kialakult számos stratégia rávilágított többek között arra is, hogy vannak olyan munkakörök, amelyeket ugyanolyan hatékonysággal be lehet tölteni akkor is, ha nincs személyes jelenlét. Az elszabadult infláció, energiaár is abba az irányba mutat, hogy lehet húzni a céges nadrágszíjon, - laptop, ill. futárkocsi használata klasszisokkal olcsóbban jön ki hosszútávon, mint ha ingét-gatyáját energiafelhasználást kompenzáló számlákra költi el az adott cég. Teljesen más három-négy közepes helységet fenntartani, mint 15-20 hodályt fűteni, világítani és a benne használt gépeket árammal, egyébbel zabáltatni. Azt eddig is letojták, hogy otthon hatékonyabb-e egy munkaerő munkaerőként, mint a munkahelyen, de ha az elvárásokat hozza otthon is valaki, akkor teljesen felesleges utaztatni, idegen környezetbe kényszeríteni, mások hülyeségének elviselésére kényszeríteni és még spórol is vele számos cég. A munkavállaló pedig örül annak, hogy nem kell felesleges kihívásokat megugrania, - mint utazás, dilisek elviselése, hideg/meleg van, mosdatlanul jár be valamelyik állat dolgozni...
2023. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!