Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet egy állásinter...

Miért nem lehet egy állásinterjún egyenesnek lenni hogy kellek vagy sem?

Figyelt kérdés
Miért kell a másikat hlyének nézni? Meg hogy hívnak (jó esetben) oszt semmi? Komolyan valaki mondja már el ennek az értelmét, és csodálkoznak hogy mennyi ember munkanélküli, hát ha ilyen a munkahelyek 80%a..

2023. ápr. 22. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Mert maguk sem egyenesek, ahogy a képviselőjük sem az.

Ha egyenesek lennének, akkor a szavuk állna mint a cövek és azonnal megmondanák a dolgokat..

2023. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert pl. egy időszakban meghallgatunk pl. 10 jelöltet és általában csak a 10. után derül ki, hogy ki lesz a 10 közül a "nyerő". De volt olyan is amikor egy állásra 50-en jelentkeztek, közülük első körre behívtunk 30-at, a második körre is 15-öt. A harmadik körre is maradtak még 8-an. Jövőbő látó képességünk nincs, meg varázsgömbünk sem, hogy elsőre betippeljük, hogy a 8 közül ki lesz a nyerő. Ha igy lenne nem lenne szükség interjúztatásra.
2023. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem az interjúzással van a baj, hanem azzal hogy a példánál maradva van xy személy aki bekerülhet de akkor aznap azonnal kéne szólni hogy haló ez most nem sikerült, nem a reménybe ringatni hogy majd hívunk közbe meg nem.
2023. ápr. 22. 13:56
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Rossz hírt drámát nem akarnak átadni, egyszerűbb megadni egy tól ig terjedő dátumot amikor felhívják hogy tuti ő a sikeres . Én sem kértem csak biztos nyerőként email vagy telefonos megkeresést mert a pofára esés tré dolog .
2023. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Mert munkáltatóéknál nem divat az egyenes gerinc.

Elmentem az állásinterjúra, nem mondtak semmit. Fél óra múlva hívtak, hogy bocs, de nem engem választottak. Nem értem, nem lett volna egyszerűbb ott helyben megmondani? Ja, hogy ahhoz pofa is kell?

2023. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
így van ez az amit nem értek én sem.
2023. ápr. 22. 14:48
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
"Nem az interjúzással van a baj, hanem azzal hogy a példánál maradva van xy személy aki bekerülhet de akkor aznap azonnal kéne szólni hogy haló ez most nem sikerült, nem a reménybe ringatni hogy majd hívunk közbe meg nem." -> Egy nap a 8ból behívunk jó esetben 2 jelelöltet. Kell egy pár nap ezt feldolgozni. Egyébként aki tök reménytelen az szokott látszani.
2023. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
....és akkor miért nem mondjátok meg hogy bocsi de nem?
2023. ápr. 22. 15:10
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj hogy erre nincsen egy egységes szabályozás (akár államilag).

Elő kellene írni kötelezően, hogy ebben az országban kötelező x napon belül kiértesíteni az álláskeresőt írásban, hogy mi lett az interjú eredménye.

De én arra is köteleznék minden munkáltatót hogy írják le az álláshirdetésben, hogy mennyit bért fizetnek az adott munkáért, de ne -tól -ig határt hanem a pontos összeget (ők úgy is pontosan tudják hogy mennyit hajlandóak fizetni, a bérigénnyel való bohóckodást sem kellene csinálni).

És így a pályázó már előre látná hogy érdemes e neki jelentkezni az állásra vagy sem (elég e az a pénz pl albérlet fizetése mellett).

Tudom, jelenleg ez nem lehetséges mert sérti a cégek érdekeit, de így jóval kevesebb ember kellene eleve interjúztatni, mert el sem menne akinek nem felel meg az a pénzösszeg.

Jelenleg sajnos a béka feneke alatt van a munkavállalóhoz való ilyen irányú pozitív viszonyulás.

2023. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

#2-es leírta a helyes választ, csak lepontoztátok, mert nem azt írta amit hallani akartok. Általában mindig több embert hallgatunk meg, és utána döntünk, hogy ki az, akit felveszünk. Lehet, hogy az interjú után azonnal összeülünk, és fél órán belül megvan a választott, de lehet, hogy csak napok/hetek múlva.

Persze, nektek könnyebb mindig a munkáltatókat szidni...

2023. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!