Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés

Hogyan kezdjek újra edzeni két év kihagyás és sérülések után?

Még edzés közben lesérült az alsó hátam (gerinc sérv), aminek következtében nem edzettem és igen durván elhíztam (+35-40 kg, persze sosem voltam vékony, és nem is szépfiú kinézetre vágyok).

Ez még kezdőként történt, mivel bár egy csomó elméleti tudásom volt a guggolás-felhúzás-fekvenyomás hármasáról, a valóságban senki nem volt ott velem, akinek volt, és nem is videóztam magam. Így egy fáradtabb ismétlésnél guggolásnál megsérültem.

Mielőtt lesérültem, ment 100 kg x 5 guggolás (vízszint alá), 92.5 kg x 3 fekvenyomás, és 120 kg x 3 felhúzás. Szerintem ezekből a számokból, meg a sérülésemből könnyedén kikövetkeztethető, hogy magas, "hosszú felsőtestű" ember vagyok, így elég előnytelen számomra mind a guggolás, mint a hagyományos felhúzás (a szumó sokkal jobb, még a sérülés után is húztam úgy, és a gyógyulásban is segített).

A sérülés meg egyéb más dolgok miatt lényegében az utóbbi két évben minden egyes napomat ülve, a saját szobám magánzárkájában töltöttem, és még boltba sem mentem, ha nem volt muszáj (ebből következően azt ettem, ami éppen a legelérhetőbb volt, tekintet nélkül a minőségére). Volt egy igen erős alábukás az életem minden területén, így lényegében tekinthetjük úgy, hogy ebben a 2 évben "fekvő beteg" voltam, a mozgásom kb. annyival volt egyenlő.

Valami ötlet, hogy mivel kellene elkezdenem újra a mozgást? A teljesítményért való edzésről letettem, így marad a testépítés, illetve futni szeretnék, de 1., sosem futottam, és 2., ilyen túlsúllyal nem is biztos, hogy kellene (a séta / LISS elég unalmas).

Keress kérdéseket hasonló témákban: sport, testépítés, edzés, erő, izom, sérülés, kihagyás, futás, diéta, egészség

febr. 1. 18:16  Privát üzenet  

A válaszok
Óvatosan

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 1. 19:09 Privát üzenet
Fokozatosan

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 2. 06:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elfelejtettem, hogy itt verődnek össze a GYK legnagyobb észkombájnjai.

# 3/6Időpont febr. 2. 10:43 Privát üzenet
Ovatosan,es fokozatos,valamint igyal meg elotte 1 db almalet

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 7. 15:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez legalább vicces volt. :D

# 5/6Időpont febr. 7. 15:22 Privát üzenet
Teszt, propi dana, melle mehet kis winny, es konjugalt periodizacio termeszetesen.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont tegnapelőtt 07:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hosszú kihagyás után?
Hogy kezdjem újra az edzést térdsérülés,2 hónap kihagyás után?
Lehet erre mondani, hogy teljes test edzés?
2 hónap sérülés miatti kihagyás alatt mennyire fogok legyengülni?
Kihagyás után hogy kezdjem az edzést? Diétával vahy tömegeléssel?
Kihagyás utáni izom visszaszerzés hogyan?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!