Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek újra edzeni...

Hogyan kezdjek újra edzeni két év kihagyás és sérülések után?

Figyelt kérdés

Még edzés közben lesérült az alsó hátam (gerinc sérv), aminek következtében nem edzettem és igen durván elhíztam (+35-40 kg, persze sosem voltam vékony, és nem is szépfiú kinézetre vágyok).


Ez még kezdőként történt, mivel bár egy csomó elméleti tudásom volt a guggolás-felhúzás-fekvenyomás hármasáról, a valóságban senki nem volt ott velem, akinek volt, és nem is videóztam magam. Így egy fáradtabb ismétlésnél guggolásnál megsérültem.


Mielőtt lesérültem, ment 100 kg x 5 guggolás (vízszint alá), 92.5 kg x 3 fekvenyomás, és 120 kg x 3 felhúzás. Szerintem ezekből a számokból, meg a sérülésemből könnyedén kikövetkeztethető, hogy magas, "hosszú felsőtestű" ember vagyok, így elég előnytelen számomra mind a guggolás, mint a hagyományos felhúzás (a szumó sokkal jobb, még a sérülés után is húztam úgy, és a gyógyulásban is segített).


A sérülés meg egyéb más dolgok miatt lényegében az utóbbi két évben minden egyes napomat ülve, a saját szobám magánzárkájában töltöttem, és még boltba sem mentem, ha nem volt muszáj (ebből következően azt ettem, ami éppen a legelérhetőbb volt, tekintet nélkül a minőségére). Volt egy igen erős alábukás az életem minden területén, így lényegében tekinthetjük úgy, hogy ebben a 2 évben "fekvő beteg" voltam, a mozgásom kb. annyival volt egyenlő.


Valami ötlet, hogy mivel kellene elkezdenem újra a mozgást? A teljesítményért való edzésről letettem, így marad a testépítés, illetve futni szeretnék, de 1., sosem futottam, és 2., ilyen túlsúllyal nem is biztos, hogy kellene (a séta / LISS elég unalmas).



2019. febr. 1. 18:16
 1/6 anonim válasza:
93%
Óvatosan
2019. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Fokozatosan
2019. febr. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy itt verődnek össze a GYK legnagyobb észkombájnjai.
2019. febr. 2. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ovatosan,es fokozatos,valamint igyal meg elotte 1 db almalet
2019. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez legalább vicces volt. :D
2019. febr. 7. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Teszt, propi dana, melle mehet kis winny, es konjugalt periodizacio termeszetesen.
2019. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!