Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezdjek el újra dolgozi...

Hogy kezdjek el újra dolgozi pár év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy csak csinálni kell de nekem valahogy nem megy. Egész életemben próbáltam kerülni, halogatni azt, hogy dolgoznom kelljen (régen suliból is lógtam mikor szekálátak de találtam jó iskolát akkor abba maradt a lógás dolog lehet ez lenne az új mmunkahelyell is ha találnék jót, abba maradni megint a lógás korszak) de ez későbbiekben realizálódott, hogy rossz a következménye és a vele járó szekálás családtól és barátoktól (munkaknélküli évek óta, nicns jövőképed, nincs pénzed, veszekedések)...sajnos ha suli után egyből elvállatlam volna egy általam kedvelt gyakorlaton munkát és azóta ott dolgoznék teljesen más lenne aaz életem és ez az ami megöl belül, mert a barátnőm aki szintén ott volt velem akkoriban jobb élete lett és kb olyan amilyet én szeretnék most. DE a múltat nem tudom kitörölni max jobbá tenni a jelent. és mostm, hogy már kezdek kifutni az ötletekből és az időből egyre stresszesebb vagyok emiatt, pedig már annyira régóta halogatom, hogy már önszántamból is elmennék dolgozni főleg a pénz miatt meg mert unatkozom is sokszor. De mikor eljön az interjú napja, van hogy el se megyek rá, mert annyira stresszelek. Volt pár rossz interjúm ami hagyott nyomott maga után de voltak egészen jók is, de egy ideje nem is jelentkezek munkákra így interjún is régen voltam. Meg az a baj, hogy mindig csak a jövőbe nézek pl.tervezek 6-8 éves munkatapasztalatot az elesztegetett évek miatt, ha lehet többett is, nem váltanék sűrűn munkahelyet, sosem késnék, mindig pontosan csinálnék stb...tervezek új telefont venni de ha mostanában is kezdek el dolgozni max 3-4 hónap múlva tudnék venni úgy hogy maradjon még pénzem is, mert más dolgokat is vennék amiket szintén évek óta akarok és a halogatás miatt nem tudtam megvenni. Mit tegyek, hogy ne stresszeljek ennyire ezen? Magák a munkák egyáltalán nem komolyak amik miatt izgulni kéne, főként fizikális de inkább azon parázok, hogy ha elkezdek dolgozni, kevesebb szabad időm lesz, újra kezdődik egy rutin, éjszaka fekvés, reggel kelés és indulás. Régi munkahelyemen ez is stresszes volt de megszoktam. Csak a kezdet nehéz, de valamiért a kezdet sem megy most. Pár évet mostanában kihagytam mentális gondok miatt és ezért is kicsit le vagyok maradva ebben. Nekem elég lenne most sima takarító munka is ami stabil munkahely lenne egy jó időre. De nem tudom hogy kezdej neki félelem nélkül. Első munkahelyemen semmi ilyesmi nem volt, teljesen magabiztosan mentem oda megkérdezni mert láttam egy hirdetést az ajtón és fel is vettek bár akkor rossz helyre kerültem nem gondoltam bele hogy ez a munkakör nekem nem jó, pár nap múlva már menekülés érzetem volt, és ez a menekülés érzet sok munkahelynél is volt már korábban. Mit tehetek ez ellen? Újra akarom kezdeni az életemet és ezt első sorban munkával tudom kezdeni. Főleg szociális fóbia lehet ami gátol a kezdésben de már elkezdtem járni terápiákra és már máshogy látom a dolgokat de még nem tökéletesen. 26N vagyok. Köszi ha válaszolsz.

2023. ápr. 20. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen.


József Attila útmutatása szerint.

2023. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat hallanám. Én 29 évesen kezdtem el a komoly melót, mert nagyon elhúztam az egyetemet, hasonló félelmek miatt. Amúgy ezt már nagyon megbántam, mert nagyon lemaradtam a kortársaimtól...

Egyszerűen csak bele kell vágni, próbálkozni. Interjúkra járj el és ha felvesznek örülj, kezd el ott dolgozni, aztán meglátlod mi lesz. Ha rossz mégmindig fel tudsz mondani. Tényleg csak csináldd, jó hogy te hamarabb rájottél, mint én.

2023. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!