Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan érzi a munkatársam...

Jogosan érzi a munkatársam hogy alanyi jogon jár neki hogy nála legyen az emelő, csakmert ő öregebb?

Figyelt kérdés
Csomagolok én is, ő is, csak sokat kell hajolgatni amikor szedjük ki a rekeszből a termékeket amiket be kell csomagolni. És van egy emelős izé amivel meg lehet emelni a rekeszt hogy ne kelljen hajolgatni annyit. De csak egyetlen egy van belőle. És ha vele kell együtt dolgoznom ő azt automatikusan el is veszi minden szó nélkül, mintha automatikusan neki járna, had hajolgassak én. Vagy ez komolyan normális, csakmert ő 60 éves én meg 27?
2023. ápr. 24. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Majd térjünk erre vissza, ha te leszel 60.
2023. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tárgyalsz, akkor talán tudsz ezen változtatni. Nyíltan el kell ismerned, hogy neki a kora miatt tényleg szüksége van rá, és meg kell győznöd, hogy ő meg nem sajátíthatja ki. Így nyugdíj előtt nem sokkal ő se kívánhatja a feszültséget a cégénél. Úgy egyébként első körben a felettesemnek vázolnám fel a helyzetet anélkül, hogy rosszat mondanék a kollegámról. Nagyon általános tanács, de sajnos nem kerültem még ilyen helyzetbe.
2023. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Jobban nem utálok semmit mint amikor valaki ezen izél, hogy ő az öregebb és neki több minden jár, megérdemli..

Ember.. ha nem bírja akkor váltson munkahelyet. Nehogy te vágd már tönkre a gerincedet fiatalon. Ha kell lehajolsz mert letudsz de ne megállás nélkül… neki már teljesen mind1, ha úgy nézzük. Túl van az élete javán, neked pedig most kezd beindulni rendesen.

2023. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én azt utáltam nagyon a gyárban, amikor az életkor mellett egyes női dolgozók a nemükre hivatkozva akarták kihúzni magukat egyes munkarészek alól, hogy ők azt nő létükre nem fogják csinálni. Például én voltam a g*ci, hogy elnézem, hogy emelgetik az egy(!) kilós kosarat, amikor ki kell borítani a hulladékot.
2023. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem jár, de basszus, értsd már meg, hogy 60 évesen neki nehezebb hajolni, mint neked 27 évesen!

Visszakérdezek, ha apáddal/anyáddal (aki hasonló korú lehet) együtt dolgoznál, nem magad ajánlanád neki, hogy használja ő az emelőt???? (Ha nem, az elég szomorú.)

2023. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Miért egy emelő van, és miért erre a feladatra alkalmazzák a 60 évest?
2023. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6: Na igen. Mondjuk az is egy megoldás, hogy megkérdi a főnököt, hogy lehetne-e, hogy vételez még egy emelőt.
2023. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
A kora miatt jogos, hogy ő használja inkább az ezelőtt, de azért érdemes lobbizni egy második emelőért
2023. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%
Van esetleg valami testi fogyatékosságod, ami gátol a munkavégzésben, hogy ennyi idősen nem tudod elvégezni ezt a feladatot? Megkérdezted az idősebbet, hogy használhatnád e te is az emelőt vagy csak a háta mögött mérgelődsz? Beszéltél a főnököddel, hogy szükséged van neked is erre a munkaeszközre? Szomorú, ha 27 évesen olyan fizikai állapotban vagy, hogy nem tudsz "hajolgatni".
2023. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül lett valami változás?
2023. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!